Obrázky z českých dějin a pověstí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399452/obrazky-z-ceskych-dejin-a-povesti-r14-399452.jpg 4.7268
Série

Obrázky z dějin 1.

Žánr
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno · Albatros (ČR)
1. vydání originálu:1980
Počet stran:167
Jazyk vydání:český
Ilustrace/foto:Jiří Kalousek
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-00-00816-5
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Obrázky z českých dějin a pověstí

Přidat komentář
tygřík2
25. května

Jasná inspirace Oprásků. Další bot pro tuhle zábavnou histórii.

Nočnípták
24. května

Náš nejstarší syn nechtěl číst. Zlom nastal až s knihou Diogenes v sudu a Obrázky z dějin. Od té doby četl úplně všechno k čemu se dostal. Když dospěl a stěhoval se, kniha se stěhovala samozřejmě s ním. Včera ji přivezla vnučka, že ji půjčí bratranci. Přečetla jsem ji za večer a vnuk se na mě zlobí, že ji chtěl číst spolu se mnou. Když já to nemohla vydržet, nečíst. Byl to takový návrat v čase. Vrátila jsem se o dobrých třicet let zpátky. Do doby, kdy se naše děti o knihu přetahovaly, kdo ji ukořistí dřív. A teď se bude situace asi opakovat u vnoučat. Kdo dřív? No přece babička!

yettojedno
03. dubna

Klasika. Jeden z mála způsobů, jak si může dítě zamilovat historii ...

hrdlickova_61
01. dubna

Nejsem závistivá povaha, ale nad touhle knížkou mě už kolikrát zamrzelo, že naše starší generace ji nemohla číst ve školních letech. Moc by se líbila i nám. Dala by nám rámec, do kterého se ostatní historické vědomosti pak už celý život pěkně zasazují jako kamínky do mozaiky. A ještě by nás to ohromně bavilo a četli bychom ji pořád dokola. Měli bychom chuť vídat ty milé obrázky a připomínat si vtipné texty co nejčastěji. Takhle přesně posloužila mým dětem a jejich vrstevníkům a jsem ráda, že je k sehnání ještě i teď.

DuncanIdaho
16. ledna

Pěkná kniha, která obrázkovou formou podává čtenáři nejdůležitější okamžiky českých dějin nenáročnou formou. Jako kluk jsem ji četl několikrát.

Wara
09. ledna

Jako malý jsem tuhle knížku miloval.

Greena
06. ledna

Děti mají v oblibě komiksy. Líbí se mi nápad seznámit je s historií právě touto formou.
První ze čtyř knih od Jiřího Černého čtenáře zavede k praotci Čechovi, Krokovi a jeho dcerám, k Libuši a Přemyslovi, ke Ctiradovi a Šárce, ke Křesomyslovi a Horymírovi, k Brucvíkovi, králi Svatoplukovi, ke knížeti Václavovi, k Oldřichovi a Boženě, k Břetislavovi a Jitce, k Přemyslu Otakarovi II., k Janu Lucemburskému a Karlovi IV., k Václavu IV., k Janu Husovi, Janu Žižkovi, k Prokopu Velikému, Janu Roháči z Dubé, k Jiřímu z Poděbrad, k Rudolfovi II., k Janu Ámosu Komenskému, k Josefu Dobrovskému, Františku Palackému, Karlu Hynku Máchovi, Karlu Havlíčku Borovskému, Boženě Němcové, Josefu Kajetánu Tylovi, Bedřichu Smetanovi, Antonínu Dvořákovi i Janu Nerudovi.
Provede vás stručnou a zábavnou formou po naší historii. Dozvíte se informace o vladařích, spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích i vynálezcích.
Pojďte poznat historii…

Antonella
02.11.2018

Knížka je moc hezká a zajímavá. Moc krásné obrázky. Nejvíc se mi líbilo jak Libuše pojmenovávala Prahu.