Osudná léčba

Osudná léčba

Angela a David Wilsonovi jsou oba lékaři. Jejich život v Bostonu je plný stresu, neustálých honiček v práci a stísněných poměrů doma. Není divu, že když dostanou nabídku z hezkého novoanglického městečka Bartletu, láká je to z chaosu velkoměsta pryč. Bartletská nemocnice navíc nabízí lepší plat, pěknou přírodu okolo, výhodnou půjčku na koupi domu… je tedy rozhodnuto. Po čase se ale ukáže, že všechno není tak idylické, jak doufali. Davidovi pacienti nevysvětlitelně a zdánlivě bez příčiny umírají, nový systém financování zdravotnictví jde navíc leckdy proti zájmům nemocných, z Angelina šéfa se nakonec vyklube mnohem méně sympatická postava, než to na počátku vypadalo… To ale není nic proti tomu, co začnou tušit později - že v pozadí záhadných úmrtí nemusí stát neznámý virus, ale něčí úmysl. Wilsonovi si s hrůzou uvědomí, že za poklidnou sousedskou atmosférou maloměsta je tiché spiklenectví, ne-li spoluvina. A když se po hlavě vrhnou do vyšetřování případu, zjistí, že mají proti sobě i místní policii. Přesto v pátrání pokračují…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1407/osudna-lecba-1407.jpg 4.2147

Fatal Cure (1993)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Počet stran:301
Překlad:Veronika Bártová, Jiří Kostelecký
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-242-1739-2

FishTailTea6

Starý dobrý Cook. Tentokrát se mi kniha četla velice dobře. I když Cooka beru jako oddychovku, a slouží mi k procvičení angličtiny, tak se mi líbí, že dokáže ve svých knihách nabídnout pohled na odvrácenou tvář medicíny. Na jedné straně se dají jednotlivé metody využít, ale i zneužít. Zde do extrému ukazuje kam až může člověk zajít, pokud je přesvědčen, že hlavní věc je výdělek.
Možná akorát škoda, že v některých případech nedošlo k většímu rozvinutí příběhu. Mohl se více zabývat psychickým rozpoložením některých postav, motivem a popisem některých scén, které v příběhu nejsou, ale je jasné, že se staly.

123.Iveetka
16.07.2017

Napínavý román z lékařského prostředí, místy trochu přitažený za vlasy, ale jinak pěkné čtení. V čem je háček, jsem odhalila už v půlce knihy, ale až konec s vysvětlením proč mě uspokojil. :-)

Helena378
15.07.2017

Dělalo mi problém se prokousat úvodem, ale příběh se rozběhl a zbytek knihy už se jedná o napínavou detektivku. Za mě dobrý. :)

majík1
06.07.2016

Tato kniha se mi moc líbila a hodně napínavá

JiříM
07.06.2016

Začátek nuda, od půlky to celkem šlo a konec by mohl být jinačí.

lavazza
17.11.2015

Precitala som niekolko knih od tohto autora a mozem povedat, ze tento pribeh sa mi zatial pacil najmenej. Vsetky ostatne diela som citala nepretrzite, ale v tomto pripade som mala problem docitat suvisle jednu stranu bez prerusenia. Co sa tyka pribehu, fajn, ale pokial ide o hlavne postavy, tak rodina Wilsonovych mi neskutocne liezla na nervy a ich spolocne dialogy ma neskutocne iritovali.... Cook ich predstavil ako uplnu utopisticku rodinku, ktora bola uplne tupa a naivna.... asi to bolo sposobene, ze pribeh je z roku 1989 a ja som to citala v roku 2015. Keby nebolo tak dokonalo dokonalej rodinky a nudnych pasazi tak by to bolo za 5 hviezdiciek....

ovpana
20.12.2014

Hezký triller z lékařského prostředí,napínavá až do konce.

Illaa
15.10.2014

Kniha mě příjemně překvapila, ze začátku jsem se děsila toho, že příběh bude postaven jen na úřednických pasážích. Nakonec se to velice slibně rozjelo, kniha byla vyprávěna z pohledu jedné rodiny, která se všem tajemstvím v nemocnici i v městečku snaží přijít na kloub. Vysokou úroveň si kniha udržela až do konce. Dávám čtyři hvězdičky a určitě si od Robina Cooka přečtu další knihy.

Skripi
05.08.2014

Kniha bola pútavá ako aj ostatné od Cooka ale aj v tejto je neúrekom situácií ktoré sa priečia zdravému rozumu a reakcie hlavných postáv sú sem-tam pritiahnuté poriadne za vlasy. Ale odporúčam, čítala sa dobre. :)

danka13
28.05.2014

Kniha se mi líbila, napínavá až do samého závěru.

rasputin
25.05.2014

Snad jen to překotné a lehce naivní rozuzlení na konci mě trochu vadilo.

Laf
01.12.2013

Velice dobře se to četlo a o napětí není nouze. Určitě stojí za to si ji přečíst :)

rtesarova88
06.05.2013

Výborný, jako všechny od tohoto autora. Napínavý děj.

rose
25.03.2013

Standardní „Cookovina“, kde se střídá napětí s méně napínavými „úřednickými“ partiemi. Je to tak dobře namíchané, že se příběh hezky posunuje dopředu. Ten konec už je trošku předvídatelný, ale i tak je to dobré počtení. A ještě jeden poznatek jsem si z téhle knížky odnesla – to, co Cook popisuje, se , řekla bych, právě děje u nás. Tím nechci říct, že někdo vraždí pacienty, ale ta změna v myšlení tu je. Normálně do komentářů neopisuju citáty, ale tohle stojí za to:.
„V celonárodním významu tahle epizoda ukazuje, kam směřuje reforma zdravotnictví (..) Pokud se tenhle případ dostane na veřejnost, mohli by lidé začít uvažovat, kam to spějeme. Dobré ekonomické úvahy se nemusí vždy krýt s dobrými medicínskými úvahami. Péče o pacienta musí nutně utrpět, pokud se bude vedení zdravotnických zařízení příliš soustředit na ekonomické myšlení. Naše zkušenost (..) je extrémním případem toho, co se stane, když se byrokrati dostanou k moci ve zdravotnictví“.
Nic vám to neříká? Já ve zdravotnictví pracuju, mě to oslovuje docela dost.

kika 13
02.03.2013

Detektivní román plný drsných scén.

Renda
16.12.2012

Opět detektivní román opět z lékařského prostředí, ale tentokrát dost nezáživný, těžkopádný.

guru
07.08.2012

Síce opäť podľa Cookovej predlohy, no napätie sa dalo krájať.
Len mi príde škoda, že sa Cook akosi preorientoval od sci-fi, a už nedáva do svojich diel fascinujúce vízie možného vývoja lekárstva.