Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 851 168

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

Polinka92
02.03.2020 5 z 5

Příběh, který má hlavu a patu. Hodně čtenáře vtáhne do děje, osvětlí mnoho ohledně terorismu, zbraní a myšlení vládních organizací.
Co si budeme nalhávat, na stylu psaní se hodně odráží autorova osoba. Upřímně jsem v něm dost vnímala Dr. House, ačkoli příběh vznikl mnohem dříve než seriál.

HaniFialka
04.02.2020 2 z 5

Jediná pozitivní věc, kterou můžu říct, je to, že Tom je fakt sympaťák. Škoda, že děj byl tak zmatený a absolutně nelogický. Knížku jsem dočetla s velkým sebezapřením jen proto, že děj byl prošpikován brilantními vtipy, o které jsem nechtěla přijít.

davidurban1973
27.12.2019 1 z 5

Dal jsem tomu slušnou šanci až do ste stránky, ale přesto mě to nepřesvědčilo, abych to docital a ztrácel tím čas. Autorův styl mi neseděl, dost mě otravovaly jeho ustavicne pokusy, aby to bylo vtipné či bůhví co většinou vět chtěl dokázat. Mě to přišlo hodně nucené a vyznělo to jako rádoby komedie, která mě nezaujala. Až do místa kam jsem dočetl není vůbec jasné, kdo je hlavní hrdina, jaký má vztah s ministerstvem apod. A proč si jeho vybrali jako nájemného vraha.
Stylu nucených vtipu také nepomohlo nevtipne vysvětlování nějaké obyčejné věci, kterou autor okeca na cely odstavec úplně zbytečnou vatou.
Za mě tedy ne.

Dáduše
19.08.2019 2 z 5

Miluju doktora House. Hugha ráda poslouchám, má skvělou hudbu. Co si budeme povídat, je to sympaťák, ale ani kvůli jeho sexappealu nemůžu knížku hodnotit moc vysoko. Jazyk byl docela dobrý, ale táhlo se to jako týden před výplatou a místy jsem se tolik nudila, že jsem zapomněla o čem čtu a musela se o pár těch stránek vrátit. Pár sarkastických vtípků a to je asi tak všechno.

tygřík2
05.07.2019 4 z 5

Ironie, sarkasmus, černý humor, to já ráda. Sama jím ale nedokážu častovat své bližní, i když bych si to někdy velice přála, a tak mi nezbývá, než se bavit tím, že to někdo umí a tiše závidět:-)))

Kikty
17.02.2019 3 z 5

Pro mě nic moc zajímavé téma, ale jazyk, kterým je knížka napsaná, je naprosto super. Cynický a suchý humor "doktora House" mě bavil.

zoubele77
03.10.2018 4 z 5

Velmi dobrá, čtivá knížka znémého filmového herce a
představitele hl.role v TV seriálu z nemocničního prostředí. ..........

evismaior
24.09.2018 3 z 5

70% - Knížka, ze které přímo čpí, že ji napsal člověk, který pak léta představoval doktora House. Hlavní hrdina je podobným způsobem sarkastický, až občas dost na ránu, někdy mi přišlo, že už autor s tím vtipem trochu tlačí na pilu. Ale čte se to docela dobře, pokud si tedy odmyslím všechny ty věcí, co se mi nezdály moc pravděpodobné - na to, čím Thomas Lang v životě prošel, mi přišlo, že byl, co se obchodu se zbraněmi týče, podivuhodně naivní a stejně tak jsem se nedokázala zbavit pocitu, že ti, kteří ho vydíráním donutili účastnit se připravované akce, museli být hodně zoufalí, když k tomu nutili někoho, kdo se k celé věci v podstatě jenom připletl, namísto toho, aby si najali někoho, komu budou moci víc věřit. Jako oddechovka nicméně ucházející.

Gedzita
17.09.2018 1 z 5

Hugh Laurie je výborný herec, docela slušný hudebník, ale klatě, ať už sakra nic nepíše!!! Jednu hvězdičku mu dávám odvahu, že si splnil sen a do psaní se pustil.

PROCHEY
16.09.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila! Nechybí napětí, akce ani humor autorovi vlastní. Moc rád bych si ještě někdy v budoucnu přečetl nějakou Laurieho knihu - pokud by se chystal nějakou napsat.

Gweny
07.09.2018 5 z 5

Ač detektivky v lásce nemám, u téhle jsem změnial názor. Kniha mě upoutala už od samého začátku.

Freedomova
01.08.2018 5 z 5

Naprosto super! Kniha je napsána s humorem, a přesto příběh neztrácí nic ze své kruté reálnosti. Děj je napínavý, má spád, postavy a jejich charaktery uvěřitelné a chování v kritických situacích lidské tzn. obvykle selhávající. Kniha se mi moc líbila a největší sympaťák je podle mě Solomon :)

Kiks
28.07.2018 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila kvůli autorovi. Bohužel mě zklamala, ironii miluju, ale musí být trefná a ne v každé druhé větě, proto mi "humor" přišel až nucený. Děj byl ve druhé polovině knihy napínavý, ale konec na můj vkus trochu moc rychlý. Ve výsledku příjemná oddechovka..

meinita
27.05.2018 3 z 5

Kniha nenadchla ale ani nijak neurazila. Příjemná oddechovka.

NikolettaHole
20.05.2018 3 z 5

V knihovně mě hned praštilo do očí jméno autora. Miluju Dr. House a proto jsem si knihu půjčila, nebyla to špatná četba, poměrně vtipně pojatý příběh ale myslím že jedno přečtení mi bude naprosto stačit.

VílaElvíra
20.05.2018 2 z 5

Knihu jsem četla před pár lety a dost jsem se s ní trápila. V ději jsem se moc neorientovala a celá kniha pro mě byla šedivá. Vždy, když čtu, mám děj jako film, kdy si vše představuji a vidím. U této knihy nebyla ani jedna barva a vše jsem měla černobílé.

baris
28.03.2018 4 z 5

Dr. House mě překvapil, že napsal tenhle thriller. Nejvíc se mi líbily vtipný hlášky T. Langa.

HonzaBohm
20.03.2018 3 z 5

Kniha, která se zpočátku tváří jako detektivka s humornými prvky, z pera H. Laurie (jeho první dílo), přešla do pro mě velice zajímavého příběhu, který je na dvě části, kde postupně vidíme jak se z hlavní postavy stává pro čtenáře charismatická morální a srandovní postava v situaci, která není pro něho někdy lehká, ať už se ženami nebo někým jiným.

Já osobně jsem si tuto knížku užil. Dokáže popsat humor z jiné strany "takové té nečekané", že například celý rozhovor obrátí stylem anglického humoru.
Dále co bych rád dodal je, že dokáže popsat a zajímavě vylíčit situace, kde se Vám opravdu zdá jako by jste v té chvíli byli vy sami.

Jediné mínus je, že se člověk občas ztrácí v různých postavách, ale to je jen kaňka na hezké knížce, kterou by si měl přečíst každý, který někdy sledoval seriál Dr. House.

kap66
18.03.2018 4 z 5

Hláškující drsňák s romantickou duší (áách), který nakonec - vyzraje, či nevyzraje na zlosyny? Prozrazovat to nebudu, i když se konec dá předpokládat, protože kromě zmíněných vlastností je to taky borec s jiskřivou inteligencí a nadto i člověk morální. Mně ale při čtení nepřišla stejně detektivní linie tak důležitá jako ty hlášky. Laurie má opravdu smysl pro humor a schopnost to "prodat", ale těch vtipných výroků bylo někde na můj vkus až trochu moc (a malinko se i opakovaly). Kromě humorné stránky umí ale i zachytit jiskření - mezi mužem a ženou i to mezi dobrem a zlem, takže celkově jsem si to užila.

dalibor123
28.02.2018 4 z 5

Pro fanoušky seriálu Dr.House prostě super. Není to bůh ví jaké dílo, ale je to rozhodně sranda a mě to fakt bavilo :)

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky

Hugh Laurie
britská, 1959
2008  73%Obchodník se smrtí

Kniha Obchodník se smrtí je v

Přečtených1 267x