Obrácení

Obrácení https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95011/bmid_obraceni-Zyl-95011.jpg 4 8 4

soukroma
26.01.2022 3 z 5

Je mi jasné, proč to nebylo za autorčina života publikováno, ale není mi jasné, proč došlo dokonce k opětovnému vydání ještě vloni. Nevím, kdy to autorka napsala (a proč), ale pro mne to byl tak nějak příběh z katolického kalendáře (jak si ho představuji já), nic víc - rozhodně nic, co by si zasloužilo samostatné vydání. Prvoplánový příběh z neupřesněné doby, kdy z našich katolíků se stávali bezvěrci, a bylo třeba je zase obrátit..., ideálně srdceryvným rodinným příběhem se zářivým koncem.
Literárně i obsahově opravdu podprůměr, ale dočetla jsem (96 stran tučným písmem, to šlo rychle). 49%

knihomolka1197
10.05.2021 4 z 5

Příběh zasazený zřejmě do začátku druhé poloviny 20. století o rodině Klementových, který autorce vyprávěla v nemocnici paní Anička (hospodyně či služebná). Tyto "poúnorové" příběhy od Javořické nejsou úplně moje parketa, ale čtení to bylo pěkné.

kika 13
10.04.2014 3 z 5

Zajímavý příběh.Otec si hraje na hlavu rodiny.

modranka
27.06.2013 4 z 5

Oficiálna anotácia nič moc. Takže doplním, že ide o učiteľskú rodinu, kde otec - hlava rodiny a riaditeľ školy je neveriaci človek. Jeho najstarší syn si nájde cestu do katolíckej cirkvi a kvôli kňazskému povolaniu je ochotný pretrhnúť rodinné putá. Nakoniec otec pochopí, že rodičovská láska je silnejšia, než predsudky. Kniha je vhodnejšia pre staršiu generáciu.