Osamelý strelec

Osamelý strelec https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308918/bmid_osamely-strelec-9Nu-308918.jpg 4 200 200

Sebastian Rudd nie je typický právnik. Pracuje v upravenej dodávke s nepriestrelnými oknami, wi-fi, barom, chladničkou, koženými kreslami, skrytým priečinkom na zbrane a ozbrojeným šoférom. Nemá firmu ani spoločníkov, zamestnáva iba šoféra, bodyguarda, koncipienta, dôverníka a nosiča golfových palíc v jednej osobe. Býva sám v neveľkom, ale bezpečnom byte, kde je hlavným kusom nábytku starožitný biliardový stôl. Pije bourbon z limitovanej edície a nosí pri sebe zbraň. Sebastian obhajuje ľudí, ku ktorým by sa ostatní právnici ani nepriblížili: potetovaného chlapca, údajného člena sekty satanistov, ostrieľaného zločinca v cele smrti, majiteľa domu zatknutého za streľbu na zásahovú jednotku, ktorá mu omylom vtrhla do domu. Prečo práve títo klienti? Lebo Sebastian verí, že každý má právo na spravodlivý proces, a je ochotný pre to aj podvádzať. Nenávidí nespravodlivosť, neznáša poisťovne, banky a veľké korporácie, nedôveruje úradom a vysmieva sa pravidlám etického správania v justičnej praxi. Sebastian Rudd je jednou z najvýraznejších, najvýstrednejších a najživšie pôsobiacich postáv tohto autora. Drsný, vtipný a napínavý, taký je príbeh Osamelého strelca z pera majstra právnického trileru.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Rogue Lawyer , 2015

RiverSong
26.10.2017 5 z 5

Fenomenální! Kniha, která ukáže skutečné fungování právnického oboru s drzým a sarkastickým hlavním hrdinou, kterého si prostě zamilujete. Přečteno jedním dechem.

JanaJane
04.08.2017 5 z 5

Skvělé čtení se spádem a dějem plným zvratů. Moc se mi líbila.

Peršanka
19.07.2017 2 z 5

Tak bohužel pro mě spíš přešlap, než bestseller se zlatou pečetí.

V28
01.07.2017 5 z 5

Když několikrát po sobě šáhnete po (z vašeho pohledu) špatné knize, rádi se vrátíte k příběhům a vypravěčům, kteří vás nezklamou. V mém případě to je John Grisham se kterým jsem začínal a vím co mohu od jeho knih čekat. Čtivá právničina s dobrým příběhem právníka na hraně, splnila mé očekávání a snad nastartovala sérii správně vybraných knih.

ankaras
12.06.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení, takové jiné a zajímavé, ale pokračovat nebudu, vyloženě toto téma nevyhledávám.

hajrys
18.04.2017 4 z 5

Příjemné oddychové čtení z právnického prostředí. Skvělý pohled advokáta na soudní a policejní systém.

alnahu
17.04.2017 4 z 5

Dobrá thriler v kterém se nám představí Sebastian Rudd soukromý advokát, který obhajuje lidi,které nikdo obhajovat nechce,protože věří,že každý má nárok na spravedlivý proces.Kniha se četla dobře.

kadgam
13.03.2017 3 z 5

Trošku nabubrelo chválenkársky americké, čitateľné.
Páčil sa mi popis systému americkej justície, právnických a policajtných praktík. Číta sa skôr ako realistický opis než fikcia

albert19
12.03.2017 5 z 5

J e to první kniha od tohoto autora, ale mohu jen doporučit, velmi dobrá kniha.

klara225
06.02.2017 5 z 5

Trvalo mi sice trochu déle, než jsem knížku přečetla, ale to nic nemění na tom, že si dle mého názoru 5* zaslouží. Osamělého střelce, Sebastiana, si rychle oblíbíte. Velice chytrý, drzý, odvážný, sebevědomý advokát ve věcech trestních, s lidským přístupem a neortodoxními způsoby jak dosáhnout toho, co chce. Nebojí se poukázat na vady právního systému a udělat z vysoce postavených lidí bandu idiotů. Možná ne vždy souhlasíte se vším, co dělá, ale i tak s ním sympatizujete.

Selinute
19.01.2017 5 z 5

Vynikající právnický thriller.
Z této první knihy kterou jsem od Grishama četla jsem úplně nadšená. Bylo to suprové počteníčko a já se už těším na další knihy autora.

ivakola
09.01.2017 4 z 5

Bylo to dobré, bavilo mě, že autor v knize rozebral víc soudních případů. Bylo to takové lehké čtení a místy úsměvné. Prima oddychovka.

minirock
09.01.2017 5 z 5

Jo tak tohle byla jedním slovem paráda a já si jenom moc přeju aby Grisham v soudních přích ctihodného advokáta Sebastiana Rudda pokračoval. Moc mě totiž zajímá jak pokračuje jeho přetahování o synka s bývalou manželkou a případ Tadea Zapateho. No a samozřejmě taky jeho vztah s Naomi. Doufám že nás J.G. nenechá dlouho čekat.

blackdog
04.01.2017 4 z 5

Moja prvá od Grishama, keďže nie som veľmi na právnické prostredie. Možno sa niekomu žada ísť viac do hĺbky, Grisham sa však v tejto knihe , neviem ako v ostatných, s ničím veľmi nebabral a "pálil to od pása". Musím povedať, že ako rozprávač ma neskutočne očaril. Nezdržiaval sa zbytočným pitvaním, ale úplne všetko, do posledného šróbika vystihol a objasnil tak jednoznačne , ako to len šlo. Súbeh jednotlivých príbehov a ich spájanie sa dalo predpokladať a Grisham to urobil elegntne. Sebastian Rudd by mohol patriť k mojim obľúbeným postavám, ak by sa Grisham rozhodol pokračovať sériou. Jedine záver ma trošku sklamal, ale bol vlastne v intenciách celej knihy - rýchly a bez omáčky

Aaron Lewis
11.12.2016 3 z 5

Ze začátku mě to chytlo, pak jsem byla zklamaná, že to není jen jedna zápletka, pak jsem byla zase chvíli spokojená, že to alespoň trochu propletené je a ke konci mě to zase nějak přestalo bavit. Asi tak nějak. Je to moc hrr, všechno se děje strašně rychle, autor (skrze hlavní postavu) všechno píše a vysvětluje jakoby za pochodu a nikde se nezastaví, takže jenom profrčíme a sklouzneme se po povrchu a je konec a nic...

evasamankova
03.12.2016 5 z 5

Skvělý román, bezchybný Grisham. Jedna z jeho nejlepších knih, která se dlouhou dobu tváří jako soubor povídek, ale není tomu tak. Ve druhé polovině se všechno skvěle proplete a vzájemně ovlivní. Byla bych ráda, kdyby tohle nebyla jediná kniha s Ruddem.
Sarkastické, nelítostné, skvěle propracované...

čef
06.11.2016 5 z 5

Řekl bych, že je to zatím nejlepší román, který jsem od autora četl, ale zdá se mi, že to píši už u každé jeho knihy. Snad je zde více jednotlivých zápletek nebo je to originalitou jednání právníka, napínavostí děje, ale je to opět skvělá palba. Ještě hodně takových knih!

rodak
12.10.2016 5 z 5

Tak to byla super kniha .Narvaná dějem ,napětím humorem psaná v ich formě z pohledu sympatického právníka z druhé strany.Nejdříve jsem si myslel že jde o povídky ,ale postupně vše navazovalo i zapadalo do sebe.Klidně by mohlo být pokračování.A nahlédnout co se děje u policie ,soudu a v ulicích to je fakt masakr.