Octavia, krásna Rimanka

Octavia, krásna Rimanka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396846/bmid_octavia-krasna-rimanka-MbW-396846.jpg 4 11 3

Octavia - najkrajšia žena z obdobia rozkvetu rímskej ríše, bola manželkou Marca Antonia... Zažila všetky peripetie búrlivých čias a hrdo niesla osud ponižovanej ženy.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Octavia, Die Römerin , 1997

Paulika419
23.12.2023 3 z 5

Kniha se mě zdála těžkopádná a místy nudná a nezajímavá.Pokud si chce někdo tento románový popis přečíst musí mít dostatečný přehled o té době aby mnohé pochopil.Podle recenzí soudím,že je málo čtivá.

Leona333
30.03.2020 4 z 5

Ač první, tak pro většinu tehdejšího světa byla Octavia považována, díky vášnivému vztahu jejího muže Marca Antonia, s královnou Kleopatrou..., až za tu druhou ženu. Někdy je nám Octavia z historie líčena, jako taková nenápadná kytička - chudobka, která se vždy pro blaho rodiny a Říma, všemu podřídila...
Proto jsem ráda, že tato kniha vyzdvihuje její, nejen mravní, ale i politické přednosti, díky kterým se stala pro Řím a nejen pro něj, nepostradatelnou.

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Krásně napsaný příběh vzdělané a citlivé ženy,která odmítla být pouhou figurkou na politické šachovnici.

starověký Řím

Gerhard Herm