O zvědavém štěňátku

O zvědavém štěňátku https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8110/o-zvedavem-stenatku-8110.jpg 5 188 36

Roztomilé, ale nezkušené štěňátko se vydává na dobrodružnou cestu do okolního světa. Seznamuje se se sluníčkem, s kačerem, s včelkami i se žabkami. Někdy je to veselé, někdy smutné a někdy to bolí - prostě život! Ale všechno nakonec dopadne, tak jak má.

Kukinka1981
19.03.2020 5 z 5

Knížka dětství mého i mých dětí. Jediné, co se mi na příběhu nelíbilo a vždy mi bylo do pláče, byla situace, kdy štěňátko popíchaly včely. Zamotané v obvazech, bolavé, opuchlé a smutné, schované v boudičce. Ale po pár řádcích slzy uschly a zase jsem s úsměvem prožívala dobrodružství neposedného a neskutečně roztomilého štěněte.

Resi
24.02.2020 5 z 5

Další z oblíbených pohádek. Líbí se dceři i mě. Jak zfilmované tak i kniha.

barbora5337
08.12.2019 5 z 5

Tuto knihu mi předčítala moje maminka v raném dětství. Do štěňátka jsem byla zamilovaná a soucítila jsem s ním v každém jeho problému. Např. když se šťěňátku místo pejsků vylíhly žabky a slepice se mu vysmála, bylo mi do pláče za něj :-). Dodnes tato kniha ve mě vyvolává spoustu nostalgických vzpomínek na dětství. Pro malé děti super čtení, málo textu, hodně obrázků. Doporučuji

evelýny
12.11.2019 5 z 5

Moje dětství tato kniha minula.
V pubertě jsem ji musela donekonečna předčítat mému o hodně let mladšímu bratrovi.
V rodičovském věku jsem ji již ráda předčítala svojí dceři
V současnosti tato kniha tiše a trpělivě spolu se mnou čeká v mojí knihovně na další čtení...

P.S: Dočkáme se? Kdo to ví, ať odpoví...
P.P.S: Hezká kniha vlastně pro všechny generace čtenářů.
O to víc mě mrzí osud spisovatelky... Ach jo....

Osice
20.09.2019 5 z 5

Knížku čteme pořád dokola. Dcera (3 roky) se podle výrazů na štěňátkově obličeji snaží uhodnout, jakou má náladu. Štěňátko je jako malé dítě: nezbedné, zvídavé, emotivní a bezelstné. Moc se nám líbí.

TaLu
17.07.2019 5 z 5

To je tak krásné vidět, jak se další a další děti v knihovně i v rodině zamilovávají do roztomilého štěněte, které přemýšlí, kdo mu to vypil vodu, má chuť na med a chce si vychovat malé pejsky. Jak to všechno dopadlo s napětím poslouchala vnučka a s nostalgií si připomněla babička. Štěňátko nestárne. Zdeněk Miler nám nedaroval jen Krtečka. Patří mu velký dík. Doufám, že si hoví někde se sluníčkem na obláčku a má také radost z radosti, kterou svým dílem rozdával a rozdává.

iiiccc
21.06.2019 5 z 5

Perfektní pro začínajícího čtenáře a malé děti. Krásné a názorné ilustrace a milý příběh, který se ani po letech neomrzí.

gleti
02.04.2019 5 z 5

úžasná knížka, jak pro první seznámení s knihou pro nejmenší posluchače, tak pro čtoucí rodiče, které nostalgicky vrátí do dětství.

podlupou
20.08.2016 5 z 5

Neuvěřitelně milá a laskavá knížka s nádhernými ilustracemi Zdeňka Milera. I po letech si pamatuju příběh o tom, jak štěňátko chtělo malé pejsky. Jednoduše jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek!

Dimas
06.08.2016 5 z 5

Dojemný příběh s půvabnými ilustracemi. Štěňátko s včelými křídly z paměti nelze vymazat.

Lucissia
25.01.2016 5 z 5

Nádhera, klasika, pamatuji si to ještě z dětství. Jednoduché pohádky, které se líbí i mým dětem, navíc krásně ilustrované. :-)

TaLu
22.07.2015 5 z 5

Nestárne. Na rozdíl ode mne. Knížka mého dětství a za chvíli se začnu těšit až ji budu číst vnoučatům.

jaja1989
17.06.2015 5 z 5

nej nej nej vic není třeba:)

Pavelpi
02.02.2015 5 z 5

Velmi pěkně napsaná poučná knížka pro malé děti.Moje vnučka si jí okamžitě oblíbila a kdykoliv je u nás musím jí číst,co štěňátko dělalo.

Marčullkas
29.07.2013 5 z 5

Má nejoblíbenější dětská kniha :)) !

WEIL
08.08.2011 3 z 5

Kniha pro nejmenší, ale mohou číst i ti, co v nich je kus dětství. A přece se to čte nejlépe dětem.

zvířátka štěňata

Autoři knihy