Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček

Londýn, 1889. Oscar Wilde, oslavovaný básník, dramatik a velký vypravěč, je literární senzací svého věku. Celá Evropa mu leží u nohou. Když však nalezne zohavené tělo šestnáctiletého chlapce, bizarně naaranžované v pokoji zalitém pouze světlem svíček, rozhodne se vraždu objasnit. Za pomoci spisovatelského kolegy Arthura C. Doylea se pouští do rozplétání záhadných okolností smrti nešťastného hocha. Díky své slávě a výřečnosti dokáže proniknout do nejrůznějších míst, jaká jen může viktoriánský Londýn nabídnout: honosných salónů pro nejvyšší společnost, do bohémských ateliérů i do brlohů, kde přebývají velmi pochybné existence. Avšak dříve, než se pátrání dobere nějakých jasných výsledků, vrah sprovodí ze světa další oběť a dá najevo, že ve svém hrůzném počínání hodlá pokračovat… Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček je napínavý detektivní příběh, v němž paralelně poznáváme i skrytý svět Oscara Wildea – jeho složité manželství i neobvyklé přátelské vztahy s významnými osobnostmi té doby. Na každém kroku nás pochopitelně provází proslulý Wildeův břitký humor a sarkasmus, a tak lze říct, že svižný a překvapivý závěr je už jen třešinkou na dortu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90520/oscar-wilde-a-vrazdy-za-svitu-svice-0b5-90520.jpg 3.846

Oscar Wilde (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

Oscar Wilde and the Candlelight Murders (2007)

Kniha Oscar Wilde a vraždy za svitu svíček

Peršanka
31.07.2018

Celkem vkusné retro. Lehký humor, poučení, pomalé tempo. Tak akorát, když je venku pětatřicet ve stínu.

trudoš
29.01.2018

Gyles Brandreth patří mezi ty autory, kteří dokážou zaujmout dějem i jazykovou formou. Díky tomu se z románu stává příjemná viktoriánská detektivka, okořeněna rozporuplnou postavou Oscara Wilda coby vyšetřovatele.
Přes určitou atraktivnost to svoje mouchy ale má. Především stylizace do příběhů A. C. Doyla je až moc zřejmá, nehledě na fakt, že Wilde množství Holmesových postřehů regulérně přebírá. Přitom osobnost je to dostatečně excentrická, aby si vystačila s vlastním repertoárem, což dokazuje četnost jeho bonmotů. A právě tady vyvstává ta problematika s hrdinou, kterého se autor snaží navléct do kabátu, který mu tak úplně nesedí. Bohémský spisovatel je sice v mnoha ohledech sympatický a chytrosti má na rozdávání, jenže role Velkého detektiva je na něj moc. Zápletka v jeho stínu totiž ustupuje do pozadí a člověk si spíš užívá atmosféru vyprávění než rozplétání zločinu jako takového. V tu chvíli už mohl autor knihu pojmout jako regulérní biografii a užil bych si ji mnohonásobně víc.

SilvieSisinka
07.12.2017

Super mě kniha bavila :-)

Půca4
08.11.2016

Jsem neskutečnou obdivovatelkou Oscara Wildea, proto když jsem viděla knížku v knihovně, neváhala jsem a půjčila si ji. Podle recenzí jsem se jí přece jen trochu bála, nevěděla jsem vůbec, co od takové knížky očekávat. A bylo to naprosto úžasné! Oscar v roli "rádoby vyšetřovatele" byl neskutečný! Líbilo se mi další propojení postav jako třeba Arthur Conan Doyle. Nikdy jsem se s podobnu knížkou nesetkala a určitě nezůsanu jen u téhle.
Prosím víc takových knížek !!! :D

jaja1989
19.10.2016odpad!

Čekala jsem to lepší

maid
14.04.2016

Toto bylo opravdu roztomilé. Líbí se mi styl, jakým Brandreth píše.

Petra de Valo
06.12.2015

Táto časť sa mi páčila azda viac ako Kruh smrti, nebola taká zamotaná a dej sa plynule vyvíjal, bolo tam síce menej života Oscara Wilda - čo mi bolo aj trochu ľúto - a viac detektívky, príbeh bol prehľadný a našťastie nebol preplnený mnohými postavami ako v Kruhu smrti. Síce som od začiatku tušila, ako to dopadne - na základe môjho obľúbeného Oscarovho citátu "Prílišná antipatia znamená sympatiu." V celom príbehu sa však vznášal akýsi smútok naznačujúci Oscarov neslávny koniec, a náznaky homosexuality a dekadentnej spoločnosti, v ktorej sa Oscar niekedy pohyboval, a hlavne skrývanie pravdy, ku ktorému bol nútený, pôsobili na mňa mierne depresívne.

26.04.2015

Ale vždyť tuto knihu ani nelze napsat osobitě. Kdyby tak byla napsána, ztratila by veškerou podstatu a kouzlo Oscara Wildea...

Vlastní spravedlnost
Vlastní spravedlnost