Ostrov tisíce drahokamů

Ostrov tisíce drahokamů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22390/ostrov-tisice-drahokamu-22390.jpg 4 28 4

Knížka o dvou chlapcích: Bandala a Tikiri žijících na plantážích a pracujících v horkém, nesnesitelném podnebí. S tímto osudem se nechtějí smířit, a proto uprchnou a putují. Zažívají mnohá dobrodružství.

vlkodlaq
02.07.2020

V posledních letech čím dál víc propadám četbě svého dětství, tzn. hlavně KODky. Vždy když nějakou zajímavou potkám, beru. Zatím jich není tolik, ale každý měsíc nějaká přibude. Ostrov tisíce drahokamů nepatří k tomu nejlepšímu, co se dá v mé knihovně najít, přesto má něco do sebe. Jako kluk jsem ji četl asi dvakrát. Teď se k tomu rád vrátím a dospělým okem se podívám na příběh novým pohledem.

bruntal
05.01.2018 4 z 5

Pro mne překvapivě čtivá kniha.

BrněnskýDrak
09.04.2016

Jako kluk jsem tuhle knížku baštil, úplně mě vzala za srdce. A kdykoliv jsem pak někde četl nebo slyšel o Srí Lance, vzpomněl jsem si na Tikiriho a Bandalu. Ale když jsem se ke knížce jako dospělý vrátil, přišla mně dost naivní a schematická. Ten boj dobra (Singálci a Tamilové) proti zlu (běloši) připomíná knížky od Karla Maye. Bohužel realita byla jiná, po vítězství nad bílými uchvatiteli nezavládl na Srí Lance ráj na zemi, ale mnohaletá krutá občanská válka mezi Singálci a Tamily.

Rade
09.04.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla jako dítě a měla ji ráda, bylo to hodně exotické; od té doby jsem měla ke Srí Lance zvláštní osobní vztah a vnímala, že na Srí Lance žijí Singhálci a Tamilové, protože jeden z kamarádů byl Tamil, druhý Singhálec, a jejich kamarádství mělo zřejmě symbolizovat i přátelství obou národů, což ale bohužel v historii ne vždy vycházelo...

ostrovy dobrodružství drahokamy dětský hrdina dětská dobrodružství

Mirko Pašek
česká, 1910 - 2002
1966  79%Nesmrtelný kovboj
1980  76%Děvče pro Oklahomu
1981  74%Muž pro Oklahomu
1984  74%Ztracená prérie
1964  70%Ostrov tisíce drahokamů

Kniha Ostrov tisíce drahokamů je v