Stále vládne mráz

Stále vládne mráz https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385308/bmid_stale-vladne-mraz-Bof-385308.jpg 4 273 68

Čtvrtý případ z pera švédské autorské dvojice je mrazivější než kdy dříve. – Jedné noci nalezne bezdomovkyně Muriel v centru Stockholmu na vyhublé a plačící mladé děvče. Jmenuje se Folami a podobně jako řada podobných dětí sem i ona přišla na vlastní pěst, úplně sama. Muriel ji odvede na místo, kde přechodně bydlí, ale po nebezpečném incidentu se tam už neodváží zůstat. Proto požádá o pomoc bývalého policistu a bezdomovce Toma Stiltona. Tou dobou je na venkově nalezeno tělo zavražděného chlapce s podříznutým krkem. Komisařka Olsäterová s vyšetřovatelkou Rönningovou se brzy dostanou na stopu rumunské zločinecké organizace a zjistí, že osud Folami je se zavražděným chlapcem spojen… Dotisk v roce 2018... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Sov du lilla videung , 2016

SimonaP
29.04.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila moc, obzvlášť ten konec propojený se začátkem....
Akorát nevím, proč jela do policejní akce i Muriel.

Danago
15.04.2019 5 z 5

Jako celá série i tento díl je velice dobře napsaný. Příběh má velmi aktuální a lidskou zápletku , která je velice napínavě a citlivě zpracovaná. Knížka mě chytla od první stránky a do poslední strany mě nepustila. Příběh je velmi lidsky a věrohodně zpracovaný. I když od posledního dílu uběhl dost dlouhý čas , kniha je napsaná tak, že jsem nemusela moc vzpomínat a věřím že by se tento díl dal číst i samostatně. Skvělá kniha!

Wladimirski
18.03.2019 5 z 5

Skvěle! Nenuceně navazuje na postavy předchozích knih.
Velmi přívětivý styl doplňený šokujícími zvraty hned od začátku, nápadité zápletky a více se rozbíhajících dějových linek, občas poměrně drsné scény, celkově velmi uvěřitelný příběh. Čtivé od první do poslední stránky.
Po přečtení knihy jsem autory zařadil mezi své oblíbené. Doporučuji!

katka.oo
05.03.2019 4 z 5

Skvělá kniha, sice opět téma uprchlíci, připadne mi že v poslední době je skoro v každé detektivce, ale tady mi to nevadilo, kniha se dobře četla, napínavá. Mette, její tým, Tom a spol. jsou mi velice sympatičtí a mám je ráda a už se těším na pokračování!

lucie2371
27.02.2019 3 z 5

Čekala jsem něco lepšího :/ Na mě tam bylo málo akce a hlavně jsem neustále čekala, že tam bude vysvětlen začátek knihy...ale nebyl.

Simstr
22.01.2019 5 z 5

Tahle série prostě nezklame ! TOP !

Macek58
22.01.2019

Skvělá severská krimi na naše poměry trochu drsnější, ale s aktuálním tématem - migranti.

allyce
15.01.2019 4 z 5

Skvělý úvod, na jehož vysvětlení si musíme počkat až na závěr, kdy se vše pěkně propojí. Je pravda, že to byla celkem zdlouhavá cesta, chvílemi mírně nudná, ale takových chvil nebylo příliš. Dala bych tři hvězdy, ale za ten úvod jednu přidávám.

SilvieSisinka
13.01.2019 5 z 5

Tak to byla drsná napínavá kniha. Tuhla mě krev v žilách. Tahle dvojice píše bravurně. Těším se na další pokračování... To si asi okousu i nehty!!!!

Ilona
12.01.2019 5 z 5

Opět bravurně napsaný thriller. Autoři jsou neskutečnými vypravěči, kteří dokáží děj knihy popohánět velmi rychle dopředu, popisují drastické scény a okolnosti, ale současně s úplným klidem vloží část, kdy se jedna z postav v pohodě posadí u šálku kávy a rozjímá. Kdy vychází další díl?!

katka9574
07.01.2019 5 z 5

Jak já se na tuhle knížku těšila... a během dne mám přečteno a říkám si - sakra, už? To není fér ;)) Paráda od začátku do konce, partu okolo Olivie, Toma a Mette mám moc ráda a věřím, že páté pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

ArwenAragorn
07.01.2019 5 z 5

Knížka mě podle anotace zase tak moc neupoutala (téma uprchlíků mě příliš nebere) a přemýšlela jsem, jestli si ji mám půjčit. A je to skvělý thriller, má spád a napětí od začátku do konce, žádná hluchá místa. Teď už se nedivím vysokému hodnocení a doporučuji ho. Obálka je také vydařená.

Mandlevest
31.12.2018 5 z 5

Opět skvělé, pro tuhle severskou sérii mám asi největší slabost, nemůžu si pomoci. Tak trochu jiná severská detektivka, opět s přesahem k nejaktuálnějším tématům, tak trochu jiná partička, Tome, Olivie, Mette, Abbasi, Luno, miluju Vás!, tak trochu hodně dějových linek, které však do sebe perfektně zapadnou, tak trochu otevřený konec, vlastně začátek??..ne, není se třeba bát, nezůstane otevřený, už je napsána0 Gangrena. Snad nám ji brzy naservírují i v češtině.

čef
14.12.2018 5 z 5

Trochu jsem se bál korektního tónu autorů jako v Černém úsvitu, naštěstí se konala jen jedna scéna s velitelkou kárající podřízeného za neškodný vtip o Romech, a ta se dala vydržet. Samozřejmě bílí muži, až na jednoho, všichni hajzlové a zločinci, převaha žen u policie ap. to už je asi norma. Jinak román měl spád i napětí, zápletka sice nepříliš nová, ale s osvěžující rumunskou stopou. Musím tentokráte převážně chválit.

Šánka
21.11.2018 5 z 5

Další setkání se starou partou bylo moc fajn. Často se nestává, aby bylo v detektivce tolik sympatických postav. Do příběhu jsem vklouzla ihned, ač to čekání trvalo 3 roky, ale tato severská dvojice prostě umí.
Příběh je velmi čtivý, napětí příjemné a téma uprchlíků v dnešní době aktuální, i když je spíše kulisou celého příběhu. Není to žádný krvák, ale téma je dost drsné a z představy, že by bylo pravdivé, mrazí....
Pro ty, kdo nečetli, bych ale doporučila číst sérii od 1.dílu, už jen pro tu návaznost osobních linek, dějově je ale každý díl uzavřený. A já se budu těšit na pokračování (tedy doufám, že bude!).

Acquenta
19.11.2018 2 z 5

Musím se přiznat, že na knížce mě bavil pouze začátek a to příběh s Cosminou. Celou dobu čtení jsem si pak říkala, co se s ní podělo. Je fajn, zavést do příběhu dnešní problematiku uprchlíků, ale tohle téma mě opravdu neoslovuje. Já se tak tak knihou prokousala...:-(

josska
18.11.2018 4 z 5

Knížka mě bavila,pěkně se četla až na ten smutný konec

LittleK
02.11.2018 3 z 5

Mohu říct, že téma i zápletka mě bavila. Líbí se mi, že autoři využili aktuální situaci k vytvoření zajímavého příběhu. První polovina byla sice slabší, ale o to rychlejší spád nabrala polovina druhá. Rozhodně od knihy nebudu odrazovat.

lenka.g
21.10.2018 4 z 5

Famózní úvod! Pak přišlo podle poměrně hodně postav, což mi trošku komplikovalo začtení se, ale příběh rozhodně stojí za přečtení.

jan0504
20.10.2018 5 z 5

Už som chcel dať štyri hviezdičky, ale ten koniec ma dorazil :-) Jediná severská krimi séria, ktorú mám prečítanú celú - zatiaľ, lebo sa teším na ďalšie pokračovanie :-)