Oheň a plamen

Oheň a plamen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328258/bmid_ohen-a-plamen-dj8-328258.jpg 4 164 35

Oko za oko série

Lillia, Kat a Mary to měly dokonale promyšlené. Do detailu tajně naplánovaly, jak se pomstít těm, kteří jim ublížili. Ale nakonec to neproběhlo tak, jak zamýšlely. Ani zdaleka ne. A nyní se zdá, že je po všem, a všechny musí předstírat, jako kdyby se nic nestalo, jako kdyby jejich tajný spolek nikdy neexistoval. Ale jde to jen těžko, když se Reeve a Rennie chovají k ostatním ještě hůř než předtím. Mary si po událostech na plese uvědomila, že s ní je něco doopravdy špatně. A že jestli nedokáže ovládnout svůj hněv, ublíží někomu mnohem víc než Reevovi. Oko za oko, zub za zub – plamen pomsty už se rozhořel a holky to nenechají jen tak. Rozhodnou se připravit další pomstu a tentokrát mnohem účinnější!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Fire with Fire , 2013

Anonymní
29.07.2018 5 z 5

Za mě určitě nejlepší díl série. Možná trošku nudnejsi začátek, ale pak naprosta bomba! Můžu jenom doporučit!

Dakarianna
15.07.2018 5 z 5

První díl (Oko za oko) byl milý a jednoduchý dívčí románek, snad jako nějaká předloha béčkového filmu. Druhý díl je o několik úrovní výš. Byla to naprostá pecka. Neskutečně čtivé, zápletka se začíná hodně vyostřovat. A ten konec? To byla jízda! Nemůžu se dočkat, až se dostanu ke třetímu dílu.

Lelaqu
20.03.2018 4 z 5

Páni tak to byla pecka!
U druhých dílů trilogií už se zvykem považuji za ty výplňkové, ještě vzhledem k tloušťce oproti prvnímu dílu, ale ejhle, Vivian a Han nasadili laťku ještě výš.
Už od prvního dílu jsem věděla, že mi hlavní hrdinky Mary a Lilia nejsou moc sympatické, ale jejich děj je sám o sobě poutavý. U Lilie se vše převrátilo a i když její část příběhu šla lehce do klišé, příběh nezaostával a byl vážně hodně nadupaný. Mary je už od konce jedničky velkým otazníkem a to pravé ořechové, ale najdete až u konce. Její příběh je takový nudný oproti jejím kamarádkám, ale pokud by se jednalo o příběh jen z jejího pohledu bylo by to úchvatné. Bohužel, příběhy z pohledu dalších hrdinek byl lepší. Kat je postava, se kterou se nudit nebudete. Tedy do chvíle kdy to začne přeháňet.
Určitě velké doporučení i pro trochu starší čtenáře (14-16), nudit se vážně nebudete.

BetyN.
12.03.2018 5 z 5

První díl jsem považovala za průměrný dívčí románek, čtení na jedno odpoledne. Ani mě nebavil a nevtáhl do děje. Myslela jsem si, že takto se bude vyvíjet i zbytek série, jednoduché počtení pro holky, neškodné války na střední. Jsem mile překvapena!
Druhý díl mě zatáhl do děje od prvních stránek. Postavy jsou lépe vykresleny, konečně jsem si našla ty svoje oblíbené a naopak neoblíbené. Autorky stále píší skvěle chytlavě a stále je to oddechové, ale už to není jen typický průměrný románek, jak se nám snaží namluvit anotace. Kniha přerostla v něco jiného, originálnějšího, jedinečného. Má spoustu zvratů a če se rychle. A postupně se dopracujeme ke skutečně nečekanému drsnému konci. Konec mě opravdu dostal a je takovou třešničkou na dortu. Do třetího dílu se máme na co těšit, jsem zvědavá s čím autorky přijdou. Nemůžu se dočkat...

julythreemosen
11.03.2018 5 z 5

Teda - pořád tuhle nálož vůbec nedokážu zpracovat... Pro první díl téhle série jsem sáhla vlastně jen náhodou, bez jakýchkoliv očekávání, či vůbec základní znalosti, o čem kniha je. Obálka i anotace mi podsunovaly dojem, že se bude jednat o nějaký přihlouplý dívčí román - a vlastně z velké části tato série ani ničím jiným není. Nevím přesně čím to je, ale zatím mně oba díly neuvěřitelně lehce vtáhly do děje, tři čtvrtiny knížky čtu o intrikách a naivních a někdy připitomnělých středoškolačkách, o pomstě a kamarádství a všechno je to moc dobré, nenáročné. A pak přijde konec a stejně jako u prvního dílu jsem se nestačila divit, až na to že druhý díl vyeskaloval mnohem rychleji a události posledních stran mi ještě teď víří v hlavě a bradu mám až ke kolenům. Určitý prvek nadpřirozena se vine tak potichoučku již od prvního dílu, a pak začnete tušit, o co se jedná, a nakonec je vám to vpáleno do obličeje a všechno se tak neuvěřitelně pokazí no a pak - pak je konec... A další díl není po ruce...

Některé knihy jsou pro člověka záhadou, dokud se do nich nepustí, a pak kniha nepustí je - a přesně to se mi stalo u Oko za oko stejně jako zde, pro mně jsou tyto knížky ohromným překvapením. Oheň a plamen se mi líbil o něco víc, postavy už známe, děj je propracovanější a rozhodně nenudí. Akorát se šíleně bojím, co na mně čeká v závěrečném díle...

Ale každopádně tuhle knihu můžu doporučit všem holkám (i klukům), kteří se nebojí ještě příběhu z života středoškoláků plného pomsty, dospívání a intrik - určitě vás překvapí (a to já u knih cením vždycky).

Samira
04.03.2018 4 z 5

Výborné! Moc jsem tomu pravda na počátku nevěřila, kniha začala totiž mít jiné vyznění a postavy se výrazně proměnily. Vše je, ale k lepšímu, jen nás příště čeká úplně jiný a výrazně napínavější žánr,ale přerodu knihy maximálně tleskám.
Jednu nevýhodu to však mělo. Děj je stále vyprávěn ze tří pohledů, ač to bylo potřeba a na konci nás čekalo skvělé finále, nadšená jsem byla pouze z pohledu Lillie, jejíž linka mě nadchla. Zbývající dvě linie byly důležité, ale některé části byly zdlouhavé a nečetly se nejsnadněji. Ale jak říkám svůj význam to má a já pouze chválím a těším se na dramatický závěrečný díl.
Stojí za to!

Verasnížek
23.02.2018 1 z 5

Tohle mně zklamalo :(
Nečekala jsem takoví konec...
Oko za oko byl obyčejný dívčí román, ale spisovatelka zjevně nevěděla jak pokračovat. A tak musela na konci druhého dílu do příběhů přidat nadpřirozeno. Úplně to zkazila.

Vikos
18.02.2018 5 z 5

Skvělá. Já teda žasnu! Tak to je teda něco. V téhle knížce je strašně moc zvratů a je prostě hustá! :D (- a napínavá)

Christianne.K
06.02.2018 4 z 5

Ona tahle kniha nebyla úplně špatná, ale začalo mi strašně vadit, že to jde spíše do fantasy a tu fantazii si do té knihy neuměla nějak vsunout, ale jinak napjatě čekám na další díl!

Marthas
27.11.2017 3 z 5

No tak tohle jsem opravdu nečekala, ten konec byl fakt drsnej, zaskočil mě naprosto nepřipravenou. Nu nemám slov ale na další díl se rozhodně chystám. Koneckonců nenechám ty dva sirotečky, co už mám doma bez sestřičky.-))
Narozdíl od ostatních nemám úplně vyhraněnou oblíbenou postavu. Ty neoblíbené byly Rennie a Reeve nebo Reeve a Rennie, na pořadí záleželo podle toho, co se zrovna dělo ale teď...
Počkám na další díl a uvidím.

TerraNova
14.11.2017 4 z 5

Druhý díl téhle série je opravdu zajímavý, ale musím říct, že mi nepřišel o nic víc lepší něž předchozí díl. Pomsta holek nebyla horší, ale alespoň to nebylo něco nereálného. Od autorky mám o dost radši trilogii Všem klukům, které jsem milovala. Chápu, že porovnávat tyhle dvě knihy není úplně nejlepší, vzhledem k tomu, že tahle kniha vyšla dřív než první díl dopisové série a taky ji píšou dvě autorky. Ale to, co mi vrtá hlavou, je Mary. Ta holka je prostě zvláštní. Lilia mě chvílemi dokáže pořádně naštvat. Kat je moje favoritka a přeju jí to nejlepší! Myslím, že už si zažila v minulosti dost. Ono vlastně i Mary na tom nebyla nějak skvěle. Ale pořád si stejně říkám, že Mary je schizofrenička nebo něco takového. :D Doufám, že se to nějak reálně vysvětlí. Mám pocit, že okolo Mary není nic jasné a jisté i po konci tohohle dílu. A pak tam je Rennie - a stejně mi jí není líto (sice není nejhlavnější postavou, ale myslím, že zmínku si po tomhle díle zaslouží).

Knížka se jinak celkem rychle četla. Jediné, co se mi vždy táhlo, byly kapitoly z pohledu Mary. Nevím proč, ale nesedla mi od začátku série a ani mě nebaví číst o tom, jak divnou má tetku nebo třeba to, že by nejradši Reeva zabila (ehm, ehm...).

TimetoStyle
05.11.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Právě jsem ji dočetla a musím říct, že byla opravdu boží. Konec knížky je teda dost napínavý, zajímá mě, jak si s tím autorka poradí ve třetím díle, který vyjde bohužel až za dlouho (na konci tohoto roku...)
Četla se mi zase úplně sama.

Pedruska01
03.11.2017 5 z 5

Opět, tahle kniha se neskonale dobře a hrozně rychle četla. Jak jednou začnete, jen tak vás kniha nepustí ze svých spárů. Člověka úplně pohltí a ten se rád nechá. Musím přiznat, že mě to hrozně bavilo. Byla jsem ráda, že jsem se mohla opět setkat s tou dívčí trojicí a jejich pokračování v pomstě. Stejně jako u prvního dílu se mi nejlépe četla Lillia - nikdy jsem se nemohla dočkat, až zase budu číst její kapitolu, a nejméně bohužel Mary.
Z kluků mě bavil nejvíce Reeve, daleko víc než v prvním díle Alex, kde se mu věnoval veliký prostor. Byl něco jiného, byl něco víc. I když si hraje na drsňáka, uvnitř je úplně někdo jiný a já si ho nedokázala neoblíbit. Snad jsem mu i fandila a hrozně se mi líbili takové ty slovní nedorozumění s Lil - to jsem si fakt užívala. :D
To, co se stalo s Ren jsem fakt nečekala. Přes čáru? Fakt nevím, co si o tom myslet. To samé u Mary. V prvním díle to lehce smrdělo "nadpřirozenem", ale tohle?! Abych pravdu řekla, čekala jsem normální, reálnou sérii, které od Jenny klasicky známe. Ne, že by to pro mě bylo zklamáním, ale je to rozhodně něco nového. Tak snad se všechno rozuzluje a vysvětlí příště. Nevypadá to vůbec zle a jsem upřímně hrozně zvědavá, jak to nakonec dopadne v třetím pokračování - už aby bylo! :)

sd1992
30.10.2017 5 z 5

Po celou dobu jsem byla totálně nadšená... strašně mě bavil tento i první díl. Už jsem si říkala, že je to i lepší, než Lara Jean.. Ale nakonec těch posledních 20 stran přišlo neskutečné zklamání... :( Situace, která se vyhrotila kolem Mary, byla hrozná fraška... :( Nechci tu psát žádné spoilery, ale kdyby ji nechali jako "normální postavu", bylo by to mnohem lepší :-) Ale i tak je to super knížka, která se čte úplně sama a na další díl se těším. :-)

ivousekk
03.10.2017 4 z 5

Povedlo se to stejně jako první díl. Pro mne opět super oddychovka. Navíc s otevřeným koncem, takže si určitě přečtu i pokračování, protože věci kolem Mary vůbec nejsou takové, jak se zdají.