Odvážná školačka

Odvážná školačka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324210/mid_odvazna-skolacka-Fl2-324210.png 4 152 152

Příběh o "odvážné školačce" Marušce Orlovové nevypráví jen o statečném, pilném a svědomitém moskevském děvčátku a příhodách, které zažilo během jednoho roku jako žačka první třídy, ale zachycuje především celé radostné ovzduší sovětské školy, která se snaží dát dětem to nejlepší. Čtenáři sledují malou Marušku od prvních kroků do školní budovy, kam se jde dát zapsat z netrpělivosti sama bez maminky, přes první službu, první známku, oslavu svátku, novoroční prázdniny i nešťastný výlet za Moskvu s blouděním v zasněžených lesích, až do radostné chvíle při vydávání závěrečného vysvědčení, které znamená postup do 2. třídy. Kniha - stejně jako stejnojmenný film, podle něhož je napsána - ukazuje dětem život ve škole, usnadňuje první, leckdy obtížnou cestu z rodinného závětří do školních lavic, pomáhá škole své čtenáře vychovávat.... celý text

Orange8knihomol
13.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla cca ve 2. nebo 3. třídě a zhltla ji ani ne za jeden den, když jsem byla nemocná a ležela doma v posteli. Toto vydání dědíme z generace na generaci a jako první ho četla asi moje prababička nebo praprababička. Vím, že je kniha stará a obsahuje mnoho zastaralých slov, ale pro mě to byla PECKA! (když jsem byla malá)

Arlenka
21.11.2017 4 z 5

Pro mě je tato knížka vzpomínkou na uspávání moji maminkou v dětství, jak ji četla a vždy mi bude srdeční záležitostí.

JarkaBroki
25.10.2017

Tuhle knížku jsem měla moc ráda. Pátrala jsem kde bych jí mohla najít a prohlédnouit si některé původní obrázky. Tohle jsem našla :-) http://zaitseva-tanya.livejournal.com/9187.html

kika 13
20.11.2016 5 z 5

V dětství jsem ji četla stále dokola.A nahlas všem doma asi byli opravdu rádi.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem taky milovala. Jen jsme doma měli vydání s opravdovými fotkami. Nikde ji tu nemůžu najít. Tu černovlasou copatou holčičku s bílými podkolenkami si pořád pamatuji.

Jana71
07.03.2016 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství, ráda na ní vzpomínám :-)

28401
02.02.2016 5 z 5

Nezapomenutelná kniha z dětství, čtena nyní znovu pro splnění čtenářské výzvy.

ovpana
05.12.2015 2 z 5

Hezká kniha z dětství

Jessica007
22.11.2015 4 z 5

Četla jsem ji v dětství a líbila se mi.

Damato
20.11.2015 5 z 5

Tak tuhle knížku v dětství přečetla snad tisíckrát a když doposavad vidím na poli elektrické sloupy, tak si vždycky vzpomenu na cestu té dívenky, kdy ve sněhu a ve tmě uslyšela elektrické dráty a byla v mých očích nesmírná hrdinka, protože zachránila sebe i své kamarády. Dnes už na to koukám samozřejmě jinak ( "spratek jeden, co lezla večer do lesa"), ale protože na knihu vzpomínám ráda, tak z nostalgie *****

Gold351
28.10.2015

Četla jsem ji v dětství a tenkrát se mi líbila...

woodward
15.08.2015 3 z 5

Zdědil jsem ji po ségře. No jo, tenkrát byla taková doba. I Čuk a Gek se u nás doma našel. Z nostalgie dávám tři hvězdičky.

Ulriška
04.05.2015 5 z 5

Moje dětská obsese. Knížku jsem četla xkrát. Pořád a pořád, dokola. Naštěstí přišly jiné příběhy. :-)

Marika Vanova
02.04.2015 4 z 5

Jako malá jsem byla z této knížky nadšená, byla to jedna z mých prvních knížek.

Blanice
31.10.2014 3 z 5

Fotky opravdu hezké, počtení plytké, ale má určitou atmosféru

iva23
28.02.2014 3 z 5

Už v dětství mi to přišlo trochu o ničem, ale četla jsem ji ráda. Navíc doma máme vydání s fotografiemi, takže jsem si ji ráda i prohlížela.

pasión
29.09.2013 5 z 5

krásná knížka, četla jsem jí mnohokrát opakovaně

qvo6
09.07.2013

je to uplně první knížka kterou jsem přečetl.

SamDarkness
08.04.2013 4 z 5

Moje jedna z nejoblíbenějších knih, když jsem byla malá.
Velmi ráda na tuto knihu vzpomínám. :)

čohynka
10.12.2012 4 z 5

V dětství jsem ji četla několikrát.. I teď se k ní ráda vracím..

pro děti ruská literatura

Jevgenij Lvovič Švarc