Opráski sčeskí historje anep fšichňi Zmikunďi národa

Opráski sčeskí historje anep fšichňi Zmikunďi národa https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182159/bmid_opraski-sceski-historje-RpD-182159.jpg 4 351 77

Opráski sčeskí historje série

Znáte skutečné příběhy Cylira a Metojeda, Fridexe Falcskiho, Zmikunda Lucembruskiho nebo Dementa Kutwalda? Víte, jak se skutečně staly významné události historie českých zemí? Pokud si myslíte, že ano, OPRÁSKI SČESKÍ HISTORIE vám dokáží, že ne! Velikán českých dějin a ústřední postava oprásků Zmikund Lucembruski je v knize popisován takto: „Velmi schopní chlapík, žeje aš s poďivem, žeho Češi nemaj vůbec ráďi. Narosďíl ot ěho bráhci Valcava IV., coš bil oběktivňě magor. Po slavním taťinkovi to nemňel lechkí, a protože bil mlaší sin, zbili naněj jen Uhri.“... celý text

Razič
12.11.2018 5 z 5

Příspěvky, které sice již znám z fb, ale vždy pobaví. Je ale potřeba znát nějakej kontext, žejo..

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Některým sice vadí to „prznění“ našeho mateřského jazyka, ale já jako vystudovaná češtinářka naopak oceňuji tu nápaditost a vnímám to jako hraní si s jazykem, a jaké možnosti tento způsob práce s jazykem nabízí. A navíc ty pointy jsou opravdu zábavné.

Dave (dejv)
26.07.2018 3 z 5

Historie se může učit zábavně, ale takhle NE. Ani jsem to nepřečetl všechno do konce, protože polovině příspěvků nelze rozumět a čtenář (kor cílová skupina tedy mládež pro kterou je počítač vše a Masaryk je pro ně jen jméno) musí zapojit velkou fantazii, aby si to přeložil do normální češtiny. Ano, jde to, ale čtení celé knihy se po mě stalo náročné, ztrácelo to časem vtipnost a z příspěvků se toho moc stejně nedozvíte. Tuto knihu bych fakt doporučil dětem, pro které je dějepis španělskou vesnicí a rodičům, které si zajistí dobré alibi, že aspoň něco dělají

Andy0892
15.07.2018

Komiksy nečtu, ale... musím uznat, že tohle má něco do sebe. Se stim Smiř! :)

oolinkaa
08.10.2017 3 z 5

Ani nevím, jak to hodnotit..kniha jako komiks bez textu by to bylo dobry,text se mi spatne cetl, aspon do te doby nez jsem si zvykla na zprehazene pismena atd..vtip byl jen malokdy..takze za me 3*

Dakarianna
27.06.2017 5 z 5

Moc jsem od knížky neočekávala, ale byla jsem příjemně překvapená. Skvělý humor, ilustrace i to komolení mi přirostlo k srdci.

eva9749
25.04.2017 5 z 5

Pro mě je tato kniha příjemným překvapením. Zpočátku se mi ji číst ani nechtělo kvůli komolení jazyka, ale pak se ukázalo, že dát tomu šanci byl dobrý nápad: tímto se omlouvám knihovnici, které vrátím knihu s poprskanou stranou 39 - zymňi král Fridex Falcski.
Domnívám se, že tato kniha nemůže v žádném případě zavinit nárůst dyslektiků a dysgrafiků v našich školách, protože příčina tohoto jevu je úplně jinde.

tygřík2
11.02.2017 5 z 5

Nemušu ji náčneš folat: výcaviet čí kubki! Zubééééér!!!!

macek8
11.02.2017 odpad!

Tak takovéto pojetí historie mě naprosto pohoršuje. Knihu jsem sice nečetla, ale stačilo mi, prolistovat ji v knihkupectví. Neskutečný škvár, který je pro zdravý vývoj děti naprosto nevhodný. A k tomu ten jazyk...
Summa summarum: nejen že si děti vytvoří zkreslený pohled na dějiny, ale dokonale si zkazí mateřský jazyk, takže ve finále tato "kniha" počet dyslektiků, dysgrafiků a dysortografiků ve školních lavicích jen znásobí. Z těchto důvodů bych ji nikdy nekoupila svým dětem. Nechápu ty pozitivní komentáře.
Dávám odpad!!!

Toffee
26.01.2017 5 z 5

Občas jsem se sice na nějakém výrazu zadrhla, ale skvěle jsem se bavila. Se stim smiř!

haki34
27.11.2016 5 z 5

Muj top oprasek je Libuse a jeji videni : "...vidim mesto velike..,"..."simvas, tyhle houby prines kdo ????"
Opraski forever !!! Clovek Si osvezi a lepe zapamatuje spoustu historickych udalosti... A zkomolena cestina - mne neva, pobavi a mozna i diky ruznym presmyckam a uletum se to pak pamatuje jeste lepe ;)
P.s....."Jituno, pot miiii hop !!!! :D

laepus
24.11.2016 5 z 5

Konečně pochopil, že nejzásadnější postavou českých dějin není Hus, ale Zmikund. Se stim smiř!

Damato
04.09.2016 5 z 5

Ještě než jsem se k Opráskům dostala, jsem nevěřila, že mě až tak chytnou -je fakt, že ta čeština -nečeština mi zpočátku taky dost vadila, ale po pár stránkách, kdy jsem smíchem pobuřovala vedle sedícího přítele, který se soustředil na noční zprávy jsem tu hatmatilku louskala v pohodě. Nejvíc mě asi dostal vstup Přemysla na trůn...: "Šecko zvorá a pracuje se samima volama! Múše ňěkdo takoví vládnout stádu?... Takovjecg éžtě bude simtě! " , směle tomu konkurují další stránky a za mě určitě hodnocení *****. Už jen proto, že se u toho člověk opravdu upřímně zasměje a jak známo, smích je přece koření života.

Thackery14
30.08.2016 4 z 5

"Jiťuno Poťmi hop!" fřeledo poručujy!

Čtec
28.08.2016 5 z 5

Varováňí! - opsahuje spojleri sčeskího ďějepysu!

Sdílím oblibu ústřední postavy českí historje, jíž je Zmikund Lucembruski (oohc! .. ta jeho nehcutná zbírka bruoků!). Nicméně mým oblíbencem z největších je zymňi klár Fridex Falcski se svými neodmislitelnými lyžemi ARTIS a hokejovým pukem. Chudák, přiěl na Býlou horu na bezva lyžovačku a ono z ní prachsprostě sešlo...

Opráski se ael hemží dalšími skvělími postavami. Třeba kat Midlář, který si od sekané neotpočine ani při večeři. Či klár Válcaf, jenš bil oběktivňe magor a hclastal první lygu - a přezto od svého vleklého otce K IV. dostal Čechi, gdešto na jeho mlačího bráhcu, shcopného Zmikunda, zbili jen Uhri (hcudák...) Z novější historje potom surovce Franc Fredinant kdEste? a jeho ěleňi.

Musím se přiznat, že úplně napoprvé mňě Opráski - ještě na internetu - nenadhcli komoleňím češtiny. Ale postupně jsem změnil názor. I to je vlastně karikatura, v dnešní době velmi trefná a aktuální. Teď to spíše vítám - než všechno vyluštím, tak mi Opráski alespoň vydrží na delší dobu. A leckteré z komo leniny už začínám i používat... Fukc...

(A gdybi Misr Jan Huz viďěl, jak krásňě používám ěho nabodeňíčka, tak by se nejspíž ěho popel v Bodamskim ězeře hrúzou vobráťil. Ale ě to vylebšeňí.)

Nedílnou složkou, kromě humoru a textů, jsou samozřejmě vlastní opráski. A ě neuvjeřitelné, jak přesné karikatury jednotlivých postav se dají vitvořit v obyčejném "ďětském" počítačovém Malování.

Tedy suohrnem: ědnoznačně ano ... a ryhcle zakoupit druhí ďíl!
(na Íšopu - jako bonuz maj tričko na bjehání "Zápotek" a magickí hrneg sv. Válcava "Dise bodnoud" - none kupto...)

petra4080
28.07.2016 3 z 5

Sranda :-D Jen to chce znát trochu historii.

_Gretchen_
20.07.2016 5 z 5

Miluju Opráski! :D

Majdule
01.06.2016 4 z 5

Některé z komiksů jsou prostě geniální, úplně mě odrovnaly, některé fajn, ale v podstatě je zapomenu hned poté, co je přečtu. Super bylo, že mě některé inspirovali k tomu osvěžit si, jak to vlastně bylo doopravdy, nebo spíš, jak nám tvrdí, že to bylo, když už teď známe pravdu ...

Chytuš
17.03.2016 3 z 5

Dobrýý, jen trvá si zfiknout na ten jasik. Ale pak uš to déé.

lama_on_line
17.01.2016 5 z 5

Absolutně dokonalá knížka. Přečetla (jestli se dá říct "přečetla") jsem všechny díly a všechny jsou stejně skvělé :) Jen jsem občas dost dlouho přemýšlela, co že je to vlastně za slovo.

komiksy kreslený humor historie zábavně stripy české komiksy autorský komiks

Jaz
česká