Oko

Oko https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523703/bmid_oko-651c441e944e8.jpg 4 352 352

Martin Servaz série

< 8. díl

V horách, v ústraní od sveta, žije kultový režisér hororových filmov Morbus Delacroix. Meno, ktoré medzi študentmi filmových škôl spôsobuje ošiaľ. K jeho fanúšikom patrí aj Judith Tallandierová a Delacroix prekvapivo súhlasí, že jej poskytne rozhovor. V rovnakom čase na nemocničnom lôžku v Toulouse nájdu mŕtveho experta na špeciálne efekty. Môže súvisieť jeho vražda s posledným Delacroixovým filmom, ktorý sa nikdy nepremietal? Pre Martina Servaza je to možno najväčšia záhada jeho kariéry.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Un œil dans la nuit , 2023

mirunda
20.01.2024 5 z 5

No tak to byla jízda. Chvíli mi trvalo se ve všech těch postavách zorientovat, ale pak si všechno sedlo a jen jsem četla stránku za stránkou. A konec? Uff teda

Katania
15.01.2024 4 z 5

Někdy série slábnout a někdy ne. Tahle ne. Bylo to sice smutné, temné, ale opět napínavé.

katka134
14.01.2024 5 z 5

Oko bylo temné, taky slzami zamžené, někdy hrůzou přivřené a na samém konci překvapením vykulené.

Hany.Honey
14.01.2024 5 z 5

Trochu temnější, dost čtivé a zajímavé. Moc mě zamrzela ztráta blízkého, to je opravdu škoda. Martin to všechno zase vyřešil a nakonec aby snad zase začal tam, kde skončil...?!

Netae
14.01.2024 4 z 5

Myslím, že kniha nijak nevybočuje z tvorby pana Miniera. Napinavá, velmi čtivá, hodně ošklivých až bizarních úmrtí. Velmi oceňuji krátké kapitoly, knihu jsem i díky tomu zhltla za pár dní.

lexikon_tf
13.01.2024 5 z 5

Již osmý díl skvělé série s mým oblíbeným vyšetřovatelem Martinem Servazem (Harry H. promine), tentokrát ve strašidelných kulisách hororových filmů.

Slavný režisér hrůzostrašných snímků se uchýlil do horského sídla, které samo o sobě připomíná filmové dekorace. Návštěvy sice nepřijímá, ale v případě mladé studentky filmové školy udělá výjimku - je dívka nadšenou fanynkou nebo má jiné úmysly, proč se za ikonou hororové scény vydává sama na odlehlé místo v horách?

Když se začnou vynořovat ohavné vraždy, Martin Servaz má co dělat se šílencem, který se evidentně inspiroval tvorbou hororového režiséra.
Začíná opět hon na vraha plný napětí a akce, scény prodchnuté nechutnými detaily a hrůzu nahánějící vražedné praktiky.

Čtení jsem si nesmírně užila a zážitek jsem si umocnila tím, že jsem si dala tři díly pěkně po sobě (Údolí, Lov a Oko). Oblíbila jsem si ponurou pyrenejskou atmosféru a hlavní hrdina Martin Servaz mě nepřestává bavit. V tomto díle jsem však utrpěla doslova šok, tohle mi autor neměl dělat, ale víc neprozradím. Navíc na konci knihy je skvělý seznam hororových snímků - i když nejsem úplně fanoušek tohoto žánru ve filmové podobě, překvapilo mě, kolik jich z tohoto soupisu znám.
B. Miniera velice doporučuji všem milovníkům dobrých thrillerů!

astra3
10.01.2024 3 z 5

Tento díl mě moc neoslovil. Spousta informací o hororech, režisérech atd. Docela zdlouhavé. Snad bude další případ zajímavější.

markulina711
10.01.2024 3 z 5

Oko je rozhodně lepší než předchozí velmi slabý Lov.Ale? Proč si musí Minier vypomáhat tím,že vrátí do děje Servaze Nemesis? To je jak Jurek u Keplera, tak dlouho řádil i posmrtně až mě tím dokonale znechutil zbytek série. Nicméně, vraťme se k Minierovi. Téma hororové filmografie mě minulo, nesleduju tv, a když už tak určitě ne horory. To by se dalo přežít, ale proč mám pachuť z toho, jak dokolečka Minier omílá obskurní filmové počiny a šokantní pozadí výroby v rámci tohoto žánru. Stačilo se zmínit jednou i dvakrát bych to snesla ,ale autor se k tomu vrací počas celého děje jak jazyk k vykotlanému zubu. Asi má čtenáře za hňupa,že mu to musí furt opakovat. A nebo se snaží gradovat hrůzu či nechutenství. Jsem otrlá, nefungovalo to ani po dvacáté. Lezlo mi to krkem. Konec je otevřen dalším dobrodružstvím. Tak mu dám poslední šanci než půjdu od toho.

čef
09.01.2024 5 z 5

Zde Servaz zabrousil do prostředí filmových tvůrců zvláště těch zvrácených, kteří se kvůli úspěchu neštítí vůbec ničeho. Zápletka je velmi zapletená, dlouho netušíme, jak se vše seběhlo. Je zde mnoho zvláštních podezřelých - ďábelských, neurvalých až bláznivých. Dozvíme se tedy také mnoho o hororovém filmu, afénii, vzývání ďábla, a i o Mee Too se zde víceméně pochvalně zavadí. Dveře do dalšího pokračování nám otevře geniální záporák z minulých dílů. Dokonalé to dílko.

chrudas
07.01.2024 4 z 5

Oko se četlo samo, ale přišlo mi to tentokrát moc temné. Asi bych uvítala více stránek s Martinem a jeho kolegy než o lidech z filmu a jejich až nezdravé nadšení v utrpení odehrávající v hororech. Předchozí knihy této série se mi líbili daleko víc.

JustWomen
06.01.2024 odpad!

Celé mi to nesedlo, styl psaní, hororové zápletky, odporné postavy...

HanWali
01.01.2024 5 z 5

No, co k tomuto dílu říct... prostě jízda, napětí, vše propracované, Minier dokáže poutavě a podle mě snad nejreálněji popsat akční situace ( je to určitě i díky překladu), což není zcela běžné u řady top spisovatelů...
No a konec....??? ...to teda teprve bude zajímavé.... tak příště, moc se těším

ivzu77
01.01.2024 4 z 5

A mám za sebou další čtenářskou jízdu ... zalekla jsem se nyní prostředí filmu a horrorů, v první polovině knihy jsem postradala více M.S., ale od poloviny se osobní život i vyšetřování rozjelo.... a opět máme otevřený konec....těším se na další.

zbožňuju_knihy
31.12.2023 4 z 5

Přečetla jsem to za dva dny. Ale prostě.. přišlo mi to nějaké přitažené za pačesy. Dávám 4* za čtivost

petrpospa
29.12.2023 3 z 5

Asi už jsem přeServácován. Jinak by to bylo samozřejmě zase pět hvězd. I když... Minnier píše tak skvěle, že zřejmě podvědomě očekávám, že to i tentokrát bude top a ono není. Už několikrát jsem mu vytknul závěrečné polopatické vysvětlení příběhu z úst padouchů, protože mi to zkrátka nesedí a tu jejich upřímnost jim nevěřím ani za mák. Tentokrát mě nechytilo ani prostředí, ale chápu, Minnier nemůže za to, že horrory mě nebaví. Viděl jsem jich samozřejmě spousty, ale nikdy mě žádný nadchnout nedokázal...
A v poslední řadě už začínám přemýšlet i o tom, jestli by autor neměl trošku zvolnit. Přece jen deset knih za 8 let, to jsou tak trochu dostihy a mám pocit, že se v té rychlosti ubírá na kvalitě. Možná by ani čtenářům neuškodilo, kdyby museli na další autorův počin nadrženě čekat o pár měsíců déle.

Kubajzz
27.12.2023 5 z 5

Paráda, prostředí hororových filmů byl super nápad. Je to čtivé, má to spád a napětí. Knížka Vás nepustí a přelouskl jsem ji za dva dny :-) Už teď se těším na další díl, abych se dozvěděl, kdo že to zvoní na Martinovy dveře .... Knížku určitě doporučuji ;-)

Titas9001
25.12.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších Servazů!!! To filmové prostředí miluji. Zamotané a nikdo není tím, čím se na počátku zdál. A zároveň i hrozně smutné. Kdo přečte, tak pochopí - ach jo.....

Mája777
23.12.2023 5 z 5

Můj oblíbený ,,Svéráz je opět tady. Nemělo to chybu. No, vlastně jednu ano, ale neprozradím. Přečtěte si další šťavnatý případ s nádechem hororu :-)
(23. 12. 23 - 26 382 - 73)

ArwenAragorn
23.12.2023 5 z 5

85%

Judith:
Vyšla z pokoje. Napnula sluch. Ticho. V žilách jí proudil koktejl adrenalinu a strachu. Napadlo ji, že nikdy v životě neměla takový strach. Schodiště bylo prázdné a tmavé, nikde ani světýlko.
__________________________________________________________________________
Vynikající thriller, možná se mi líbil z těch s majorem Servazem nejvíc. Je to taky kvůli tomu, že se hodně týká filmových hororů a dozvěděla jsem se o nich docela dost. A já jsem jejich fanouškem.
Thriller je velice čtivý, napínavý, temný, děsivý, vraždy jsou tentokrát velice brutální a dojde tady i k hodně smutné události.
V příloze v knize je uvedeno 150 filmových hororů vybraných autorem a figurují tady i horory Morbuse Delacroixe, významné postavy v knize. Mimochodem, ten seznam je perfektní.
Thriller určitě doporučím.

petrarka72
22.12.2023 4 z 5

Kupuji sestře a vždycky přečtu, než jí to předám. Roční odstup je akorát na to, abych nezapomněla, oč šlo minule - a hlavně abych se setkala s návykovými postavami. Příště bez jedné z nich... Oko je stejně napínavé jako předchozí díly - a zábavnější díky autorovým hrátkám s filmovými horory, jejich motivy a postupy. Jeho seznam 150 hororů si nenechte ujít, posouvá román na vyšší level.