Seznámení

Seznámení https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177081/bmid_osm-svetu-osm-svetu-seznameni-xAd-177081.jpg 4 163 72

Osm světů série

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie „Osm světů“.... celý text

happybook
23.04.2016 4 z 5

tato kniha je 2. z mé pětice nej. I přes to že je 2. autorka Marcel si zaslouží VELKOU pochvalu a obdiv! obálka hned zaujme žlutým popiskem a na dotek příjemná.Obsah knihy je ještě příjemnější už na začátku zaujme(aspoň mě).a dál pokračuje ještě lépe.konec...páni!!!
vážně, vážně, mě překvapila
i love this book!!!!!!!!!!

misssicccka
06.04.2016 3 z 5

Tak jo, jak k tomu hodnoceni pristoupit :), tak kdyz budu prihlizet k tomu, ze bylo autorce v dobe vydani pouhych 13 let, tak reknu wow, ty brdo, jako fakt husty, kolik napadu se muze zrodit v hlave takove male slecny (pardon) a jak dokaze napady sesumirovat, spojit, vypiplat. Fakt dost dobry
Kdyz budu od faktu detskeho veku naopak odhlizet, tak pak reknu, ze ocenuji napad, na vek autorky skvelou praci, ale bohuzel je to takove syrove, tepelne neupravene, strohe, nedomrle. Chvili to na me pusobilo jako slohovka na zakladce, ktera se moc rozjela. Nebo jako pribeh vice autoru. S takovymhle napadem by se dal napsat trhak na nejmene 400 stran. Strasne me stvalo a desilo, jak bylo vse jasne a jak byly postavy se vsim hotove, nic neresily. Tys ho zabil? Jo, ja ho zabil. Aha, tak jedem dal. Proste tam chybi psychologie postav resp. bylo by potreba ji rozvinout a vytribit. Nektere pasaze jsou zbesile a trosku logiku postradajici
Kdyby tohle napsal autor starsi 18 let, dostal by ode mne take 3*, protoze jsem to precetla, otravena nejsem, ale slagr to uplne neni.
Co musim pochvalit, je vazba knihy
A ted trosku ke komentarum k teto knize. Zaujalo me, ze vice kladnych ohlasu ma kniha od ctenaru narozenych pred rokem 1990 (i ja k nim patrim), cim mladsi autor, tim horsi hodnoceni (koukam na hodnoceni pouze s komentari), samozrejme existuji vyjimky a neni jich malo. Zvlastni je, ze snad nejhorsi hodnoceni nadelili knize autori stejne stari jako autorka sama a navazi se do veku autorky nebo jim dela problem to, ze kniha v kapitolach strida autory. To me jako dospeleho ctenare prave bavilo. Zvlast pozoruhodny je zde velmi kriticky komentar od ctenarky narozene roku 2000 napsany 2015, ktery kritizuje nevyzralost a nedospelost autorky. Podle mne dost odvazna kritikagJa, tricatnice rikam, jestlize by tohoto byla schopna ve 13 moje dcera, pysnila bych se jeji vyzralosti a bala bych se, ze je na svuj vek az moc dospela.

SusaneLigtová
26.03.2016 3 z 5

Přečetla jsem si oba dva díly, ze zvědavosti. Mé pocity z nich jsou velmi smíšené.
Myslím si, že na svůj věk odvedla Marcela výbornou práci, kniha byla dobře napsána a četla se vcelku dobře. I nápad byl originální, podle mého názoru.
Na druhou stranu, i já, která čtu velmi ráda a mám pocit, že bych měla stíhat děj knihy, jsem s tím měla docela problém.
Prudký dějový spád byl velmi náročný na orientaci v příběhu.
Jak už do komentářů napsali někteří předemnou, čtení kapitol, které zčistajasna vypráví úplně někdo jiný, byl docela oříšek. Dělalo to sice knihu zajímavou, ale to bylo tak všechno.
Mile mě překvapily například některé drobnosti, jako popisy oblečení jednotlivých postav apod.
A ještě poslední věc: v knize bych opravila a dovysvětlila spoustu věcí, které ve vyjádření děje prostě chybí.
Dala bych 3 hvězdy za rozvinutí nápadu.

Aríka
26.02.2016 odpad!

U hodnocení této knihy nebudu přihlížet k tomu, že ji napsala autorka již ve třinácti letech. Kniha začínala vcelku dobře, i když tam byla nedostatečná charakteristika postav a někdy na můj vkus nedostatečný popis situací, ale to jsem ze začátku přecházela. Postupem času jsem se, ale ztrácela v tom, kdo vlastně vypravuje, občas jsem si určitý kousek musela přečíst vícekrát. Zbytek raději ani komentovat nebudu, dle mě kniha nemá úroveň, a proto dávám 0*, což mě vcelku mrzí, protože myšlenka špatná není, ale způsob jakým je myšlenka podána, je odstrašující.

Mixxa
24.02.2016

Myslím si, že snad všechny děti mají představivost. Ale napsat toto, jakože celé dílo je na 13ti leté děvče nejspíš něco drsného. ;-) Ovšem až nebudu mít co po ruce, možná tuto knížku zkouknu.

mirkol
23.02.2016 1 z 5

Jak to přebíhalo od tématu k tématu, to mě úplně mátlo a chvíli trvalo než jsem to překousla a dala dohtomady. No, takový všechno urychlený většině věcem tam ani nedala čas. Myšlenka celkem dobrá, ale ten zbytek...
1/5 ḧvězdičky

hoopoo
10.02.2016 2 z 5

Jako dobrý napsat toto ve třinácti. Zajímavá myšlenka vyprávět příběh z pohledu několika postav.
Ale mě osobně tahle hra na agenty, superrychlé pokroky hlavní hradinky prostě moc nebavily. Dočetl jsem, ale do další knihy asi už nejdu.

Kateřina10
30.12.2015 1 z 5

Obdivuji autorku, že dokázala napsat knihu ve 13 letech, ale kdyby počkala pár let tak by kniha byla jistě mnohem propracovanější a víc věcí by mělo logiku. Děj by taky nemusel utíkal tak rychle, ale plynul by pomaleji a byl by více vysvětlený.

Juki-RoseMary
28.11.2015 odpad!

Tak na začátek... Nebudu se tady sklánět k tomu, že je autorce pouhých 13 let! No a co. Taky můžu mít bohatý rodiče, kteří mají nakladatelství a proto, když vydám knihu "glu hlo ku" ve dvou letech, nikdo tady nebude psát "Jé to je nádherné" . Takže upřímně, za prvé by ta holka měla mít trochu soudnosti s čím leze mezi spisovatele a počkat, až trochu dospěje a zlepší se jí vyjadřování a všeobecné chápání těžší literatury. Bez toho něco napsat nejde. Přesvědčila mě o tom, že ne.
Začíná to nudnými a příliš dlouhými odstavci o té holce (Lea, nebo tak nějak) a ostatních, což mě na první stránce vůbec nezajímá a působí to jen jako dobrý prášek na spaní. Dále pokračujeme oblíbenou básničkou Osmisvěťan tam, Osmisvěťan sem a najednou o sobě Lea mluví v mužském rodě. Teda vlastně najednou děj popisoval její otec. Záhada. Musela jsem se dovtípit sama. Dále se na scéně objevuje Harry. Vánoce. Vždyť všichni víme že v Americe se Vánoce slaví 24. prosince, no jo. Bože, když už musí teda bydlet v tom New Yorku, aby to bylo víc cool, nebo já nevím, tak o něm proboha aspoň něco zjistím ne? Asi ne. Dále už nás Harry nemusí zajímat, tak se ho prostě zbavíme nějak, aby to nikdo nepochopil a jedeme dál. Najednou se Lea odstěhuje na jinou Zemi a... jako vážně? Vůbec jsem nepochopila tenhle tah. Jestli jsou ty Země nakopírované Ok. Ctrl C, Ctrl V. Ale jak to, že jim na té další nepřijde divné, že se tam objevili lidé, co tam předtím nebyli? Jak můžou existovat dvě Země, na kterých se děje to samé? To není možné. Každí rozhodnutí jedince je nevypočitatelné, tudíž by se logicky na každé planetě mělo dít něco úplně jiného. Ale to nás vůbec nezajímá, protože z našich úvah nás vytrhne záhadný Lein růst. Z patnáctky tu máme dvacítku, co se chová na třináct. Jak jinak, když to píše třináctka co ví o životě kulový.
Tímto končí naše básnička Osmisvěťan sem, Osmisvěťan tam a začíná éra Agenta 007. James Bond na scéně. Možná by Remeňová měla omezit sledování bondovek.
Splněno. Bondovky dokoukány, jdeme si pustit X-mana. Z Ley ze stává X manka první třídy a vrací se naše básnička Osmisvěťan sem, Osmisvěťan tam. Seznámíme se s neuvěřitelnou teleportací. Lusk. Jsem doma. Lusk. Jsem na Severním pólu. Tímto mě a mé bližní naprosto odrovnala. No co, necháme si zaplou fantazii na maximum a jedeme dál. Zde se opět naprosto "nečekaně" objevuje Harry a Lea o sobě párkrát promluví v mužském rodu. Ne, počkat. Zase vypráví jiná postava. Jen si musíme domyslet kdo. Příjemnou zábavu.
Aby jsme se nenudili, zahrajeme si na Kriminálku New York a vytvoříme si tu báječnou přestřelku. No a aby nám prodloužila trápení a místo spaní vyvolala zvracení, "navnadí" nás na další úžasný díl. Zkráceně řečeno - kousek něčeho co jsem si vymyslela + moje milované bondovky zakončené X manem a kriminálka New York - to je to, co nás tolik uchvacuje? Ne. Je to tak, že to zvládla splácat jedna 13. Ano, proto to tolik milujeme. Teda my ne. Vy. Já to rozdýchávala dlouho. Hodně. A ta páska na knize - to není pochvala. Podle mě je to spíše varování. Také tam zřejmě nepsala vše (alespoň mi zkrátila trápení) a plno věcí jsem si musela domýšlet. Také nevěnovala pozornost popisování okolí a toho, jak postavy vypadají. Ano, je krásné vědět jakou mají barvu očí, to je přece to nejpodstatnější, říká si Marcelka, to, jestli je to muž či žena... To si domyslíte!
Myslím, že dobré hodnocení kniha získává díky menším holkám, jelikož nejsou ještě tak literárně vyspělé a nedokáží pochopit něco, co je pro dospělé naprosto jasné (to není urážka, tak to je, když čteš odmala, pomalu ti to otvírá oči a v dospělosti vidíš v knihách to, co je menším skryté).
Takže za mě - byla by urážka dát knize alespoň hvězdičku. Urazila by jsem knihy, které jsem takto ohodnotila. Takže promiň Marcelko, počkej si ještě pár let. Paolini hold nejsi.

Terinka22
03.11.2015 4 z 5

Kniha Osm světů je opravdu skvělá! Ten děj mě velmi zaujal, měla jsem to hned přečtené ani jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Dobře, je pravda, jak už jste tady zmiňovali, že přeskakování vyprávění z pohledu jedné postavy a další a zase jiné je trochu nepřehledné. Není to ale zase taková chyba, aspoň mi knížka přišla zajímavější.
Hrozně obdivuju autorku za to, co ve svém věku dokázala. Sama se snažím psát příběhy (je mi 14 let) a není to úplně jednoduché, takže jsem opravdu fanynkou a obdivovatelkou Marcely Remeňové.
Jsem moc zvědavá na pokračování příběhu, takže si určitě pořídím druhý díl, moc se na něj těším..

PetraBery
25.10.2015 4 z 5

Ano, kniha má spoustu nedostatků, přesto klobouk dolů! Na to, že autorce bylo v době vydání 13 let, mi to přijde skvělý výkon. Určitě si přečtu druhý díl, jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál. Osobně mě příběh bavil a užila jsem si ho.

Turmee
13.08.2015 2 z 5

Na tuto knížku mám jaksi rozporuplný názor. Příběh je poutavý a autorka určitě umí se slovy pracovat, přesto mi na knize něco nesedí. Nejenže obsahuje spoustu šílených situací, které nedokážu překousnout ani jako velký fanda sci-fi a fantasy, navíc často přeskakuje od jedné postavy ke druhé, aniž by je nějak rozlišila. Většinou až v půlce kapitoly poznávám, o kom je vlastně řeč. Celý děj je jaksi nelogický a místy nesmyslný, často dokonce předvídatelný.

Každopádně se pouštím to druhého dílu a určitě budu autorčina díla i nadále sledovat, protože myslím, že před sebou má slibnou kariéru.

Chaos
27.07.2015 5 z 5

Parádní knížka,moc se mi líbila, hned jak budu mít příležitost sáhnu po dvojce ;)

Vianescee
08.07.2015 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, vzhledem k věku autorky a tomu, že českou fantasy literaturu příliš nečtu. První polovina se mi líbila, avšak ke konci jsem začala být chvílemi zmatená. Celkově děj skvělý nápad jen mi některé věci zkrátka nesedly. Dobrá kniha a možná sáhnu i po dalším dílu.

bleškajanča
06.07.2015 2 z 5

Knihu právě čtu asi měsíc,nějak se nemůžu překousat přes čtvrtou kapitolu.Na začátku se mi líbila ale pak jsem se v tom uplně zamotala.Snad to přečtu až do konce.Za mě zatím 2 hvězdy

Knihomolkacz
19.05.2015 3 z 5

Takže...Z knihy mám opravdu smíšené pocity. Jako většina lidí, jsem po knize sáhla jen a pouze ze zvědavosti a opravdu nechápu, proč kolem toho všichni dělají takové halo...Musím však uznat, že vzhledem k věku autorky jde a nadprůměrný počin. Děj se mi v celku líbil a myslím si, že autorka má v sobě velký potenciál do budoucna. Za mě 3,5

Terezk-a
11.03.2015 2 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti. Zajímalo mě, jak bude vypadat příběh napsaný od 13-ti leté slečny.
Obrovské zklamání! Slečna měla v hlavě hromadu nápadů, které splácala dohromady. Nakousla mnoho dějů, které se nedořešili. V celém příběhu se pořád dokola brutálně vraždí :D
Přeskakuje se od jednoho tématu k jinému a celý ten děj je psaný chaoticky a rychle.
Za mě ne.

Attia
03.02.2015 2 z 5

Jen jeden jediný komentář? Ke knize mám tolik věcí, co bych ráda napsala, takže se obávám, že jeden komentář mi stačit nemůže. Ve zkratce, to že Osm světů - seznámení spáchala třináctiletá autorka, je poznat. Už na začátku se objevuje první děs - nekonečně dlouhé odstavce bez přímé řeči, kdy se sice dozvíte vše o Lee a její rodině, ale zároveň budete nudou kroutit očima. Pak už se to zlepšovalo, děj byl svižnější (někdy až moc a autorka se rozhodně s vysvětlováním některých důležitých faktů moc nepárala, a tudíž jsem si po většinu času hrála na Sherlocka a pátrala..) Navíc přeskakovala od jednoho tématu k druhému, nejdřív šlo o fantasy, osmisvěťan sem, osmisvěťan tam, jenže pak se to zvrtlo a já nabila dojmu, že si čtu o ženském Jamesi Bondovi, načež jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že to možná budou spíš X - meni. Na závěr se náhle vrátili osmisvěťané.
A právě ta nesoudržnost mi hodně vadila, styl vypravování nebyl zvolen úplně moudře, působil jen další zmatky a pokud chci vyprávět příběh v New Yorku, možná bych o něm mohla i něco vědět...
Za mě jedině jako oddechovka, zajímavé rozšíření obzorů. 50%
Jsem zvědavá na další díl.

kitsu
25.01.2015 odpad!

Osobně musím říct,že z knížky jsem byla hrozně zklamaná...
Sama taky píšu a je mi patnáct,ale nemyslím si o sobě,že bych v současném stavu mohla něco vydat,protože vím,že je spousta věcí co vylepšovat-to bych doporučila i autorce,protože s prominutím o slohové stránce mi přišlo,že neví vůbec nic.Děj se mi líbil a vím,že na její věk,je to dobré,bohužel ale to na napsání skvělé knížky nestačí.Mnohem lepší by bylo,kdyby pár let počkala,učila se vylepšit psaní a teprve potom by to vydala.
Fantazie je skvělá ta se mi líbila moc,ale psala o dospělé dívce a neměla přitom páru,jak se dospělé dívky chovají.Některé její reakce byli vážně dost divné.Dál taky Leyna vnucovaná dokonalost mě tam dost štvala,pochopila jsem,že má být prostě nepřemožitelná,ale nemuselo by to tam být tolik zvýrazňováno.Pak mě překvapilo,že se to odehrává v Americe a mám pocit,že tam je školní docházka taky trochu jiná,než uvedla v knížce.Tím si ale moc jistá nejsem...No a celkově to střídání postav s ich formou mě taky moc nenadchlo....Děj skvělý,sepsáno průměrně-nemyslím si,že by z toho měli být lidi tak nadšení jenom kvůli jejímu věku.Toť vše.

Eliska700
20.01.2015 4 z 5

Tahle knížka byla moc poutavá, až tak moc že druhý den jsem ji měla přečtenou.... Ale stejně mi tam něco chybělo, možná to bylo proto, že ta kniha měla moc rychlý spád, ale jinak super kniha... Určitě doporučuji.... :)

Marcela Remeňová
česká, 1999