Kdo vraždí v Oxfordu?

Kdo vraždí v Oxfordu? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13008/mid_kdo-vrazdi-v-oxfordu-BLs-13008.jpg 4 17 3

Detektivka z prostředí oxfordské univerzity, v níž vrah označuje své činy logickými symboly a provokuje tak slavného matematika. Na stáž do Oxfordu přijíždí mladý argentinský matematik, seznamuje se tu se slavným britským kolegou a velmi záhy s ním společně objeví mrtvolu své bytné. Zdá se, že britský vědec před vraždou dostal záhadný vzkaz, který naznačuje, že jde o první z chystané řady vražd a že klíčem k dalším bude posloupnost logických symbolů. Může jít o jakousi zvrácenou výzvu k souboji intelektů, ale také může být všechno jinak. Autor, vzděláním logik a matematik, napsal detektivku klasického typu, logickou hru se čtenářem bez drsných a krvavých scén, zato s dostatkem stop, pravých i zavádějících, v nejlepší tradici např. Agathy Christie.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Národní divadlo (Praha)

Crimenes imperceptibles , 2003

tynaveverka
28.10.2019 4 z 5

Zajímavá, poutavá detektivka. Donutila mě popřemýšlet a vyhledat si některé zmíněné matematické pojmy. Povedený kus.

Koka
06.10.2018 4 z 5

Myslím, že kvality knihy může opravdu ocenit pouze erudovaný matematik. Věty typu "Neprokazatelné výroky, které nalezl Gödel, by měly odpovídat jisté třídě vnitroatomárního světa nekonečně malých velikostí mimo obvyklé matematické vidění." mě téměř odradily od čtení, ale naštěstí jsem to nevzdala.
Nesmírně se mi třeba líbilo zakomponování obsahu povídky Sedm pater od Dina Buzzati do děje tohoto příběhu, a vykreslení té zajímavé - trochu excentrické, trochu tajemné - atmosféry Oxfordu
I když rozuzlení jsem tak nějak intuitivně tušila, čtení nepovažuji za ztracený čas. Knihu doporučuji.

Evik30
04.04.2013

Zajímavá detektivka ve které se řeší vražda které ze začátku dávají kriminalisté úplně jiný význam než má na konci. Vražd postupně přibývá a kriminalisté se dostávají do síti lží.

argentinská literatura hispanoamerická literatura Oxford

Autorovy knížky

Guillermo Martínez
argentinská, 1962
2006  75%Kdo vraždí v Oxfordu?

Kniha Kdo vraždí v Oxfordu? je v