Ostrov pokladov

Ktorý chlapec by nezatúžil prežiť s mladým hrdinom Jimom Hawkinsom dobrodružnú výpravu a plaviť sa s ním na plachetnici Hispaniola k bájnemu Ostrovu pokladov! Tam pred smrťou zakopal nazbíjané bohatstvo najobávanejší pirát všetkých čias – kapitán Flint. Miesto s pokladom je zaznačené na mape, ktorú nebojácny Jim náhodou vezme z truhlice po morskom vlkovi Billovi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30890/ostrov-pokladov-30890.jpg 4.3481

Treasure Island (1883)

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladé letá

ijcro

Tuhle knížku miluju, je to nesmrtelný příběh. Mám ji kdesi v knihovně ve verzi z dvacátých let, jmenuje se to Ostrov pokladů, s ilustracemi od Riouxe a je to kouzelným jazykem počátku století. Fakt u takhle staté knížky zážitek! Doporučuji

Sněžková

Dobrodružná kniha, která je pro děti dobrá po celý rok a pro dospělé jako knížka na dovolenou. Musím říct, že obrátky kapitána Silvera mi hodně připomínají spoustu lidí v mém okolí. Kam vítr, tam plášť. Hlavně vydolovat z věcí a situací co nejvíce pro vlastní užitek.
Jedno ale panu Stevensonovi musím nechat. Má talent na dramatické scény a dokáže s nimi mistrně pracovat.
U knihy jsem si opravdu odpočinula.

rutto45
27.12.2018

Asi budem súhlasiť s ostatnými keď poviem, že to, čo môžte prečítať v detstve neodkladajte o desatinu storočia.

Jury
30.11.2018

No, byt mi 12 let asi bych to zral vic ale uz sem na to asi holt stary :D kazdopadne pekne cteni :)

Kuža007
25.11.2018

Jednoduchá skvělá kniha a nezapomenutelný pirát John Silver.

danny_21
12.11.2018

K legendárnímu ostrovů pokladů jsem se opět dostal až po několika desetiletích a po přečtení musím říct, že společně s většinou Mayovek patří do skupiny knih, které dospělému čtenáři přijdou naivňoučsky jednoduché, i když si je z dětství pamatuje jako osudová dobrodružství, čistý střed - 50 %

Blue
24.10.2018

Rád se k této knize vracím, zajímavé ovšem je, že to více doceňuju jako dospělý. Mám dojem, že jsem při prvém dětském čtení tak úplně nadšený nebyl. Ale nějak mě to zaujmout muselo, když mě tato kniha vybízí k opakovaným čtením.

Montague
18.09.2018

Dobrodružství = Ostrov pokladů. Výborná kniha. Jediné mínus vydání z roku 1971 Odeon je překlad jména - HONZA Silver - to mi opravdu rve uši :-D.

LeeLoo32
05.09.2018

Na černé rakvi patnáct chlapů popíjí, johohó, ať teče rum! :)

handulli
20.08.2018

Kniha mého dětství. Ale coby dítě mě přeci jen fascinovala víc :)

špulo
22.07.2018

Plný počet. Pretože je to klasika a pretože hodnotím pocitovo. Jasné, že keby som si to prečítal dnes, vo veku 44 rokov, by som tomu "vychytal blechy jak prase". Ale, v detstve sa mi to páčilo. Tak čo...

fajka
10.07.2018

Pěkná kniha. Dobře se mi četla díky těm krátkým kapitolám. Kdyby byly dlouhé, tak by mě to tolik nebavilo. Skoro vždycky před spaním jsem si knihu vzala do ruky a četla. Když už jsem byla unavená, tak většinou končila kapitola. Pro mě dobrá kniha.

david5746
06.07.2018

Můj klasický problém, když si ve zralém věku přečtu něco, co se mi v ranném mládí zdálo úžasné. Ano, je to klasika, je to o moři a o pirátech a je tam ten poklad, ale co naplat, ten příběh je strašně jednoduchý a často neuvěřitelný, obzvláště kousky hlavního hrdiny, který je ultramladý a nezkušený, ale nemá třeba problém posunout obrovskou plachetnici.
Je mi až trapně, protože to je kultovní kniha, ale prostě nemůžu hodnotit výš.

Kiisaki
26.05.2018

Ke knize jsem přišla více méně náhodou a obávám se, že kdyby mi sama neskončila v rukou, nikdy by mě nenapadlo si ji přečíst. Ale to by byla ohromná škoda, protože bych se ochudila o opravdu skvěle napsaný a báječně vybudovaný dobrodružný příběh, který nemá jen tak konkurenci. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý.

Placi
24.05.2018

Bezkonkurenčně nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil! Vyrostl jsem při sledování Ostrova pokladů s Ch. Hestonem a Ch. Balem a nikdy nechci vidět jinou filmovou adaptaci. Když jsem dospěl, narazil jsem i na sešitovou verzi Stevensonova románu a musel jsem si Poklad na ostrově přečíst. Budu se opakovat, ale Poklad na ostrově, chcete-li Ostrov pokladů zůstane navždy v mém srdci jako klenot dobrodružných příběhů. Tohle budou mé děti mít jednou povinné.

"Jsi chytrej kluk, Jime! Chytrej jak opice, hned jsem to poznal!"
"Pro lásku boží...Israel Hands byl Flintův nejlepší střelec...!"
"Severo-severovýchod a dál na východ, úbočí Dalekohledu. Stříbrné pruty jsou v severní skrýši."
"Podepsán J. F. Víte, kdo to byl? John Flint! To je Flintova mapa! Flintův poklad!"
"Flinta se báli i ostřílení piráti! Španělé se ho báli jako čert kříže. Byl jsem hrdý, že jsem Angličan!"
"Jime! Jime, Jime, Jime! Ty jeden zelenáči! Namočil sis střelnej prach, viď Jime?"
"Všichni se báli Flinta, ale Flint se bál jedinýho, Dlouhýho Johna Silvera!"
"Darby McGraw, přines mi rum!"
"Ještě dnes se budím ze sna, burácí příboj a já slyším skřehotavý hlas kapitána Flinta."

jadran
23.05.2018

Skoro bych si troufl říct, že je to v tom nejlepším slova smyslu klasika. A přitom dokonalá. Kniha, která je akční až běda, přitom je v zásadě malá a stručná a fantazie v kombinaci s dokonale podanými charaktery snad nemá obdoby. A na druhou stranu - tohle by měl i po těch dlouhých letech být etalon pro dobrodružnou knížku pro mládež, nezatěžovanou žádnými přitroublými výchovnými nebo dokonce ideologickými "záměry", jejichž cílem má být "formování mladé osobnosti". Přitom v této knize je jasně předvedeno, že jako není absolutní dobro, neexistuje ani absolutní zlo. A postavy? Na jedné straně doktor Livesey, u kterého si člověk uvědomí nějak tak nenásilně, jak důležitá je ona inteligence přesně ve formě onoho ryze anglického common sence v kombinaci se vzděláním a na druhé straně onen "ďábelský" Dlouhý Honza s jednou nohou, jehož pragmatismus nepřestává fascinovat až do poslední chvíle. Byl to první román, který jsem přečetl v originálu a příjemně mně překvapilo, jak je snadno čitelný i v angličtině. I kdyby R. L. Stevenson nenapsal již nic jiného, zaslouží si místo na předních místech jakékoliv knihovny bez jakýchkoliv diskuzí či pochybností.

Adell-ka
21.04.2018

Dobrodružný příběh o pirátech a hledání pokladů... Příjemné čtení, ale chvílemi jsem se nedokázala do četby zabrat. Možná bych příběh ocenila víc, kdybych byla mladší..

Hotovson
12.04.2018

Bylo to pěkný, ale asi jsem to měl číst o dvacet let dřív. Nedá se nic dělat, no :)

nicolettkaa
08.03.2018

Nevím, ale asi jsem na tuto knihu už moc stará. Vůbec mě to nebavilo. Alespoň ilustrace pana Buriana mi během čtení dělaly radost. :)

KAREL6725
23.02.2018

Moje nejoblíbenější kniha z dětství , dobrodružství Jima Hawkinse na Ostrově pokladů. Klasika dobrodružné literatury, pro mě jedna z nejlepších dobrodružných knih co jsem kdy četl. Čteno několikrát , filmové zpracování Heston a Bale bylo nádherné. Proto plný počet hvězd , tenhle příběh nikdy nezestárne . Prostě nádhera.

Chesterton
12.02.2018

Četla jsem ve správném věku a zamilovala jsem se. Zopákla jsem v audio podobě a nevstoupila jsem podruhé do stejné řeky, ale ani jsem to neočekávala:)) Přesto paráda!

gersie
17.01.2018

Je to klasika , která čtenáře baví i po tolika letech. Je to až neuvěřitelná stálice na knižním nebi. Málo které dílo se může pochlubit takovou výdrží.

omgjako
11.01.2018

Tuhle knihu nám čet taťka, když jsme byli malí.. teď jsem ji četla po spoustě, spoustě let. I s věkovým odstupem je pořád skvělá.

Paulus.1987
09.01.2018

Překrásný dobrodružný román o pirátech, kteří místo dredů nosí pásku přes oko, mají dřevěnou nohu a papouška na rameni. Pokud mám něco vytknout, tak snad jen překlad s počeštěnými jmény - uznejte, Dlouhý Honza Silver, to prostě nezní. Z filmových zpracování je mé nejoblíbenější to s Charletonem Hestonem s nezapomenutelnou hláškou "Jestli tomu klukovi něco uděláte, tak vytáhnu svůj křivák a podívám se na vaše střeva!".

Miro.slav
22.10.2017

R. L. Stevenson napísal dva skvosty (prvým je táto kniha, ten druhý určite uhádnete aj sami). Nemôžem inak, ako dať plný počet hviezdičiek. To boli časy, keď sa písali príbehy, ktoré mali z chlapca spraviť chlapa. Ešte že máme stále túto literatúru a možnosť sa k nej vracať. Osobne by som danú knihu odporučil ako povinné čítanie - zaslúžila by si to.

PeterSmith
24.08.2017

Více takových dobrodružství do každého chlapce napumpovat :)

Pasadenka
10.08.2017

Ano, je to klasika. Pirátská klasika. Letní pecka! Dobrodružná pohádka, plná akce. Nejedná se o žádnou složitou knížku, jen o zcela dobrodružný příběh jednoho chlapce, který se shodou okolností zaplete s piráty. A všem dokáže, že přes své mládí dovede být užitečným členem expedice. Jen mi tu chyběl popis plavby, ale to jen proto, že můj milovaný Juves se v tom přímo vyžíval. :)

Aerine
25.06.2017

Dobrodružné čtení pro děti i dospělé. Příběh má spád, napětí, žádná hluchá místa. Ani jsem nečekala, že se mi bude Poklad na ostrově tak líbit ;-)

pepa4081
16.05.2017

Pro toho, kdo má rád romantiku a napětí jasná volba. Skvěle napsaná knížka pro malé, ale i velké! Nanejvýš uspokojivé.

Jane007
30.04.2017

Přestože nejsem cílová skupina, musím uznat, že byla knížka úžasně čtivá a napínavá.