Oživovatel

Oživovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220375/bmid_reviver-ozivovatel-aEV-220375.jpg 4 214 62

Oživovatel série

1. díl

Jsou s to oživit lidi, kteří nedávno zemřeli, a pak je nechat pronést svědectví o vlastním skonu… Říká se jim reviveři, oživovatelé. Zprvu vyvolávali nedůvěru, nakonec je však společnost akceptovala – výpovědi mrtvých byly povoleny v soudních síních a forenzní oživování se stalo součástí policejního vyšetřování. Reviver Jonah Miller je navzdory své strastiplné minulosti jedním z nejlepších oživovatelů. Během jednoho hovoru s obětí brutální vraždy však ucítí, jak ho něco pozoruje. Čeká. Pak je zabit Daniel Harker, první novinář, který na oživování upozornil veřejnost, a Jonah je záhy vržen do honby za odpověďmi. Společně s Harkerovou dcerou Annabel objeví dlouho skrývané a dávno zapomenuté pravdy, jež zpochybní vše, čím se Jonah doposud řídil…... celý text

Romány Thrillery Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Revival , 2013

Ignite
07.10.2016 odpad!

No musím konstatovat, že horší knihu jsem nečetla. Blábol. Totální kravina.

Vercutka
12.08.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem- čte se dobře, je napínavá a postavy jsou sympatické, Never je týpek :D Nejvíce mě zajímaly informace o oživování. Rozuzlení mi přišlo jako velká fantasmagorie, proto jenom ty čtyři hvězdy.

aneta.giraffe
02.07.2016 4 z 5

Zase neco jineho a neotreleho. Dobre se mi cetlo.

zuzana4291
30.06.2016 4 z 5

Začátek knihy byl pro dost slabý, ještě jsem si říkala, co jsem si to vybrala. Ale pak jsem se do knihy začetla a opravdu jsem se nemohla odtrhnout. Velmi napínavý děj, trochu mystický, trochu hororový....velmi dobrá kniha...jen ten otevřený konec mě zklamal. Ale budu předpokládat, že si autor nechal otevřený konec pro možnost pokračování.

Princezna22
29.04.2016 odpad!

Čekala jsem od této knihy více.. Kniha mě moc nebavila ale přečetla jsem ji...prvních pár stránek bylo fajn i jsem se místy bála ale pak to nějak ztratilo a neměla jsem nějak chuť ani dočíst... Obálka pěkná ale dej zklamal

Dumicek
23.04.2016 2 z 5

No nevim nevim...cekala jsemm asi vice a kniha me dosti zklamala...zacatek celkem fajn,ale pak uz to slo z kopce. Nudila jsem se, prislo mi tam spoustu pasazi uplne zbytecnych,ktere me nedokazali vtrhnout do deje a jak me to nebavilo, tak jsem to cetla asi i duchem nepritomna. Konec byl uz vylozene prekombinovana blbost...

fis.rena
01.04.2016 4 z 5

Jsem fascinovaná tím nápadem,tou představou...úžasný.

BroDan
31.03.2016 4 z 5

Práve včera som knihu dočítal, a bola skvelá. Začiatok bol podľa mňa trošku chaotický, no to sa týka len pár prvých strán, potom sa dej rozbehne. Niekto tu píše, že trvalo dlho, kým sa niečo začne diať, no podľa môjho názoru plynulosť deja tejto knihe nechýbala. Mala skvelé napätie, pri niektorých scénach mi nabehávala husia koža, pri istej scéne som sa dokonca pristihol, že sa bojím, hlavne ak to čítate o druhej v noci :D Takže o hororové prvky núdza nie je, aj keď neskôr je to z väčšej časti kriminálka. Autorom je vývojár hier v SEGA, a toto je jeho debutová kniha. A podľa mňa sa Seth Patrick nemá vôbec za čo hanbiť. Táto kniha bola proste dobrá. Jediná vec, ktorá mi prekážala (a za to Seth Patrick nemôže), bola tá, že tam bolo veľmi veľa chýb. Doteraz som si to v knihách viacmenej nevšímal, no v tejto to bolo aj na mňa veľa. Neviem ako dôkladne korektori čítali tento preklad, ale veľmi sa teda nesnažili. Ale ako som vravel, za to Seth Patrick nemôže. Dávam 4 hviezdičky.

Ivan F
24.03.2016 1 z 5

Čo sa dá napísať pozitívne o tejto zlátanine, ktorá sa trúfalo na konci tvári, že by mohla mať pokračovanie? Asi len toľko, že som pri nej využil čas okrem cestovania do práce a z práce aj čítaním. A dobre sa popri nej zaspávalo, od nudy sa mi vždy začalo zívať a hotovo, bol som tuhý. Inak nič, autor je fádny a utápa príbeh v hŕbe zbytočností.

JohnnieStewe
22.03.2016 3 z 5

Priemerná kniha, so síce originálnym nápadom, ale slabším spracovaním.

papajapa
08.03.2016 4 z 5

Ozivovani zemrelych beru jako dobre tema na knihu. Dej me do sebe vtahl a s napetim jsem cekala jak to dopadne. Pro me top postava urcite Never. Kazdopadne nejsem fanda neuzavrenych koncu. Nebude pokracovani?

milunka21
16.02.2016 4 z 5

Skvělá kniha,moc dobře se čte,jen ten konec mi přišel trošku přehnanej :-)

Rose88
29.01.2016 3 z 5

Tato kniha mi naprosto nadchla, přesto hodnotím pouze třemi hvězdami. Upřímně musím říct, že mi celý ten nápad připadal naprosto úžasný. Kniha nepostrádá napětí ani takové ty mrazivé až děsivé momenty, občas se mi ale stávalo, že jsem ztrácela koncentraci - v knize se čas od času vyskytovaly pasáže, kde autor dle mého názoru popisoval problematiku moc dopodrobna a příliš odborně. V těchto momentech jsem se pak naprosto ztrácela a tím i upadala moje pozornost - takže za tenhle zádrhel hvězda dolu. Další hvězdu bohužel musím strhnout za těch posledních cca 100 stran. Konec se mi prostě nelíbil, tak nějak mi připadalo, že se k té knize vůbec nehodí a dost kazí dojem. JInak ale hodnotím knihu velmi pozitivně, určitě se hodí pro každého, kdo má rád originální řekla bych až detektivní příběh šmrncnutý trochou hororové atmosféry :-)

Lucindael
06.01.2016 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha.

Danča:))))
22.12.2015 3 z 5

Začátek byl bomba. Neskutečně mě to bavilo, Jonaha jsme si hned oblíbila. Pak to začalo být složité a dost jsem se do toho všeho zamotala. Příběh byl dobrý, nápad s oživování ještě lepší ale trochu jsem od knihy čekala víc. A zápletka by mohla být jiná. Neseděla mi tam.
Ale zajímavé čtení. Oživovatel měl bavil. Až na ten konec.

bezprezdivky
28.09.2015 1 z 5

Je až neuvěřitelné, jak se dá na tak zajímavě vymyšlenou zápletku (krátkodobé oživování mrtvých kvůli výslechu ohledně způsobu smrti) napsat tak nudná kniha .......

LejcaS
20.09.2015 2 z 5

Tak jsem dala knize druhou šanci (napoprvé nedotčeno, ale nerada se vzdávám :-) zajímavý námět a myšlenka s oživováním, ale bohužel jsem asi od knihy čekala něco jiného. Začátek byl hodně povedený a pokud by se celá kniha vyvíjela v daném smyslu, byla bych nadšena, prostřední částí jsem se nemohla prokousat a konec mě už vyloženě nebavil. Dočteno jen z principu nenechat knihu rozečtenou.

misa5201
27.07.2015 3 z 5

kniha byla fajn ale občas jsem se ztrácela ale kniha má své kouzlo a je fajn

Lorrainee
22.07.2015 4 z 5

Jsou knihy ktere me k srdci neprirostou postavami, dialogy, necekanymi zvraty, ale nametem a svetem ktery tvori. A prave to je Ozivovatel. Postavy takove nijake, dialogy vesmes o nicem a dej predvidatelny. Ale boze ta myslenka ozivovani a vseho kolem... obdivuji ten svet ktery autor vytvoril a nemuzu jinak nez 4*

ondaboss
17.07.2015 5 z 5

Bombaaa.
Představa oživování mě naprosto uchvátila. Celý proces oživování, morální důsledky, vedlejší účinky, možnost zneužívání - prostě bezva napínavé čtení.
Temná atmosféra s výborně vykreslenými postavami tvoří kompaktní celek a je dobře našlápnuto na vydařenou sérii.
Ani zbytečně překombinovaný konec nezkazil příjemnou sci-fi jízdu.
_
A když jsme u toho - Science fiction???
Ještě před pár lety bylo létání naprostá utopie!!! ;-)

Doplnění: málem bych zapomněl na senzační interaktivní obálku - hodně HUSTÝ :-o

oživování mrtvých