Opravdové zločiny

Opravdové zločiny https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476309/bmid_opravdove-zlociny-gX8-476309.jpg 4 396 104

Zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů. Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.... celý text

akinomV
24.05.2022 3 z 5

Trošku zklamání. Sice hodně případů, ale velmi málo informací. V podstatě bych to nazvala takovým ukazatelem na případy, které si pak člověk musí dohledat sám.

Spoiler: docela mě mrzelo, že se třeba mluvilo o pachateli a až na konci vyprávění se člověk dozvěděl, že pracoval společně se ženou, ale jak k ní přišel a proč mu třeba pomáhala, to se neuvádí. Jinde se mluví o zmizení ženy, posléze nálezu, ale vůbec se nevysvětlí, co se jí vlastně stalo. Dále není ani vysvětlení, jak přišli na pachatele..... Jako nápad na knihu dobrý, ale provedení slabé. Bohužel.

blackoutzuzi
13.05.2022 3 z 5

Fanouškům podcastu Opravdové zločiny nemusím knihu vůbec představovat. Pro ty ostatní - tak zaprvé měli byste si ho jít okamžitě pustit! V knize se dozvíte informace o nejzásadnějších světových zločinech. Ti z vás, kteří mají celý podcast najetý, se nedozví nic moc nového, ale každý správný fanoušek by měl mít knížku doma! Jen škoda, že tam (pro mě) spoustu "oblíbených" případů nebylo zahrnuto.

Maki21
11.05.2022 3 z 5

Jelikož jsem fanda podcastu Opravdové Zločiny, nemohla sem knihu nemít ve své knihovně. Pro mě fungovala jako příjemné osvěžení několika zajímavých případů, a ač to mlže znít divně pro mě to byla odpočívací kniha takový relax. Neřekla bych že kniha obsahuje nejzásadnější světové případy, jsou podle mého názoru i zásadnější ale to je subjektivní pohled. Jinak celkem fajn, krátká a stručná.

Leník95
10.05.2022 3 z 5

Knihu jsem si koupila jako jeden z mnoha zločinožroutů. Je to první kniha Lucky a musí ještě hodně zapracovat, pokud chce vydat další. Myslím, že spousta lidí si knihu koupili, aby se dozvěděli něco jiného než v podcastu. Zároveň popis na obálce "nejzásadnější světové zločiny" bych asi vynechala. Evokuje to jiný smysl, než kniha má. Opravdové zločiny mají 280 stran a 37 příběhů. K tomu asi není co dodat. Ale abych nebyla jen kritická - grafika knihy 1* a poslední stránky patřily rozhovorům se čtyřmi zločinožrouty a to jsem v knize uvítala. Jako správný "fanda" podcastu si knihu nechám od holek podepsat, až budou v Ostravě. Takže zůstaňte na svobodě a naživu!

brunettlibrary
04.05.2022 4 z 5

Super kniha pro všechny zločinožrouty! Oceňuji grafické zpracování knihy, které je hodně efektní. Kniha obsahuje několik zločinů, které však můžete znát v plném znění z podcastů. Takže pokud máte naposlouchaný podcast, v knize vás žádný nový krimi příběh nečeká (to byl bohužel můj problém). Takže bych doporučila knihu lidem, kteří ještě podcasty nemají naposlouchané nebo s ním minimálně začínají. Text je napsaný čtivě. Kniha se mi moc líbila.

zaru0878
25.04.2022 5 z 5

Super knížka, stejně jako podcasty.

ckamusa
11.04.2022 5 z 5

Knihu jsem si přála, protože stejnojmenný podcast mě nadchl. Čekala jsem, že kniha bude doplňovat podcast a rozvádět jednotlivé již třeba zpracované příběhy. To se bohužel nestalo, ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst a k případům se můžu kdykoliv vrátit. Bonus čeká až na konci knihy v podobě zajímavých rozhovorů.

cleopatra11
09.03.2022 5 z 5

Pěkný výčet kriminálních případů.

terezarath
21.02.2022 4 z 5

Jak už bylo řečeno, je to prostě sbírka toho, co už jsme slyšeli v podcastu. Myslím si ale, že není na škodu si do knihovny schovat kratší, přehlednější shrnutí. Nečekejte žádné rozsáhlé detaily, každý případ je ve zkratce shrnut do pár stránek. Styl psaní bohužel nebyl nejzáživnější, bylo to celkem strohé a "přednáškové". Asi jediným přínosem pro zločinožrouty jsou rozhovory na konci knihy. To bylo velmi příjemné doplnění knihy, za to se autorce musí přidat malý plusový bodík.

WaspSalander
21.02.2022 2 z 5

Opravdové zločiny patří k mému nejoblíbenějšímu podcastu, který poslouchám.
Bohužel jsem se nedozvěděla nic nového. Vše co bylo psáno v knize je mnohem více a sympatičtěji rozebráno v podcastech. Jednotlivým zločinům je vždy věnováno jen pár stránek.
Co naopak hodnotím velmi kladně jsou rozhovory na konci knihy, které mě moc bavily. Zase škoda, že byly jen velmi krátké a nebyl jim věnován větší prostor.

Myslím, že knihu ocení čtenáři, kteří podcast vůbec neznají. Například mojí mamce, které jsem knihu po dočtení půjčila se velmi líbila.

Booktrailers
21.02.2022 3 z 5

Anotace slibuje, že v knize najdeme "zákulisí a detaily těch nejzásadnějších světových případů". Bohužel právě zákulisí a detaily tam nenajdeme, každému případu je věnován malý prostor několika stran, jde vlastně o velmi stručná shrnutí jednotlivých případů.

Knihy_nad_zlato
14.02.2022 4 z 5

Bylo neskutečně zajímavý dozvědět se něco novýho. Zase mít o trošku větší přehled jakej tenhle svět vlastně je. Jací dokážou být lidé oproti tomu, jak působí. Nevím kolik tam bude nového pro ty, kteří znají podcast, já podcast neposlouchám, takže nevím. Dozvěděla jsem se hodně, ale asi tam bylo občas zbytečně moc dat, že se mi to chvílemi četlo kvůli tomu hůř. Ale jsem moc ráda, že jsem si to přečetla.

Simík284
08.02.2022

Knihu jsem si spíše pořídila z důvodu toho, že mám ráda samotný podcast, ale jak už bylo několikrát zmíněno, nepřinesla nic nového. Je to spíše jen shromáždění nejpopulárnějších zločinů, které už byly všechny zmíněny v podcastu. Knihu jsem si tedy koupila spíše jako podporu autorce a podcastu.

hu_87
03.02.2022 4 z 5

Zajímavě podaná knížka o ne tak známých vrazích typu Bundy nebo Dahmer (asi krom toho Ramireze), pro mě byla určitě zajímavá a na konci jsou rozhovory např. s kriminalistou nebo studentkou práv ohledně zločinu. Je teda pravda, že některé kapitoly jsou v porovnání s jinými co do informací celkem nerovnoměrné.
Ohledně těch podcastů, které tu jsou zmiňovány - asi bych těmto uživatelům vzkázala fakt, že kniha je kniha a podcast je podcast. Jestliže posloucháte tyto podcasty a přečtete si knížku od stejné autorky, lze tak nějak logicky čekat, že tam bude velká shoda. Spoustu lidí ty podcasty třeba nezná a hodnotit jednou hvězdou jen z tohoto důvodu mi přijde krajně neobjektivní...

booklover88
29.01.2022 5 z 5

Knihu doporučuji. Je tu hodně recenzí tipu, že se prakticky nic nového v knize neobjevilo a moc to lidi neoslovilo. Podcast poslouchám pravidelně už více jak rok a nijak to nesnížilo moje nadšení pro tuhle knihu po přečtení. Lidi mají i jiné starosti než si pamatovat každého vraha z podcastu takovým způsobem, že když si tohle přečtou nedá jim to nic, jak tu hodně lidí píše. Každý příběh jsem četla jako by to bylo poprvé co o tom slyším a mělo to své kouzlo.

vladus.r
25.01.2022 1 z 5

Kniha mě opravdu zklamala protože v ní vlastně není nic nového. Tedy nic co neznáme z podcastu.. Pro mě naprosto zbytečná kniha ale snaha se cení :-)

Nixa
21.01.2022 2 z 5

Tahle kniha je trochu zklamáním... Podcasty poslouchám, takže v knize pro mě nebylo žádné překvapení. Dále mi vadilo jak je jen u některých kapitol fotografie a to ještě ve velmi špatné kvalitě. A dále nepřesnosti, které občas v případu byly. Knihu jsem měla objednanou v předprodeji a kdybych měla šanci jí před koupí prolistovat, tak jí možná ani nekoupím. Škoda...

Monni
18.01.2022 3 z 5

Na knihu jsem narazila díky podcastu, který poslouchám na procházkách s kočárkem. Ovšem to pro ně bylo celkem zklamání, v knize je přesně to co uslyšíte v podcastu, takže kdybych neposlouchala podcast, tak by mi kniha přišla rozhodně super. Ovšem co oceňuji jsou rozhovory na konci knihy, ty byly opravdu super.

adabraz
12.01.2022 5 z 5

Jakožto zločinožroutka jsem tuto knihu musela prostě mít. Upřímně jsem byla maličko zklamaná, že čtu ty samé příběhy, které jsem již slyšela. Tudíž jsem si je pamatovala a četla o nich znovu.. Každopádně rozhovory na konci knihy byly opravdu super.

aninaji
09.01.2022 2 z 5

Na tuhle knihu jsem byla moc zvědavá. O podcastu jsem několikrát slyšela i četla, ale jsem spíš divák a čtenář než posluchač. O téma se zajímám už dlouho a myslím si, že mám docela načteno.
Je mi to líto, ale kniha moje očekávání nesplnila. V prvé řadě by si zasloužila pořádnou korekturu. Je v ní dost chyb, některé věty a souvětí jsem si musela přečíst víckrát, abych pochopila, co vlastně čtu. Zvláštní byla také návaznost v pár kapitolách. I když se jednalo třeba jen o dvě stránky textu, v příběhu jsem se ztratila. Nelíbila se mi grafická úprava, kdy některé odstavce byly tučným velkým písmem. Nepochopila jsem proč. Snad jen, aby příběhy vypadaly delší? Celá kniha na mě působí dojmem, že byla šitá horkou jehlou. Je to takové halabala neuspořádané, nesystematické. Netuším, proč si autorka vybrala zrovna tyto příběhy. Spousta z nich mi vyšuměla z paměti chvilku po dočtení kapitoly. Pro mě nebyly ničím zajímavé ani výjimečné.
Kapitoly nejsou řazeny chronologicky, abecedně, ani podle zemí, ve kterých k případům došlo. V některých kapitolách je fotografie, v jiných ne. Některé kapitoly jsou třeba na 8 stran, jiné sotva na dvě. Proč jsou tedy takové příběhy, o kterých má autorka jen základní informace (možná více informací ani dohledat nejde), vůbec zařazeny do knihy? Kdyby jich byla polovina, ale podrobněji rozepsaná, doplněná fotografiemi, byla by pro mě kniha mnohem poutavější a případy zapamatovatelnější.
Takhle jsem ji prosvištěla a jediné kauzy, které mi utkvěly v paměti byly ty o bratrech Menendezových a o vyloupení argentinské banky. Je to opravdu škoda a naprosto nevyužitý potenciál.

napětí skutečné kriminální případy

2022  80%Vrah je v každém z nás