Ohnivý anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román zavádí do prostředí Kolína nad Rýnem 16. století. Autor, který si na základě studia dobových pramenů osvojil znalosti tehdejší magie a démonologie, vypráví zde perem současníka příběh mladého učeného humanisty, bývalého mořeplavce a vojáka, který se snaží o záchranu své dívky, obviněné z posedlosti démonem a souzené inkvizičním soudem pro čarodějnictví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127728/ohnivy-andel-127728.jpg 3.820
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Ogněnnyj angel (Огненный ангел), 1908


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ohnivý anděl

soukroma
15. září

O knize jsem předem nic nevěděla, a docela dlouho trvalo, než jsem se vůbec něco dozvěděla z doplňkových informací v knize, předmluvy a dlouhatánského doslovu - nejnovější vydání mi dlouho tajilo, jak stará ta kniha vlastně je (ano, o kousek výš na téhle stránce tento údaj samozřejmě je...), teprve jsem zbystřila při "předobrazu Mistra a Markétky". I když historické reálie 16. století by mne docela zajímaly, téma mne nenadchlo a rozsah odradil.
Nehodnotím, na mne moc staré a tématika nevyhledávaná.

987
11.12.2017

Tak tenhle román nebyl mým šálkem kávy. Jako hlavní hrdinku jsem čekala femme fatale, místo toho se zde však rozvíjel příběh nesympatické ukňourané hysterky. Ač Brjusov projevil úctyhodnou znalost historického pozadí a okultních nauk, dílo pro mě bylo spíše zklamáním.