Opati

Opati https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48469/bmid_opati-IOH-48469.jpg 3 8 3

Trojice Michonových originálních variací na příběhy středověkých legend přivádí jejich hrdiny do ožehavých situací, v nichž není od víry a náboženského zanícení daleko k tělesným žádostem a zdánlivé vítězství nad sokem či uspokojení z dobře střeženého tajemství se může lehce zvrátit v tragédii. Autorovy stylisticky propracované a mimořádně působivé evokace deset století starých dějů znějí ozvěnou dávných kronik, nedovolují však zároveň zapomenout na věčný svár protikladů lidského nitra a nestálost a pomíjivost všech věcí.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Paseka

Abbés , 2002

daza.dt
18.09.2023 2 z 5

Žlutý obal v rámci čtenářské výzvy. Zajímavé téma, chvílemi obtížně čitelné, ale knížečka je to útlounká, tak to bylo tak hrozné.

cukrovka
17.01.2022 3 z 5

Pro mě byla knížka těžko čitelná. Některé myšlenky zajímavé, ale kvůli nesrozumitelnosti textu složitě vyhledatelné.

Rilian
13.06.2015 4 z 5

Občas obtížně čitelné, a možná by neuškodila specifikace místa děje, ale v každém případě velice sympaticky napsáno, a ke knize se určitě ještě někdy vrátím.

10. století francouzská literatura benediktini

Autorovy knížky