Stále vládne mráz

Stále vládne mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385308/bmid_stale-vladne-mraz-Bof-385308.jpg 4 273 68

Čtvrtý případ z pera švédské autorské dvojice je mrazivější než kdy dříve. – Jedné noci nalezne bezdomovkyně Muriel v centru Stockholmu na vyhublé a plačící mladé děvče. Jmenuje se Folami a podobně jako řada podobných dětí sem i ona přišla na vlastní pěst, úplně sama. Muriel ji odvede na místo, kde přechodně bydlí, ale po nebezpečném incidentu se tam už neodváží zůstat. Proto požádá o pomoc bývalého policistu a bezdomovce Toma Stiltona. Tou dobou je na venkově nalezeno tělo zavražděného chlapce s podříznutým krkem. Komisařka Olsäterová s vyšetřovatelkou Rönningovou se brzy dostanou na stopu rumunské zločinecké organizace a zjistí, že osud Folami je se zavražděným chlapcem spojen… Dotisk v roce 2018... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Sov du lilla videung , 2016

AlenaF
01.10.2018 5 z 5

Skvělý příběh, velmi se mě dotýkají osudy uprchlíků. Doufám v další pokračování série. Doporučuji k přečtení.

astra3
30.09.2018 5 z 5

No to bylo ... Doufám, že si to autoři ještě rozmyslí a napíšou další díl. A když ne, tak aspoň nějakou novou sérii. Bylo to skvělé.

veveronka
25.09.2018 3 z 5

Na můj vkus,tam bylo moc postav,ale téma je moderní a bohužel skutečný,takže za přečtení kniha stojí.

Zuzi237
14.08.2018 5 z 5

Skočný príliv výborný...no Tretí hlas ma výrazne sklamal a tak som na dlhú dobu túto spisovateľskú dvojicu odsunula...až teraz som siahla po 4. častí série TS & OR a musím povedať, že tento smutný príbeh ma dostal...kniha sa čítala výborne a v závere som plakala spolu so Stiltonom...odporúčam.

kn23
03.07.2018

Opat skvele citanie aj ked dost smutny pribeh

Dani25
20.04.2018 5 z 5

Tom Stilton a Olivia Ronningova opät nesklamali.

čika
22.03.2018 4 z 5

Číta sa to veľmi dobre, vďaka krátkym, nekomplikovaným vetám a vďačne odsýpajúcemu deju. Dobre vystavaná zápletka, zopár floskulí, autori sa nezdržujú s hlbším psychologizovaním, či s pokusom o zložitejšiu literárnu formu. Žánrovo uspokojivé.

happy-smile
22.01.2018 5 z 5

Autoři stavěli na aktuální problematice uprchlictví. To je zde popsáno ze strany lidí utíkajících před válkou a hledajících šanci na lepší život. Přece jenom je to ale spíše doplněk, který dokresluje pozadí událostí. Hlavní téma jsou opět zločiny, se kterými se snaží naše oblíbená parta detektivů bojovat. Jako obvykle se kniha čte sama, nemám co vytknout. Tak jenom pište dál, ať se máme zase na co těšit!