Obchodník se smrtí

Obchodník se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206/bmid_obchodnik-se-smrti-206.jpg 4 853 853

Thomas Lang je úplně obyčejný chlap, který pracuje jako bodyguard, popíjí whisky a projíždí se na motorce. Jednoho dne se ale jeho život obrátí naruby... Osloví ho jakýsi muž a najme si ho na vraždu amerického průmyslníka. Lang napřed nabídku přijme, posléze se však rozhodne svou oběť varovat... Jeho dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Proti své vůli se ocitá ve víru dramatických událostí, poněkud nedobrovolně se zaplétá do mezinárodních teroristických aktivit. Střetne se s nejrůznějšími zločinci, násilníky, obchodníky se zbraněmi, vrahy i agenty CIA... Svěží, napínavý, chytrý, ale především vtipný příběh s prvky thrilleru i detektivky vypráví autor Hugh Laurie s osobitě ironickým nadhledem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Humor
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Gun Seller , 1996

honzaircing
13.12.2011 5 z 5

Super záležitost. Hugh Laurie a jeho lehce ironický humor, který se prolíná s napětím. Tato kniha mě ujistila v tom, že on udělal House ne House jeho. Výborný herec, muzikant a teď i spisovatel.

Otakara
15.11.2011 4 z 5

Vtipná kniha plná ironie. Dobrý nápady, ale zase tak převratná není. Ale formulace něco jako : "Sledoval mladou Němku bruslící uprostřed kluziště na Central Parku... Líbila se mu.... Mohlo jí být tak 6 let" mně neuvěřitelně rozesmála.

Honey0105
09.10.2011 3 z 5

Asi nebude divné, když řeknu, že mě kniha zaujala hlavně díky autorovi. A to ani Dr.House nijak moc nesleduji, stejně mě to ale chytlo. Knížku přečetla máma a já jsem se na ní taky chystala, ale nakonec mě odradila svým negativním komentářem. Dostala jsem se k ní až nyní (po několika letech). Seděla jsem u kamaráda, který byl zabraný do práce a já měla volný čas. Dost jsem se divila, že má vůbec nějakou knihovničku. No.. Knihovnička.. Asi tak čtyři knihy mu tam ležely. Z toho tři Barneyho příručky a ještě tohle dílo od Laurieho. Tak co se dalo dělat, sáhla jsem po Hughovi, rozečetla jsem asi třicet stránek. Kamarád, že si jí můžu půjčit, ale řekla jsem, že jí máme někde doma. Což byla pravda. Přišla jsem tedy domů a strávila asi hodinu na půdě, kde jsem danou knihu hledala. Našla jsem.
Prvních sto stránek přečteno s naprostým nadšením. Laurie si vychytal zajímavý styl a je pravda, že jsem se hodně nasmála. Bohužel, pak už se to pro mě trochu vleklo. Sice stále vtipné, ale až moc roztahané.

vnimat_Krasu
03.10.2011 1 z 5

Pokus o Woodyho Allena s pistolí a žvárem u huby. Propálený ksicht spisovatele z humorných seriálů bohužel nerovná se vtipný thriller, nýbrž jen útržkovité skeče s pointami, ze kterých by ráda sršela vůně kvalitní whiskey a týden dlouhé strniště. Ucítíte však jenom starou moč. A to nechcete.

Domenica
20.09.2011 3 z 5

Laurie má velice osobitý styl, který se mi líbil, ale bylo potřeba si na něj zvyknout. Na začátku kapitol jsme se občas lehce ztrácela a při hovoru víče osob nebylo poznat kdo zrovna mluví. Konec mi přišel velmi osekaný a působil snahou o rychlé zakončení příběhu. Lauri to vše ale hravě vykompenzoval typickým anglickým humorem, takže ve výsledku je kniha vcelku povedená.

Azizi
13.09.2011 1 z 5

Od tejto knihy som nečakala veľa, napriek tomu ma dokázala sklamať. Kúpila som si ju, pretože milujem britský humor, ale tých pár pasáží zo 400 stranovej knihy, ktoré ma dokázali jemne pobaviť je skutočne málo. No a posledná štvrtina už postráda akúkoľvek štipku humoru a ešte viac tak pokazila celkový dojem z knihy. V každom prípade už len ten dej nie je celkovo vôbec nič pre mňa.

maphiosso
23.08.2011 3 z 5

Parodie na thriller po anglicku.. Hugh Laurie začal ve velkém stylu a hlavní hrdina sypal z rukávu jednu vtipnou hlášku za druhou (u některých jsem se musel smát nahlas, což se mi u knih většinou nestává). Pak ale ubylo humoru, přibylo více akce a děj se zamotal tak, že bylo obtížné se v něm orientovat. Není to nejlepší kniha jakou jsem četl, ale jako oddechovka pro pobavení na víkend účel splnila.

PS: Nechápu spojování hlavního hrdiny s dr. Housem. Svými hláškami ho mnohem více připomínají Laurieho přitroublé postavy anglických seriálů z 80. a začátku 90.let, například Černá zmije nebo sketch show Bit of Fry and Laurie.

Tuffy
08.08.2011 5 z 5

Báječná knížka, kde prostě nechyběl humor sarkastického Dr. House. Doporučuji.

Jitulka
02.08.2011

Už jednou jsem se pokoušela číst, ale nějak mě kniha nenadchla, asi jsem čekala víc. Hugh Laurie je určitě skvělý herec, spisovatel ještě nedokážu posoudit. Když se mi knížka válí doma, zkusím jí dát druhou šanci.

Thomas.on
28.07.2011 5 z 5

Hugh Laurie ukazuje, že je opravdu mnohostranně nadaným umělcem. Pokud počítám dobře, tak Dr.House se objevil až po 8-mi letech po vydání této knihy, takže bych ho tu moc netahal.. Tím bych rád reagoval i na pet-kyval- s poznámkou o Českoslovenku, kdy mám osobní zkušenost ze Španělska, že jsem musel vysvětlovat, že už jsme deset let rozdělení..
K samotné knize musím říct, že obecně někdy nemusím anglický humor, nicméně po počáteční nejistotě mi hl.postava byla velmi sympatická a po celou dobu četby jsem se velmi bavil, místy i hlasitě smál :) Takže vřele doporučuju.

Majdule
09.07.2011 4 z 5

Obchodník se smrtí od slavného herce ještě slavnější postavy dr. Hause je kniha veskrze zábavná, i když ne veselá. Příběh nás zavede do světa tajných služeb, obchodníků se zbraněmi a terorismu. Hlášky hlavní postavy, bývalého elitního vojáka, jsou prostě nezapomenutelné a postřehy skutečně vtipné, i když to párkrát schytá i Praha, kam nás shodou náhod děj na krátkou chvíli zavede. Děj nepostrádá napětí a řadu nečekaných zvratů. A i když se nevyvaruje některých klišé (krásná žena + velké peníze = malér; hrdina ztoskotanec, který ještě cestou životem neztratil ideály, i když jinak je to celkem cynik), rozhodně je to zdařila prvotina. Osobně jsem si několikrát vzpomněla na Philla Marlowa a film Podraz.

cotaholkacte
14.05.2011 5 z 5

Tahle knížka obsahuje všechno, co má - napětí, akce, humor, promyšlená zápletka. Nemohla jsem se odtrhnout. Ikdyž chápu, že typický britský humor nejspíš nesedne všem.

pet-kyval
13.05.2011 3 z 5

[043/11] Překladatelka to prostě pokazila. Alespoň o tom, že se některé výrazy vyskytují v originálním znění docela pochybuji. Jedna z mála věcí, co mě dokáže vyloženě naštvat je, když se překladatel ve filmu a nebo knize snaží počeštit hlášky. Nejenom, že to zabíjí humor, ale zároveň to čtenáře staví do pozice naprostého hlupáka, který si podle tlumočníka neumí ani zjistit pointu. A právě zde můžete vidět podobné zrůdnosti jako: Jiří Bartoška, Občanské judo, Žena a život,… Až se mi obličej stáhl do grimasy ala “Ichi the killer“.

(068) ,,To, že dělám špatnou práci, nemusí znamenat, že ji dělám špatně."

Co zase musím vytknout autorovi, tak to typické americko-anglické téma krátkého rozhovoru: A: ,Československo už není, teď se to jmenuje Česká Republika.‘ B: ,Áááhááá…‘ Větší kýč tu už snad nenajdete. Možná, že autor umí dobře prezentovat práci scénáristů svým hereckým výkonem v neuvěřitelně populárním seriálu, ale sám o sobě zrovna originálním humorem a nápady nesrší. Spíše naopak.

(249) Ze strachu jde hrůza.

Další chybu nevím ke komu přiřadit. Možná to zkazil autor, možná překladatelka, ale v prvním popisu měla Sára oči světle šedé a po zbytek knihy světle hnědé, až skoro do konce, kdy se změnily na světle šedé se zeleným zábleskem… Jasně, jsou to drobnosti, ale i v drobnostech se skrývá vysoká výpovědní hodnota o celé práci na knize.

Celkově mě ta kniha ani moc nebavila. Takové trochu přeplácané cosi, co by mohlo být dobré, ale není a nebude. Zajímavé okamžiky se jeví zajímavými jen chvíli a postavy jsou takové… nemastné a neslané, někdy až nebetyčně nudné. Průměrná špionáž, která byla napsána docela zbytečně, ale stále jsem od toho očekávala něco daleko horšího na motivy stejnojmenného filmu s N.C. .

(192) ,,Demokrati knížky nečtou. Lidi nečtou. Lidi na filozofii serou zvysoka. Jim jde o jediné - aby jim vláda dala takový platy, aby se dostávali výš a výš. Rok za rokem. A když se jim platy přestanou zvyšovat, tak si zvolí novou vládu. To chtějí lidi. Tohle, kamaráde, je demokracie."

Fabiana
08.05.2011 4 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli jménu Hugha Laurieho na obalu - čistě ze zvědavosti. Lákalo mne zjistit, jak známý herec vlastně vidí svět očima imaginární postavy. "Imaginární postava" ovšem až příliš připomínala Dr. House. Ačkoli je to možná záměr. Lehce ironický humor se prolíná s napětím. Rozhodně zajímavá kniha.

Ruw
03.05.2011 3 z 5

Na začátku mi chvíli trvalo než jsem si zvykl na styl, kterým je to psaný - tj. humor někdy až dětiský a příliš naivní nebo s přílišnou snahou ho vystupňovat. Prostředek celkem solidní a já čekal s napětím, co bude dál. A od druhé části už spíš unavné než napínavé a já se musel ke čtení trochu nutit. Ale zvratů bylo dost a v podstatě se nedalo odhadnou, jak kniha skončí, za což je samosebou plus.

Laja
12.04.2011 5 z 5

Kniha super, byla to první kniha po hodně dlouhé době co jsem přečetl. Velice dobře se mi četla a jsem zvědav na další knihu kterou napíše.BTW: přečetl jsem ji už tak před 3 roky a ,a, ji stále v živé paměti.

Clash
31.03.2011 5 z 5

Velice milé překvapení od Hugha Laurieho, které se mu opravdu zdařilo. Už od prvních pár vět jsem se bavil a to trvalo až do poslední kapitoly této knížky. Je zde vyobrazen pravý anglický humor, na který si já potrpím a dále skvělý příběh, který má výborně rozsáhlé detaily, obzvlášť na méně důležité věci. Skvělé čtení, které mohu jen doporučit.

LooneyCZ
26.03.2011 4 z 5

Podle mého názoru obálka knihy zbytečně připomíná Dr. House, přitom Hugh Laurie je rozhodně víc než jen tahle postava nerudného lékaře. Navíc kniha nemá se seriálem absolutně nic společného. Věřím, že spousta lidí pak od ní očekává něco "trochu jiného".
Pokud se ale člověk od tohohle předsudku oprostí, pak je to fajn čtení!

Trina1
12.03.2011 2 z 5

Knížka mě velmi zklamala, asi jsem od ní očekávala příliš :-). Sem tam dobrý vtípek, ale to je tak všechno...

Violetti
11.02.2011 3 z 5

Nadějný začátek plný sarkasmu, vtipu a napětí, zhruba od třetiny lehký pokles, autorovi začal docházet dech. Ke konci jsem se v ději přestala orientovat. Nicméně plus za čtivost.

humor agenti, agentky terorismus

Autorovy knížky