Oko světa 2

Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež se zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30243/kolo-casu-oko-sveta-30243.jpg 4.236

Kolo času (1.)

The Eye of the World (1990)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Alma-Nacida

Ve druhém díle bych snad jen zkrátila společné putování Randa a Mata, které mi připadalo už trochu únavné, ale jinak se mi četl dobře. Je fakt, že téma, kdy skupina v podstatě klaďasů, která se občas rozdělí a pak zase shledá, kráčí do hájemství Temnoty, aby zachránila svět, už tady byla, že jo, pane Tolkiene..., ale já jsem ten tip, který to neomrzí. Snad pro ten ne zcela originální námět a občasné předminulé a jiné časy v hovoru (který by byl býval plynul bez těchto excesů rychleji) dávám jen 3 hvězdy a opět želím toho, že nejdou půlit na 3 a půl. :) Před dalším dílem si asi trochu odfrknu u něčeho jiného.

Shock
24.07.2015

Druhý díl první knihy je mnohem čtivější. Příběh se zaměřuje na jednotlivé postavy a popisuje jejich společné shledání a pokračování v jejich cestě do Tar Valonu. V této knize dochází ke zvratu, který změní jejich cíl cesty a nasměřuje jich do závěrečného finále.

Covenant
30.05.2015

Kniha stále trpí dlouhými popisnými pasážemi. Zároveň jsou tím, ale plně rozvinuty charaktery postav, které mě opravdu zajímají, jelikož se stále vyvíjejí. Co se týče příběhu, byl rozdělen tak, jak se rozdělili důležité skupinky. Nejvíce se mi líbilo putování Randa s Matem, když se museli protloukat jako potulní kejklíři, trpěli hladem, nemocemi a byli neustále stíháni. Ostatní mě zajímali o trochu méně a tak jsem byl rád, že Randovi bylo v knize věnováno více prostoru. Jinak klišé s Temným a jeho ještě temnějšíma bubukecama stále přetrvávají. Snaží se být tak strašlivý, až je tak směšný, že trochu ztrácí na svém kouzlu rovnocenného protivníka. Místo něj, alespoň pracuje zdevastovaná příroda a pokřivení tvorové, kteří dodají dobru, alespoň nějaký protipól. Tak uvidíme dál. I když je to boj, zatím je čtení ještě zábava a stále přebíjí zvědavost, jak bude příběh pokračovat...

petrulka
27.01.2014

Mnohem lepší než první díl! Moc se mi líbily Cesty a vývoj postav Randa a Perrina.