Opouštím ostrov

Opouštím ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502663/bmid_opoustim-ostrov-yUM-502663.png 4 60 23

Mohl jsem být uklízečem v nemocnici. Mohl jsem utonout v hluboké noci uprostřed přehrady. Kormidlovat plachetnice na Jadranu, hrát na klavír v koncertních sálech nebo být gynekologem. O tom, že se tak nestalo, rozhodovaly životní náhody a příhody, které směřovaly a protínaly můj život. Na řadu z nich jsem si znovu vzpomněl až při vyklízení svého bytu. Budu se stěhovat z místa, které pro mě vždy bylo ostrovem bezpečí. A věci, které balím do krabic nebo vyhazuji, mi znovu rozehrály události, se kterými jsou úzce spojeny. Sedmnáct věcí. Sedmnáct příběhů. A sedmnáct situací, které se mi v životě skutečně staly. U některých jsem se hurónsky smál, u jiných ronil slzy a brodil se v smutku. Bohužel, bohudík. Protože až s odstupem času můžeme bezpečně říct, že všechno se odehrálo tak, jak mělo. A pokud se tato kniha stane jednou z vašich věcí, doufám, že s ní budou ve vašem životě spojeny jenom situace pohodové a plné úsměvů.... celý text

terryaknihy
15.11.2022 4 z 5

Byla jsem v soutěži velký fanoušek Tomáše a je mi i jeho humor velmi blízký. Přečtení knihy mě nemohlo minout!
Jedná se o vtipné, milé a leckdy i dojemné historky z Tomášova života, které hezky zpříjemní pár chvil. Osobně by mi vůbec nevadilo, kdyby se Tomáš i více rozepsal, ráda bych s knihou strávila více času. Co mě na knize zaujalo nejvíce, tak to je naprosto božský autorům bohatý a barvitý popis různých věcí či situací. Dodává to textu hezky humorný nádech.

knihomolka27
10.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Přijde mi celkem vtipné - ale možná je to jen můj postřeh - jak schválně název samotné knihy tak trochu zkresluje, a snaží se podvědomě prodat fanouškům soutěže Survivoru. Protože ruku na srdce, bez ní by tak 80 procent lidí ani nevědělo, kdo sakra je to na té obálce. Tomášovi se během soutěžení a přežívání na ostrově podařilo získat si mnoho fanoušků, a tak není divu, že jako každá osobnost, co se hřeje chvíli na výslunní, vydává knihu. Úplně narovinu bez přečtení anotace, si každý člověk musí podle mě myslet, že se jedná o Tomášovi postřehy a zážitky právě z ostrova....nejedná se tak trochu o marketingový tah na diváky? Ale nevylučuju, že ze mě mluví jistá rezervovanost k celé soutěži a jejím účastníkům, což mi může ten pohled dost zkreslevovat, což může vést k tomu, že vidím nějaký záměr i tam, kde být třeba ani nemusel.

Každopádně....musím říct, že Tomáš psát umí. Píše čtivě, jednoduše a poutavě. Jeho přirovnání a pohledy na určité situace se mi líbí, celé se to četlo dobře ....chvílemi mě to i pobavilo, což jsem upřímně nečekala. Není to knížka, kterou bych musela mít nutně doma....ale jedná se o velmi dobře napsané odpočinkové čtivo se zábavnými pointami.
Obzvlášt vtipná mi přišla ta příhoda se psem Miou, s kupováním lišek a cibuláků....i když upřímně řečeno mě ten liščí ocas bude ve snech strašit ještě ted....to byl trochu bizár.

Takže ne neodhaluje se nám tu zákulisí Surviveru ani ničeho takového, ale i tak to bylo zajímavé.

Betty96
23.10.2022 4 z 5

Přiznám se, Tomáše Zástěru neznám. Evropu 2 neposlouchám a show Survivor jsem neviděla. Neměla jsem ponětí, že autor už je nějak známý. Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala anotace a moje očekávání se naplnilo. Prostě jsou to historky se života. Krásné, vtipné, dojemné.

humoristické povídky české povídky

Autorovy knížky