Odhalený vesmír 1

Odhalený vesmír 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31654/odhaleny-vesmir-31654.jpg 4 135 23

Odhalený vesmír série

Před milionem let vymazala erupce Delty Pavonis civilizaci ptakoještěrů z mapy Galaxie. Jejich planetu kolonizují ve 26. století lidé, kteří díky relativistickým motorům Spojených úspěšně pronikají do vesmíru. Příběh plný intrik a tajných úkolů, zasazený do pochmurného 26. století. Miliardu let stará sudba svede na palubu mezihvězdného korábu Nostalgie nekonečna trojici hrdinů, rozhodnutých dosáhnout svých cílů i přes mrtvoly... Spřádají intriky, čelí tavomoru, šílenství, elektronickým bytostem a prastarým zbraním, které likvidují sebemenší projev inteligentního života. Napínavá vesmírná opera plná mrtvol, neuvěřitelných archeologických nálezů, politických převratů a přehmatů, vražd, nebezpečných výprav a nečekaných zvratů, stojí na moderních astrofyzikálních základech a nabízí jednu z možných odpovědí na otázku, proč je vesmír - kromě nás - tak prázdný.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Revelation Space , 2000

kalache
02.06.2014 4 z 5

ještě že je to fantazie,i když....

Ben Nevis
26.04.2013 4 z 5

Autor se naplno ponořil do scifi a ocitáme se ve světě, kde implantáty jsou běžnou součástí života asi jako u nás televize. Smývá se rozdíl mezi přirozenou a umělou inteligencí, zato vznikají nové nemoci. Občas jsem měla při čtení pocit, že autor nerozumí látce, kterou popisuje, i když nešetří fyzikálními pojmy. Ale jinak bravo Reynoldsově fantazii!

Postavy jsou zajímavé, každá vykreslena jinak, ale ani jedna není čtenáři natolik blízká, aby k ní přirostl.

yerry
12.01.2012 4 z 5

Vesmírna opera v novom kabáte, ktorá zabieha až do hard scifi žánru, bohužiaľ len náznakovo a v obrysoch. Množstvo rás môže byť miestami trochu mätúci. Charaktery postáv sú vykreslené dobre. Dej je miestami trochu rozvláčnejší, čo knihe trochu uberá na dynamickosti. Niektoré technológie mi pripadali až moc nereálne a rozprávkové. Oceán jednej z rás ako vypožičaný z Lemovho Solarisu.
Kniha sa číta dobre, nie že by ma nejako zvlášť ohúrila, beriem ju ako ľahšiu oddychovku, pokračovanie si určite prečítam, už len preto, že príbeh bol na poslednej strane useknutý a docela ma zaujíma, čo sa deje ďalej. Čo sa týka hodnotenia, plný počet bodov jej dať nemôžem, ale napriek tomu patrí medzi to lepšie v žánre.

space opera hard sci-fi akční

Alastair Reynolds
anglická, 1966