Obchodníci s vesmírem

Obchodníci s vesmírem https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92354/bmid_obchodnici-s-vesmirem-4f9-92354.jpg 4 206 26

Spojené státy za sto let. Přelidněný svět ovládají gigantické reklamní společnosti. Zabití v rámci průmyslové msty se považuje za běžný přestupek, ale zabití bez výstrahy - to je obchodní urážka. Rozpoutává se bezohledná bitva o největší kšeft lidské historie - o právo kolonizovat Venuši. V nejprudším ohni se ocitá šéftextař projektu Venuše Mitchell Courtenay, proti němuž se staví nejenom konkurenční reklamní společnost a podzemní hnutí konzoušů, ale i jeho vlastní žena Kathy. Život Courtenayem smýká z USA na jižní pól, na plantáže koncernu Chlorella v Kostarice i na osídlený Měsíc a uchystává mu překvapení za překvapením - s největším šokem, jak se sluší a patří, nakonec. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Odeon

The Space Merchants , 1953

helmiczka
22.06.2014 3 z 5

Prekvapilo ma zistenie že kniha je už 60 rokov stará. Po prečítaní prvých strán som tipoval tak 10 rokov maximálne. Pútavo vykreslený svet, avšak záver bol príliš náhly.

opic 12
04.03.2014 3 z 5

Smekám imaginární klobouček,rok vydání 1953,hodnotný román,čekal jsem sice,že to bude víc do hloubky a takové to příběhové přemýlání,ale i tak fajn. Moc,reklamy a závislosti na konzumu. Intriky nadnárodních společností,rozdělení lidstva na jakés skupiny ... už se to blíží.

steppen-wolf
23.03.2013 4 z 5

Pane Pohle, pane Kornbluthe, buďte rádi, že jste se nedožili dnešního neoliberálního světa. Zaplakali by jste! Nečekaně aktuální vesmírná satira.

RaptoR
31.01.2013 5 z 5

Frederick Pohl je jasnou zárukou kvalitního čtení. A jeho román Obchodníci s vesmírem neni vyjímkou, i kyž poprvé byl vydán již před padesáti lety. Román nás zavede do USA, kde reklamy a konzumní způsob života znamenají alfu i omegu všeho. Navíc se začíná počítat s kolonizací Venuše. Couternay, kterému byl projekt Venuše přidělen, je vtažen do víru událostí, které jeho klidný konzumní život převrátí naruby.
Originální příběh, který se dobře čte a člověk se u něj rozhodně nebude nudit. Po vlažném začátku se spustí pravá mela, která graduje s koncem románu.

MartyMcFly
09.02.2011 3 z 5

Jedna z prvních knih, kdy jsem měl možnost číst příběhovou analýzu (ale není ten příběh jen potah kostry - nosné myšlenky o špatném systému?) z špinavých praktik, nemorálních korporací a nelidskosti lidí obecně. Nebylo to špatné, i když samozřejmě jsou lepší knihy. Těžko říct, už je to dávno, snad 12 let.

Vojta
30.11.-0001 5 z 5

Mravoučná kniha, která odhaluje intriky velkých obchodních koncernů. Chvílemi jsem byl až znechucen, přestože zlo bylo pácháno na hlavním hrdinovi, který si ho do jisté míry zasloužil. Nemám rád když mě někdo poučuje, ale u této knihy jsem to snesl, jelikož téma je poměrně aktuální. V současném světě moc obřích společností nesahá do takových výšin jako v tomhle románu, ale jen zatím.