Ostrov krásy

Ostrov krásy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134174/bmid_ostrov-krasy-Usi-134174.jpg 4 4 3

Ostrav krásy - Ile de Beauté, je tradiční, lichotivá přezdívka ostrova Korsiky. Právě tam se ve třicátých letech ocitl hrdina knihy, český číšník, Vilda Markytán, který tak jako mnozí doufal, že najde štěstí a uplatnění v cizině. Bez své viny je zapleten do loupeže perlového náhrdelníku a tato nenadálá situace změní jeho život na tolik, že se málem ocitá na dně společnosti. Prchá z Korsiky do Itálie, kde prožije mezi chudáky, podloudníky a šejdíři řasu napínavých příhod. Až v této zemi, pro turisty tak lákavé, ale pro ztroskotance nevýslovně kruté, Vilda poznává, že Ostrov krásy leží zcela jinde, než si představoval...... celý text

ludek.n
28.02.2020 3 z 5

Paškův Ostrov krásy je tak trochu dobrodružná pohádka o Honzovi, který ke štěstí přišel, protažená sítem Dickensova Olivera Twista po 140 letech. V každém případě má Paškovo vyprávění o strastech a slastech českého číšníka na Korsice a v italské Pise cosi do sebe. S humorným nadhledem a lehkou nadsázkou vede Mirko Pašek svého hrdinu nástrahami života, hledajíce pro něj štěstí a místo na slunci. Pitoreskní postavičky italského letoviska si zamilujete, ať už je to všemi mastmi mazaný podvodníček a tlučhuba Faustin, zachmuřený a přemýšlivý Toscanian nebo chovatel psů a otec tří dcer Sandro Maratta. A samozřejmě i všechny ostatní postavy, vystupující v epizodních rolích. Dějová linie příběhu je vcelku poklidná, bez nějakých veletočů či překvapivých zvratů, přesto se nenudíte ani nestrádáte sterilitou vyprávění. Pašek svůj příběh buduje lehce a s nonšalancí. Nikde netlačí na pilu ani se nežene překotně vpřed. Ostrov krásy je prostě taková milá večerní rozprávka, u níž je vám už od začátku jasné, že dobro zvítězí a zlo bude na hlavu poraženo.

Jadavin
04.07.2017 4 z 5

Moje první kniha od Mirko Paška. Moc jsem od ní neočekával, ale možná i právě proto mě velice příjemně překvapila.

Kangarooh
26.06.2013 4 z 5

S hlavním hrdinou Vildou Markytánem jsem strávil příjemné necelé dva týdny a putoval s ním po Korsice a Itálii.Zažil jsem s ním jaké to je mít v rukou bohatství,ale v srdci prázdno.A i pravý opak,když nemáme skoro nic,ale nacházíme lásku a tím i vnitřní bohatství...
Krásný příběh nejen o putování,beznaději a lásce vykreslený do detailů lidské duše,okořeněný o dobrodružství lidského osudu.
Rozhodně bych si od tohoto autora rád přečetl i další z jeho více než dvaceti knih.