Oheň je tvým osudem

Oheň je tvým osudem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37120/bmid_ohen-je-tvym-osudem-xjb-37120.png 4 361 361

Romantický historický román, jehož dějištěm je Anglie, Wales a Skotsko ve 13. století. V dramatickém čase bojů o trůn se odvíjí dlouhý a pohnutý životní příběh velšské princezny Eleyne, zrozené za požáru hradu na ostrově Anglesey, kdysi bájném sídle druidů. Už v dětství byla Eleyne provdána poprve, prožila pak ještě tři další manželství, z nichž jen to poslední bylo šťastné, poznamenal ji osudový milostný vztah se skotským králem. Hrdinčiny prohry a vítězství, vášnivé lásky, mateřské radosti a trápení i její tajuplné schůzky s duchem královského milence jsou vylíčeny na pozadí skutečných dějinných událostí. Brilantní vypravěčka B. Erskinová však i tentokrát vsadila hlavně na silný lidský příběh.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána , Knižní klub

Child of the Phoenix

goldiex
05.08.2015 3 z 5

Z této knihy jsem nebyla až tak nadšená. Je to takové typicky ženské čtení - romantika, duchové... Příliš mnoho postav, v nichž se člověk ztrácí, takže musí neustále listovat na poslední stránky s rodovými liniemi. Průměrná kniha, k níž se už určitě nevrátím.

Toupeira
28.03.2015 5 z 5

Děkuji všem za doporučení a pozitivní komentáře! Začátkem děje a množstvím postav jsem se nemohla prokousat a chtěla knihu odložit. Pouze díky těmto stránkám jsem tak neučinila, ale začala uhánět s větrem o závod středověkou Anglií, Walesem a Skotskem, ponořila se do dávných mýtů i legend, sledovala naplnění lidských osudů i věšteb, oplakávala kruté osudy i zmařené životy... Nádherné čtení!!!

klingolnik
18.11.2014 5 z 5

skvělá kniha

Vivienca
05.10.2014 5 z 5

Velké nadšení! Kniha vtáhne do děje a nepustí. Mohu jen doporučit.

Pavlina357
10.09.2014 5 z 5

V knize je popsán život od dětství do smrti hlavní hrdinky. Začátek trochu vlažný nicméně pak jsem se začetla do děje a knihu nepustila až opět na úplný konec , čas bojů, to mě moc nebavilo.Ale určitě knihu doporučuji k přečtení.

Katschka
23.05.2014 5 z 5

Popsat tuto knihu jedním slovem? STUNNING! Je to perla mezi knihami, od Barbary má nejoblíbenější. Četla jsem několikrát a mám pocit, že mě nikdy nepřestane fascinovat. Kdo nečetl, honem napravit! ;)

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Barbary.Kdyby to šlo,dám jí deset hvězdiček.Knihu jsem četla několikrát jak se mi líbila.

monna
09.12.2013

Jedna z nejlepších knih vůbec...opravdu se jí povedla, tak jako království stínu, dcery ohně a údolí havranů to jsou perly od této spisovatelky..četla jsem od ní zatím vše co vyšlo a těším se, že zase bude na trhu něco nového od B.Erskine..

Helenicka
10.10.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek Barbary Erskinové.

Michaela91
25.04.2013 5 z 5

Pro mě její nejlepší kniha co jsem zatím od autorky četla. Úžasný příběh, chvílemi komplikovaný ale nejde se od nej odtrhnout...

tery23
31.03.2013 4 z 5

Velmi pekna kniha, asi jedna z nejlepsich od Erskinove. Chvilkama jsem se trochu ztracela ve velkem mnozstvi postav, nastesti je prilozeny rodokmen.

hankapimi
12.03.2013 4 z 5

Barbara Erskinová absolvovala univerzitu v Edinburghu, obor středověké historie a na základě odborných historických textů vystavěla příběh historického románu se svou mimořádnou schopností vcítit se do minulých životů. Polapí čtenáře do tajemného světa nadpřirozených záhad v romantickém historickém románu Anglie, Walesu i Skotska ve 13. století, v časech bojů o královský trůn. Velšská princezna Eleyne z Mar se narodí za požáru na hradě, kdysi bájném sídle keltských kněží, se schopností vidět v ohni minulost i budoucnost . Její prohry i vítězství jsou vylíčeny na pozadí skutečných událostí té doby. Byla provdána už v dětství, poté se ještě několikrát nepříliš šťastně vdala, poznamenal ji vášnivý milostný vztah se skotským králem. A také rozporuplný vztah s Rhonwen, bylinkářkou a vědmou. Je to příběh silné, energické, plodné a úctyhodné ženy, který v každém případě stojí za přečtení !

Selinute
05.01.2013 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Jedna z nejlepších od Erskinové.

monte
07.10.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih.. Krásný příběh, přečetla jsem si ji už dvakrát.

terreza
22.08.2012 5 z 5

Opět moc pěkná! :))

modroocko
01.05.2012 5 z 5

Před touto knihou jsem četla dům ozvěn, ale ten pro mne byl příliš přesycený magií. V této knize jsem se úplně zasnila, období, ve kterém je zasazen děj, mne úplně strhlo. Nejspíš si půjčím další.

madlina
23.03.2012

Kniha strhující. Nejlepší je, že se zde naprosto věrohodně prolíná fikce se skutečností.

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Poněkud naturalistická kniha, ale silná.

bookcase
25.08.2011 5 z 5

Mimořádně napínavé a čtivé, děj má švih a spád až do poslední stránky.

Val
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší kniha od Erskinové...