Ochrana klimatu

Ochrana klimatu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432254/bmid_ochrana-klimatu-FDm-432254.jpg 5 2 2

Originální příručka o ochraně klimatu. Komplexně a populárně uvádí do této všeobjímající a pro svět i EU zcela klíčové problematiky české čtenáře. Dobře může sloužit poslancům, zastupitelům, zaměstnancům samospráv i státní správy, pracovníkům ekocenter, neziskových organizací.

whack
25.11.2020 5 z 5

Všetko najdôležitejšie o globálnom otepľovaní a klimatickej zmene – príčiny, dopady a sčasti aj riešenia. Spomína sa tzv. stav klimatickej núdze, Parížska dohoda, mimo rečou aj hnutie Fridays for Future, Extinction Rebellion a Limity jsme my, riešenia sú teda sústredené na snahy o bezuhlíkovú civilizáciu. Siedma kapitola je kompletne venovaná tomu, čo môže urobiť každý jeden z nás. Príručka poslúži študentom, aktivistom, ale mala by sa dostať najmä k popieračom a klimaskeptikom.

Greenfingers
29.01.2020 5 z 5

Kniha podává zasvěcený výklad k problematice skleníkového jevu: jak vzniká (čím je způsobován), jak roste a k čemu jeho nárůst vede. To vše je vysvětleno naprosto erudovaně, na základě fyzikálních zákonů.
Uvítal jsem, že text je zcela srozumitelný i pro zvídavé laiky nebo mírně pokročilé, ke kterým se nesměle řadím.
Rozhodně zajímavé a inspirativní čtení pro všechny, kterým budoucnost naší planety není zcela lhostejná.