Osudný příliv

Osudný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30513/bmid_osudny-priliv-zaE-30513.jpg 4 29 7

Oceánografka Melis Nemidová se pouští do nebezpečných vod, které ji mohou beze stopy pohltit. Zná tajemství, pro něž už jeden oceánograf přišel o život... a to je jen část minulosti, poskvrněné zradou a násilím. Když se uchýlila na svůj ostrov v Karibském moři a ponořila se do studia chování delfínů, zdálo se jí, že všechno zlé nechala daleko za sebou. Její mír – a také život – se však náhle ocitá v ohrožení z rukou zběsilého vraha, který se stezkou smrti a zkázy blíží přímo k ní. Ať už se za jeho maskou skrývá kdokoliv, je důvěrně obeznámen s jejími nejtajnějšími děsy. Už brzy ji přinutí, aby opět prožila všechny své noční můry. Až na tu poslední... kterou přežít nemůže.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Columbus (ČR)

Fatal Tide , 2003

soukroma
28.08.2019 1 z 5

Nejde to a nejde. Jakkoli útlé, tak nemohu ku zdaru zdolat ani prvních pár desítek stran: jakoby autorka ve snaze o úspornou výbušnost vynechávala důležité informace, tedy aspoň každou třetí větu, takže z toho vzniká pustý blábol. Tudy pro mne jako čtenáře tedy cesta nepovede...

bekule
13.10.2017 4 z 5

Napínavé, romantické, pro mě asi třetí nejlepší od autorky po Na útěku a Na stopě.

DaPo
15.07.2015 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměrnou, ale je to jenom tím, že prostředí děje mi nebylo moc blízké. Děj, zápletka dobrý... ale četla jsem od této skvělé spisovatelky lepší knihy.

petka-2007
25.02.2014 4 z 5

Tak tohle bylo pro mne příjemné překvapení. Fajn jsem si u ní odpočinula, byla čtivá, bavila mě.

Kodetka
22.08.2013 3 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla. Příběh po prvním výbuchu předvídatelný až do konce, což by nevadilo, kdyby hlavní hrdinkou nebyla příliš emancipovaná, zhrzená žena, která odmítá evidentně potřebnou pomoc mužného chlapáka, do kterého se co? Zabouchne, jak jinak... A aby tomu spisovatelka nasadila korunu, ještě se požádali o ruku a domluvili si počet dětí. To mě fakt dostalo.:-)

malen
08.08.2013 4 z 5

Jako detektivka mi to nepřipadalo, ale mrtvol tam bylo hodně... A samozřejmě taky láska.. Není to taková ta knížka, kterou nemůžete samým napětím nemůžete odložit, ale líbila se mi. Ale co jsem nepochopila byl název a obal knížky, vůbec to nemá souvislost s dějem.

evasamankova
23.05.2013 4 z 5

Klasicky romantické, napínavé a velmi čtivé. Umí to autorka jinak ?-))))

Iris Johansen
americká, 1938