Ochutnávačka

Ochutnávačka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395952/bmid_ochutnavacka-X4v-395952.jpg 4 395 138

Rodiče pošlou Magdu k příbuzným do Bavorska, aby ji uchránili před bombardováním Berlína. Od dívek jejího věku se očekává poslušnost a loajalita vůči třetí říši, Magda se dokonce stane ochutnávačkou jídla určeného pro samotného vůdce. Ve víru nebezpečných událostí se snaží nalézt svobodu i důstojnost a v neposlední řadě naplnit svou touhu po lásce, bezpečí a pomstě.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Alpress

The Taster , 2018

kulatina
11.03.2020 4 z 5

Příběh z válečného prostředí přímo ze sídla na Berghofu, kde byla rezidence Adolfa Hitlera na Obersalzbergu, součást Orlího hnízda.. Příběh je podán očima jedné z jeho 15ti ochutnávaček, a čtenáři se poskytne pohled na válečná léta německými obyvateli. Rozhodně se čtenář poučí, a stoji za to si ho přečíst.

nik077
03.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila....

andrea6284
14.02.2020 4 z 5

Mám ráda historické příběhy očima "obyčejných lidí" a tohle je ono. Byť smyšlené, přesto se to mohlo stát. Nic není černobílé.

osuška
11.02.2020 4 z 5

Kniha vypráví fiktivní příběh, který mi přišel místy nevěrohodný. Spisovatel uvádí, že na myšlenku obsahu děje ho přivedla zpráva z médií, která popisuje život Margot Woelkové, ochutnávačky Adolfa Hitlera. A skutečně po zadání tohoto jména na internetu vyjede několik článků. Zajímavé téma, ale ten konec panu spisovateli nevyšel...

Miretti
29.01.2020 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, neotřelé téma Hitlerova okruhu slibovalo pěkný zážitek. Ne, že bych byla vyloženě zklamaná, ale nedokázala jsem si najít ke knize to správné pouto. Postavy mě neoslovily a ani děj mě moc nepřesvědčil . Nicméně kniha se četla dobře, své čtenáře si jistě najde.

DanaKa81
27.01.2020 3 z 5

docela hezky napsáno, jen ten konec s Hitlerem byl hodně přitažený za vlasy. Někdy méně znamená více...

Mufa
23.01.2020 4 z 5

Náhodný výběr v knihovně a příjemně překvapil. Sice je to smyšlený příběh, ale i tak jsem se dokázala přenést do doby Hitlera a jeho bunkru.

Jana-Marie
08.01.2020 4 z 5

Pěkná knížka, četla se velmi dobře. Oceňuji, že jsem se při četbě dozvěděla i něco z historie.

S.H.
07.01.2020 5 z 5

I když je to smyšlený příběh na pozadí historických událostí,bylo to neuvěřitelně čtivé a moc pěkné.

Rou
04.01.2020 5 z 5

Čtivý fiktivní příběh z 2. světové války pohledem Němky. Kniha se mi líbila, dobře se četla, příběh byl zajímavý a vůbec mi nevadilo, že se autor držel historických souvislostí jen tam, kde se mu to hodilo.

petr_
02.01.2020 4 z 5

Zajímavý je i pohled němců na nacistickou politiku a na Hitlera.

vikyna9
12.12.2019 4 z 5

Sice smýšlený příběh, ale dalo se. Určitě ve mě něco zanechala. Možná, někdy, přečtu znovu.

nicoolka25
04.12.2019 3 z 5

První kniha s tématem války. Knihu jsem přečetla během víkendu. Kniha se mi celkem líbila, ale znovu bych se k ni nevrátila :)

ArwenAragorn
23.11.2019 2 z 5

Budu statečná a dám tomuto vesměs velmi oceňovanému dílů málo hvězdiček. Příběh je psán dost naivní formou, která svědčí o tom, že by ho podle mě měli číst spíš mladší čtenáři, nebo možná i o nevyzrálosti autora.
Autor se v atraktivním příběhu ochutnávačky Hitlerova jídla Magdy snaží popsat historické události II. světové války - zmiňuje se např. o operaci Valkýra, koncentračních táborech, posledních dnech v bunkru pod Říšským kancléřstvím a porážce Berlína. Postavy šly nějak mimo mě, Magda s Karlem mě vůbec nepřesvědčili, hodně situací je téměř absurdních a korunuje to konec.

helca31
14.11.2019 5 z 5

ačkoliv nemám ráda období 2. světové války, tato kniha mi ukázala praktiky čtivě podané života tohoto "vůdce"

Mudry
13.11.2019 4 z 5

Ráda čtu knihy s tématikou 2.sv. války a ani s touto jsem nešlápla vedle. V jedné fázi bych si ale rozhodně užila více napětí, kdybych se z komentáře níže předem nedozvěděla poměrně zásadní informaci ze samotného konce knihy . Škoda.

Dani5a
06.11.2019 4 z 5

Nemám ráda knížky pojednávající o druhé světové válce, ale tato se četla hezky.
Příběh pojednává o jedné z Hitlerových ochutnávaček a až na konec, kdy Magda zastřelí Hitlera v okamžiku, kdy on polyká kapsli kyanidu, byl uvěřitelný.
Z knihy je přesně cítit to, jak někteří slepě věřili Hitlerovi, i to, jak někteří Němci neměli ponětí o tom, co se vlastně děje.

Josh
25.10.2019 4 z 5

Ochutnávačka? Snaží se cituji "nalézt svobodu i důstojnost v nebezpečné době". Pohled Němky, která musí čelit přání i rozdělení rodiny na podporovatele a odpůrce režimu s tím, že jde při každém kroku o život dává každému čtenáři možnost se zamyslet. Jak si autor přibarvil reálný základ příběhu to záleží na každém co očekával, ale autor netvrdil, že jde o životopis. Samozřejmě, že nechybí láska, a to jak rodiny, kolegů, tak muže, ale i zde musí hrdinka stále vážit na jemných vahách. Někdy je to děsivé rozhodování, za mne určitě podtrhuje fakt, že v žádné době není lehké volit, co teprve když je válka. Určitě zde autor staví osobní životy do kontextu dějin. Důraz na uvědomění následků důvěry, manipulace a zodpovědnosti je výzvou nejen pro Němce. Mezi Čechy byli také stateční lidé, ale i udavači (a ne málo:o( Je jedno kdo co kdy řekl (přiznání, které navíc nehraje až! tak podstatnou roli příběhu), není to poprvé kdy se se zážitky z děsivé doby někdo svěří po desítkách let, kdo chce soudit? Když nic jiného - role ochutnávačky je sice logická, ale tušili jste, že byla nebo jak fungovala?

ddkk
23.10.2019 3 z 5

Asi jsem čekala víc... Kniha na mne působila jako školní vyprávění bez větší přidané hodnoty. Autorovi bych jeho, řekněme prostší styl odpustila, pokud by obsah odpovídal skutečnému osudu ženy, která se stala předlohou příběhu. Jenže, jak V.S. Alexander přiznává v doslovu, příběh má se skutečností společnou jen část týkající se "pracovní náplně" hlavní hrdinky, reálie Hitlerových skrýší, cosi málo ze skutečného atentátu na vůdce a okolností dobývání Berlína. Úplně mimo realitu je pak závěr příběhu, kdy autor z prosté dívky doslova vyrobil neskutečnou hrdinku, která (možná)ovlivnila běh dějin...
Nicméně - proč ne...U mne za tři.

Kamilajznik
22.10.2019 4 z 5

Pro me tohle byla hodne narocna kniha. Ani nevim proc, ale tak nejak jsem si ji musela davkovat. Trosku spatne se mi cetla. Ale zase jiny uhel pohledu, zajimave tema "ochutnavacky".