Ostrov zasvěcení ekniha

Ostrov zasvěcení je první knihou osmidílné ságy nazvané Sedmý smysl. Autorka své knihy nejprve zveřejňovala na internetu. Obrovský zájem čtenářů ji přivedl k myšlence vydat příběhy v klasické knižní podobě. Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy. Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Konečně původní česká „Rowlingová“?!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192660/ostrov-zasveceni-192660.jpg 4.5353

Sedmý smysl (1.)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), Albatros (ČR)

Kniha Ostrov zasvěcení

konskykajak

Kniha se mi líbila. Autorka píše nádherné popisky jak tam lidi kouzlí a nádherně ilustrované.
Rafanovi vize jsou strašidelné, že se někdy i bojím.
Chtěla bych psát knížky.

První kniha je moc hezká

amálka-ejmi

Tohle je dobrá fantazy kniha. Byla jsem vzhůru celou noc XD. Hlavně se mi líbí Plam a útěk z domova mě moc nezaujal.

Spojenc

Začnu takhle...
Přečetla jsem všechny díly co zatím vyšly a sérii Sedmý smysl považuji za nejlepší české fantasy. Miluji postavy a svět Sedmého smyslu (oblíbené postavy asi Sváťa a Vron). Hodně lidí tvrdí, že začátek knihy odehrávající se v takovém trochu jiném dětském domově je příliš nebavil, ale já si dovolím nesouhlasit, můj názor je takový, že tahle část byla stejně záživná jako jakákoliv jiná část knihy. Zbožňuji tulíky, ale nepředstavuji si je jako je to popsané v knize (v knize připomínají veverky, moje představa jsou spíš lasičky) a také Ilustrace Vrona na začátku knihy (je tam ztvárněný jako starý indián, pěkně namalované, ale absolutně neodpovídá mojí osobní představě, moje představa Vrona odpovídá zpěvákovy skupiny Chinaski – Michal Malátný)
Za mě je tato kniha rozhodně pýcha české dětské literární tvorby.

Verunka926

První díl se mi líbil až od části, kde se začaly objevovat kouzelné věci. Popis doby, kdy byli v dětském domově mě moc nezaujal...

Denča23

Moc nesouhlasím s ostatními že první díl patřil k nejslabším. Mě se teda libil. Je pěkně napsaný jak utíkali z dětského domova a na ostrově zasvěcení se mi to moc líbilo. :)

Hani77

Sérii jsme koupili před rokem dceři a musím se přiznat, že jsem ji také celou přečetla. První díl mě ještě tak nenadchl. Když jsem četla o tom, jak jsou děti v dětském domově, měla jsem obavy, jak se bude děj dále vyvíjet. Druhá polovina už byla lepší, ale nadšení přišlo až s dalšími díly :-).

Calla2002
13.10.2018

Sice už jsem u devátýho dílu, ale hodlám tady okomentovat všechny díly a to rozhodně velice kladným způsobem.

1,2,3,4 a (nevím proč) 7 díl jsem měla doma už snad od vydání a i když jsem to měla ty roky celou dobu na očích, ani jsem se neobtěžovala přečíst první stránku. Upřímně toho teď lituji, protože jsem udělala obrovskou chybu. Po knize jsem sáhla, protože se mi nechtělo číst mladším sourozencům na dobrou noc medvídka Půl nebo Rose od Holly Webové. Ani tu Rose jsem ještě nečetla a to to mám taky doma snad od vydání (celkem by mě potěšil názor někoho kdo Rose četl, aby mě na to trochu navnadil. Jestli mě chápete). Jakmile jsem přečetla pár prvních stránek, svět Hanky, Rafana a Sváti, mě úplně pohltil. I když sourozenci po první kapitole usli, šla jsem k sobě do pokoje a četla dál. A jak sama vím, když mě něco hodně zaujme čtu až neuvěřitelně rychle. Alespoň polovinu knihy jsem měla přečteno než jsem sebe samu donutila k tomu jít spát. Další den jsem vstala a první co jsem udělala bylo, že jsem vzala do ruky knihu a četla. Ještě ten den, jsem začala číst i druhý díl. Ale to už jsme jinde.
Hanka je mi strašně sympatická, její chování a impulzivní osobnost, mě velice zaujala a okamžitě jsem si jí oblíbila. Rafel a jeho autorativní chování, vždy dobrá rada a a vždy ochota pomoct. Paula byla velice dobrá kamarádka Hanky a měla jsem jí také ráda, ale zase ne tak Moc. Z dětí si nakonec nechávám Sváťu, protože se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Sváťa je prostě náš svatoušek *-* Naprosto mě okouzlila jeho neutuchajíc loajalita a láska k Hance. Jeho čistá dušička, čisté a velké srdce. Nejsem si jistá jestli to všechno bylo vidět už v prvním díle, jestli se mi to třeba neplete. Možná bych tohle všechno měla nakonec psát až u posledního dílu, ale tak to je fuk xdd
Ohledně Sváti, okouzlilo mě i jeho..jak to říct..nadání pro léčení a jeho řekněme vztah ke květinám a k přírodě.
Potom Vron. Myslím, že byl pro ty děti, i když mu to nikdy neřekli, jako otec. Pro mě by to tak určitě bylo. Hlavně kdyby mě vytáhl ze sirotčince a dal mi všechno co bych potřebovala k učení k životu a podobně. Ano, něco z toho dělal z nařízení dračice, ale on ty děti měl taky rád.
Potom Plam, juj! On je prostě awwh! Víte jak to myslím! ❤
Snad jsem nikoho nevynechala. Kdyby jo, tak mám ze všech kladný pocity ❤ jedinej kdo to kazí je Dráp, všichni víme proč.