Rodina

Rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291657/bmid_osm-svetu-3-rodina-I3G-291657.jpg 5 52 29

Osm světů série

< 3. díl

Po vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá.... celý text

pepco
26.11.2016 5 z 5

Rodina je tak dobrá jak předešlé dva díly Osm světů. Možná i lepší. Skvělý Harry je zpátky a jeho mise - únos Elisy - je přesně to, proč ho mám ze všech hrdinů snad nejraději. Zase je donucen nebo spíš ukecán konat dobro za záchranu jiných, ale pak si to už patřičně užívá. A taky dle jeho povahy pěkně komentuje. Těším se na 4. díl. Pepa

PetraBery
03.11.2016 4 z 5

I třetí díl z pera mladé české autorky se četl dobře, propracovaný fantasy svět, který se stále rozvíjí a dokáže překvapit. Za sebe můžu říct, že knihy jsou od každého dílu lepší, je vidět, že autorka se v psaní zlepšuje. Svět Ley a jejích přátel (i nepřátel) mě bavil a další díl si ráda přečtu.

Klark
22.10.2016 5 z 5

Rodina je opravdu dobře vybraný název pro třetí díl Osmi světů, protože i já se s hrdiny této série už cítím být velmi spřízněná. Seznámila jsem se s Leou, Harrym, Layerovými i Larou v prvním díle „Seznámení“ a zažila a procestovala a sdílela jsem s nimi opravdu hodně času a míst nejenom v naší Galaxii. Těším se na 4.díl i když na druhou stranu mám trochu strach, jak celá Osmisvěťanská sága nakonec dopadne. Taky se obávám chvíle, když se budu se všema muset rozloučit. Klark

Kardoš
19.10.2016 5 z 5

Těším na další

Bono
19.10.2016 5 z 5

Třetí díl Rodina je pro mě zatím nejlepší z Osmi světů, i když Včelí lid byl taky hodně dobrý a Seznámení určitě také. Stále jsou pro mně top hrdinové Harry, James a Mr.Connor i když ten v Rodině již nebyl. Těším na díl čtvrtý a taky na filmovou verzi.

mirka1094
20.09.2016

Neměla to být trilogie? Proč natahování, zatím dobře napsaného příběhu hledáním čtvrté rasy?

Glam
03.08.2016 5 z 5

Celá série Osm světů je dobře napsaná - těším se na film

Bara Zelenkova
14.07.2016 5 z 5

Dočetla jsem třetí díl Osmisvěťanské ságy „Rodina“. Bylo pro mě potěšením objevování dalších osudů hlavních hrdinů předešlých dvou knih „Seznámení“ a „Včelí lid“. Autorka zachovala svůj velmi osobitý styl vyprávění z několika úhlů pohledů a u „Rodiny“ ho dovedla ještě o kousek dál. Vše je dokonale a precizně skloubeno - celý děj a i jednotlivé zápletky do sebe krásně zapadají a bavilo mě, když autorka někdy velmi nenápadně - jenom náznakem, krátkým flashem, několika větami nebo jenom pár slovy připomněla situaci, nebo postavu z minulých dílů. Text je zase o něco propracovanější, krásně plyne a výborné jsou taky dialogy. Postavy jsou opravdové, uvěřitelné a mají svoje klady i chyby. Procházejí dějem, vyvíjí se, mění…Lea je chvílema tak milující a dívčí, že snad i zapomenu na její super schopnosti, ale pak jí dění popostrčí a ona se neohroženě postaví i proti nejsilnější potens Morganě a zachrání tím všechny kolem. Harry zůstal svůj, nafoukaný sólista, arogantní a drsný žák svého nenáviděného učitele pana Connora, ale hluboko uvnitř je v něm předci jenom kousek hodného kluka, který v té nevypjatější situaci povyskočí a zachová se správně hrdinsky, a dokonce čeká na poděkování. Ben, podivín, bolesti hlavy z něj můžou udělat měkkotu, ale neudělají. Lea ho snad trošku nečestně, ale v zájmu vyššího principu sice opustila a někdy se v něm nevyzná, ale zdá se, že ho stále miluje. Je to s těma city ke dvěma mužům prostě složité. A pak je tady výborný James, v něčem možná podobný Harrymu, pro mě vychází jak velký sympaťák i když se v minulosti zachoval jako sobec a zdrhnul z boje. A objevuje se i několik nových postav, hlavně Amanda a s ní návrat do reality současného světa. To mě na Osmi světech baví. To prolínání světů, situací - z reality někam na vzdálenou planetu a zase zpět - ale všechno je nepředvídatelné, napínavé, žádná pohádka na způsob Arabela a Rumburak. Mohla bych psát dlouho… ale ať nevyzradím víc, než je nutné. Rodinu doporučuji. Mladá autorka dokazuje, že první kniha nebyla náhodný výstřel a jsem přesvědčená, že další díl (neplánovaný) mě nezklame. Těším se, opravdu. Bára

Bara Zelenkova
09.06.2016 5 z 5