Oxfordské vraždy

Oxfordské vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136470/oxfordske-vrazdy-136470.jpg 4 17 3

Detektívka, ktorá za krátky čas obletela celý svet. Čo čaká absolventa matematiky v Oxforde, kde sa mieni venovať štúdiu logiky? No predsa možnosť uplatniť logiku v praxi, keď nájde mŕtvolu starej pani Eagletonovej a od známeho matematika sa dozvie o záhadnom odkaze s adresou obete.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Crímenes imperceptibles , 2003

tynaveverka
28.10.2019 4 z 5

Zajímavá, poutavá detektivka. Donutila mě popřemýšlet a vyhledat si některé zmíněné matematické pojmy. Povedený kus.

Koka
06.10.2018 4 z 5

Myslím, že kvality knihy může opravdu ocenit pouze erudovaný matematik. Věty typu "Neprokazatelné výroky, které nalezl Gödel, by měly odpovídat jisté třídě vnitroatomárního světa nekonečně malých velikostí mimo obvyklé matematické vidění." mě téměř odradily od čtení, ale naštěstí jsem to nevzdala.
Nesmírně se mi třeba líbilo zakomponování obsahu povídky Sedm pater od Dina Buzzati do děje tohoto příběhu, a vykreslení té zajímavé - trochu excentrické, trochu tajemné - atmosféry Oxfordu
I když rozuzlení jsem tak nějak intuitivně tušila, čtení nepovažuji za ztracený čas. Knihu doporučuji.

Evik30
04.04.2013

Zajímavá detektivka ve které se řeší vražda které ze začátku dávají kriminalisté úplně jiný význam než má na konci. Vražd postupně přibývá a kriminalisté se dostávají do síti lží.