Ohnivá stopa

Ohnivá stopa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508314/bmid_ohniva-stopa-CXn-508314.jpg 4 11 2

V roce 1926 se Francií šíří nevysvětlitelné požáry. Podle policie je zakládá Eva Hájková, uprchlá chovankyně ústavu pro duševně choré původem z Rakouska-Uherska. Nemělo by být složité najít ji a zatknout. Policejní komisař přizve k vyšetřování lékaře, který Evu léčil. Jak je možné, že se žhářka z místa činu vždy vypaří jako dým?... celý text

GYROTOURBILLON
13.04.2024 5 z 5

Já jsem plně spokojen. Knihy pana KC. jsou čtivé, zábavné a i informačně bohaté, jako tato. Souhlasím s uživatelkou Danago.

Danago
27.03.2023 4 z 5

Velice zajímavá historická detektivka. Autor píše svým osobitým stylem. Nejen , že jsme svědky pátrání po podezřelé ženě ze žhářství , ale dozvíme se i mnoho informací ze světa psychiatrie a dostaneme se do Evropy v době po první světové válce. Jejíž atmosféru autor skvěle vykreslil.
Autor navíc do knihy velmi citlivě zapracovává určitě morální normy , které uznává hlavní hrdina velmi inteligentní psychiatr Alan.
Za sebe si nejsem úplně jistá zda jsem správně pochopila motiv pachatele.
Konec knihy se mi zdál trochu rychlý a asi bych uvítala nějaké podrobnější vysvětlení.
Kdo autora zná a má ho rád, bude nadšený z jeho dalšího románu.