Ovšem

Ovšem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358527/bmid_ovsem-bOO-358527.jpeg 4 823 196

Ze života za kamerou. Bez filtrů. Bez scénáře. O všem. Ve sbírce osobních příběhů, básní a fotek sdílí Karel Kovář cestu obyčejného kluka z malého města, jehož život se během pár let otočil doslova vzhůru nohama. Od téměř idylického dětství, přes komplikované dospívání a tragikomické vztahy, až po budování kariéry na YouTube a smíření se se svou identitou. O stránce života, která byla důsledně skryta. O rodině a snaze zůstat sám sebou. O slzách smutku, štěstí a hlavně smíchu, protože toho není nikdy dost… Jednoduše o všem!... celý text

Kupcovka
18.04.2021 5 z 5

Dámy a pánové, tomuto se říká perfektní knížka. Perfektně jsem se uvolnila.

Zdeňula
04.04.2021 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Mohu doporučit....

Natty1233
22.03.2021 5 z 5

Kovyho sleduji už dlouho a kniha se mi z určitých důvodů do rukou dostala až nedávno. Bylo fajn si zjistit nějaké informace, které jsem neznala. Přečtené jsem měla během pár hodin.

Tommykc30
22.03.2021 2 z 5

Dle mého názoru je za většinou zdejších příspěvků a vysokým hodnocením euforie sledovatelů (fanoušků) a vliv úspěšného influencera, se kterým ale nelze ve všem souhlasit a tak jako on sám radí, buďme kritičtí. Nepopírám mu snahu, preciznost, upřímnost a další klady, ale rozhodně se neopotím nad vším, co udělá, napíše či natočí. Neoddiskutovatelně chtělo odvahu napsat o svém soukromí a otevřít se, jenže v tomto případě to ani jinak vlastně nejde, chvála za podporu a dodání odvahy ostatním mladým lidem, kteří se sebou, strachem a zmatkem každý den a mnohdy zbytečně bojují. Jenže to je tak vše. Dnes vydává každý youtuber, influencer apod. životopisnou knihu, což mi vzhledem k jejich věku prostě nesedí. Spíše bych všechna tato “díla” bral jako lepší referáty středoškolských studentů. Hodnotím nízko, protože všechna hodnocení těchto knih jsou velmi zkreslená fanoušky a v autorech mohou vyvolávat falešné pocity spisovatelského umu, hladit jejich ega - což ve výsledku škodí všem.

Renatka11
16.03.2021 4 z 5

Kovy je sympaťák a jeho memoáry Ovšem srší nadšením, upřímností, vtipem i uměním nebrat se moc vážně. Jsem ráda, že ho moje děti sledují a ráda se dívám na jeho praštěnéjší i sofistikovanější videa s nimi. A doufám, že Ovšem nebyl jeho poslední literární počin. Na ten další si nechávám 5 hvězd.

Jirok
01.02.2021 3 z 5

Zajímavé příběhy

ivetka859
30.01.2021 4 z 5

Než jsem začala knížku číst, o Kovym jsem věděla jenom že někdo takový existuje.
První část o jeho dětství a dospívání byla sice milá, vzpomínková, ale žádné průkopnictví ani heroismus se pro mě nekonalo. Věřím ale, že má velký smysl si tuhle knížku přečíst v nižším věku, dospívání, pubertě, protože autor dokáže člověka uklidnit, aby se neděsil životních novot, ale zároveň inspirovat, aby se nebál projevit a tvořit. Kéž by mně tohle někdo tehdy předal.
Druhá část, ta cestopisná, mi sedla víc. Věřím, že by autor zvládl celou knížku jenom o tom; má co vyprávět.
Styl psaní a jazyk mi neustále připomínaly scrollování instagramem, ale to k tomu patří.
Pro mé mladší já by to bylo za 5/5, pro mě dnešní spíš za 3/5.

Littlemonday
16.01.2021 5 z 5

Knizku jsem koupila na zaklade ctenarske vyzvy a musim rict, ze rozhodne nelituju! Kovyho sleduju uz nekolik let, se spoustou jeho nazoru se ztotoznuju a jeho autobiografii jsem precetla jednim dechem. Pri cteni jsem v hlave slysela jeho hlas a jako bych videla jeho grimasy a gesta a mnohokrat se nahlas smala. Skvela prace!

Týna79
08.01.2021 5 z 5

Myslím si, že je to super životopis, suprového kluka. Oceňuji jeho talent na napsaní svého životopisu. Kniha mě moc bavila, člověk se u ní zasmál, byla čtivá a hlavně byla upřímná a toho já si opravdu cením.

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Knížka mě moc bavila. Nejsem tedy nějaký obří fanoušek Kovyho, ale i tak bylo příjemné se dozvědět pár zajímavých informací o jeho životě a mnohdy opravdu vtipnou formou. Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem.

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Kovyho jsem začala sledovat tak nějak poté, co vystupoval ve Stardance, do té doby šli všichni youtubeři mimo mě. Kovy je výjimka, dělá videa která mají smysl, poučí a pobaví a má velmi dobrý způsob projevu. Slyšela jsem různá doporučení na knížku, tak jsem se odhodlala ji konečně taky přečíst. Oceňuji a obdivuji především upřímnost, nadsázku a osobitost knihy. Četba může nejen pobavit, ale i obohatit a to nejen milovníky youtube.

vassovka
17.12.2020

Čtivé, lehké, veselé, Kovo-autorské:) kniha mě moc bavila, kdy při čtení člověk v povzdálí slyší jeho hlas a ironii. Velmi se mi líbí výběr fotek, obrázků, dopisů z dětství a básniček. Originální. Thumb up :)

domihruzkova
03.11.2020 5 z 5

Možná si říkáte, že biografie kluka, co tehdy měl teprve 21 nemůže stát za nic. Co tak zajímavého mohl za svůj život zažít? O čem asi chce psát? V případě Kovyho je ale opak pravdou a knížka za přečtení 100% stojí. Je to milé, upřímné, zajímavé a vtipné. :)

tina9338
16.09.2020 5 z 5

Krasne fotky z detstvi a cest. Skvele popsany zivot Youtubera a pro nekoho kdo se v tomhle svete moc nevyzna.

blackoutzuzi
08.09.2020 4 z 5

Velmi podařený životopis mého oblíbeného youtubera. Ačkoli se můžeme podivovat nad tím, jak to, že někdo tak mladý vydává svou biografii, tak zrovna Kovy je podle mého člověk, který má co předat a po dočtení to můžu jedině potvrdit. Skvěle zpracovaná kniha, doplněna o básně, fotky a příběhy, u kterých budete mít slzy v očích, ale u kterých se i zasmějete. Tahle knížka je jedním slovem - OSOBITÁ. Stejně tak, jako je Kovy sám :)

PheobeDomi
21.07.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala k Vánocům od mé starší sestry, když mi bylo jedenáct let ( původně jsem neplánovala si ji přečíst, ale Kovyho jsem už nějakou dobu sledovala ). Moc se mi líbilo Kovyho vyjadřování emocí. Zvlášť Kovy je jedním z mála youtuberů, u kterých člověku hned dojde, že mají i přirozenou inteligenci. Proto hodnotím velmi kladně. Dokonce jsem knihu četla dvakrát.

vakkets
03.07.2020 3 z 5

Knížka je, stejně jako všechno co Kovy dělá, velmi osobní a osobitá. Čte se hezky, oceňuju otevřenost a fotky z domácího archivu. Nějaká literární hodnota tu moc není, ale tu asi nikdo neočekává.

NikolSeven
01.07.2020 5 z 5

Kovyho sleduji již několik let, ale k přečtení téhle jeho prvotiny jsem se přinutila až nyní (už z toho důvodu, abych se vyhnula počátečnímu boomu a šílenství fanoušků). Musím říct, že kniha je opravdu inspirativní, donutila mě k zamyšlení a hodně jsem se u ní pobavila (někdy i málem ukápla slzička). Navíc jsem zvolila audioknihu, kterou si Kovy sám namluvil, tudíž to celému dílu dodalo ještě větší šťávu. K autobiografiím mladých lidí jsem často skeptická a nemám je ráda. Kovy je ale člověk, který má co předat (a to především díky cestování).

Vevericka.eva
12.06.2020 5 z 5

Životopisy nečtu, ale tady jsem udělala výjimku. Kovy prostě má co říct a je to neuvěřitelně zajímavá osobnost. Krásná grafika, cituplné básně a hlavně zajímavé, zábavné příběhy. Za dvě hodinky najednou přečteno.

stumpy
03.06.2020 5 z 5

Všehochuť, tak jako Kovy sám. Styly psaní proměnlivé, proloženo fotkami, básněmi, rozhovory, jako papírový vlog ;-)
zajímalo mne co je to ten youtuber a poprvé jsem narazila na Kovyho. Videa mi přišla vtipná, pohotová a s myšlenkou. A pak člověk z rozhovorů zjistí, že je to moc chytrý kluk se svými sny, co se zkrátka prosadil a nezblbnul. Aspoň doufám.
Kniha pro mne velmi čtivá, zajímavá a za mne palec nahoru. Jen tak dál.