Odkud teče řeka

Desetiletý Franta prožívá těžké chvíle v době rozvodu rodičů. Touží po přijetí, a proto se připojí k výtržnické partě. Věřící přátelé mu však pomohou najít jediný pravý zdroj lásky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7875/odkud-tece-reka-7875.jpg 4.119
Pro děti a mládež
Vydáno, Samuel

Where The River Begins, 1987

Kniha Odkud teče řeka

DCKH
04.12.2015

Nádherná kniha která do jisté míry nostalgicky připomíná mé dětství v hlavním městě.
80%

kacaabba
22.11.2015

Další milá kniha od této autorky.

Shardlake
28.08.2013

Jedná se o útlou brožovanou knížečku, bohatou svým obsahem. Frantík vyrůstá se svou maminkou, nevlastním otcem a 2 nevlastními sestrami. Rodiče se často hádají a Frantík nechápe proč. Jednoho dne se dozví, že se jeho rodiče chtějí rozvést, protože si nevlastní otec našel novou ženu. Maminka odjíždí na léčení na psychiatrii, sestry mají jít k babičce a Frantík se má octnout v dětském domově. Aby neskončil v domově, poprosí jednu rodinu od řeky, jestli by se jej neujala, když už mu dříve zachránila život, když plul na loďce po rozbouřené řece a málem se utopil. V této rodině zjišťuje, že se mají všichni rádi, jsou na sebe hodní a snaží se být hodní i na lidi ze svého okolí. Frantík zpočátku nechápe čím to je, až jednou zjistí, že je to proto, že kde je Bůh, tam je láska. "Bůh je jako pramen krásné řeky, z které pramení všechna láska a štěstí."

Patricia St. John
britská, 1919 - 1993

všech 8 knih autora

Kniha Odkud teče řeka je v