Obrazové dějiny filozofie

Obrazové dějiny filozofie

Obrazové dějiny filozofie se zabývají dvěma sty osmdesáti důležitými tématy západní filozofické tradice (od Bohyně Matky až k postmoderně). Témata a jejich klíčové pojmy jsou nejen vysvětleny, ale především konfrontovány s obrazovým materiálem z dějin umění a kultury, ze starých traktátů i ze spisů samotných filozofů. Knihu můžeme číst od začátku do konce jako historii idejí, ale lze do ní i nahlížet na přeskáčku jako do encyklopedie a vyhledávat vlastní cesty hustou sítí odkazů, která spojuje jednotlivá hesla. Toto ikonografické zpracování představuje zcela nový způsob přiblížení světa filozofie, který bude začátečníkovi příjemný svou jednoduchostí a znalce zaujme svým nezvyklým a podnětným přístupem. (knizniweb.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32278/obrazove-dejiny-filo-32278.jpg 4.614

Atlante illustrato di filosofia

Literatura naučná, Filozofie
Vydáno:, Universum

Fox83
23.08.2016

Pěkné shrnutí dějin filosofie. Sice obecné, ale detailnější pojednání si poté čtenář může dohledat jinde.

Pablo Kral
18.09.2013

Netradiční obrazové pojednání o klíčových pojmech v dějinách filozofie je skrz naskrz prošpikováno ilustracemi a fotografiemi, které jsou opatřeny podrobnými komentáři, a napomáhají tak k pochopení výkladového textu. Tvoří tak originální ikonografickou pastvu pro oči. Od ideálu klasických dějin filozofie se však Ubaldo Nicola - řekl bych – odklání poměrně svévolným výběrem témat, která na sebe příliš chronologicky nenavazují a soustředí se především na výklad jednotlivých POJMŮ. Knihu je tak možno začít číst v podstatě odkudkoli.Těžko říct, zda bych tuto knihu doporučil člověku, který je dosud filozofií zcela nedotčen. Snad by pro něj bylo vhodnější začít s něčím „polopatičtějším“, např. Sofiin svět, nebo Malé dějiny filozofie od Störiga. I tak mi nezbývá než knihu doporučit všem zvídavým čtenářům se sklonem klást si elementární otázky. Osobně nelituji času stráveného nad tímto pozoruhodným dílem. Zanechalo ve mne pocit, že i tak náročnou disciplínu, jakou je filozofie, je možno pojednat zajímavým způsobem. Rád se k ní ještě nejednou vrátím. Dávám 4 *