Seznámení

Seznámení https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177081/bmid_osm-svetu-osm-svetu-seznameni-xAd-177081.jpg 4 163 72

Osm světů série

Český knižní thriller teprve třináctileté autorky se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí. Jedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie. Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty. To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah... Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film. Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech. První díl z připravované trilogie „Osm světů“.... celý text

mijala
28.12.2014 4 z 5

Knížka příjemně překvapila. Ze začátku se mi zdálo všechno nějak moc jednoduché a něco nebylo ani tolik promyšlené, ale pak se to všechno rozjelo a celá knížka mi rychle utekla. Kdybych musela čekat dlouho na druhý díl, tak to asi nevydržim, protože konec toho moc nevyřešil. Teď hurá do dalšího dílu.

ester.had
22.11.2014 5 z 5

Tato kniha byla velmi čtivá a napínavá nemohla jsem od ní odtrhnout oči,vřele doporučuji .Už se velmi těším na další díl.

anna1438
15.11.2014 5 z 5

Knížka se neuvěřitelně rychle četla a byla velmi napínavá. Doporučuji =)!

houston
31.10.2014 1 z 5

Knihu dělá zajímavou pouze a jenom věk její autorky a rovněž "paoliniovská" kampaň, která ji doprovází . Z textu jsem zklamán. Příběh je přesně takový, jako kdyby ho napsala třináctiletá dívka: Jde víceméně o nesoudržný komprimát různých populárních literárních děl, nad kterým může žasnout jenom opravdu velmi mladý čtenář. Psychologie postav je prakticky nulová, nešťastně zvolená ich forma znemožňuje hlubší ponoření se do děje, který je často chaotický a nedomyšlený. za sebe opravdu nemohu dát víc než dvacet procent.

Apča1
18.10.2014

Knížka byla psaná velmi napínavě a hezky . Mně se docela líbila

Adel703
28.09.2014 4 z 5

Byla jsem zvědavá a nakonec mile překvapená. :)
Kniha se mi celkově líbila. Na to, kolik je autorce let - skvělé.
Jen mi trochu vadilo, jak u každé postavy byla popisovaná barva vlasů a očí.

Ankavi
17.04.2014 5 z 5

Věděla jsem, že beru do uky knihu od 13-leté autorky a že bude asi dobrá. Ale že mě děj strhne a závěr překvapí tak moc, to jsem tedy opravdu nečekala. Ráda vyzdvihuji i zdařilé ilustrace autorčina spolužáka, které k ději knihy dokonale sedly. Blahopřeji a budu se těšit na další díly avízované trilogie!

Banánovník
14.04.2014 5 z 5

Tak na tuto knihu jsem byla opravdu zvědavá. Od třináctileté autorky jsem čekala nějaký průměrný, možná i celkem dobrý fantasy příběh s neoriginálními, obyčejnými postavami a předvídatelnou zápletkou, ovšem musím říct, že mne knížka opravdu velmi mile překvapila! Byl to napínavý a dobrodružný fantasy thriller, kde se možná zpočátku zdálo, že nebude nic moc, ovšem poté kniha nabrala rychlý a strhující spád a četla se v podstatě sama! Tímto románem by se mohl pyšnit kdejaký dospělý, a co teprve takhle mladičká autorka?! Ode mne rozhodně veliký obdiv!

SáraV.
08.04.2014 4 z 5

Prostě úžasná!

Katee
18.01.2014 4 z 5

Dostala jsem ji k Vánocům a přečetla si ji až teď. Popravdě se na začátku scény dost opakovaly, až mě to trochu nudilo, ale myslím, že se autorka jen musela rozepsat. Potom už to totiž bylo skvělé a já se od toho nemohla odtrhnout :) Překvapuje mě, že to třináctiletá holka mohla všechno vymyslet a tak báječně napsat :) Rozhodně se těším na další díl :) 4,5 hvězdičky

MartinaF
09.12.2013 4 z 5

Fantasy román mladé spisovatelky je opravdu velmi zajímavý a poutavý. Občas jsem zůstala s pusou dokořán a říkala jsem si, jak tohle mohla všechno vymyslet třináctiletá slečna? Klobouk dolů. Těším se na další díl.

kleria
26.11.2013 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila.. ale konec mě trošku zklamal, možná je to tím že příběh nebyl úplně uzavřený a možná by mohlo být i pokračování :).

Marcela Remeňová
česká, 1999