O světě křivých zrcadel 3.

O světě křivých zrcadel 3. https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485867/bmid_o-svete-krivych-zrcadel-3-EJZ-485867.jpg 5 9 2

Třetí díl knižního seriálu Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel 3 se věnuje problematice války. Veškeré dějiny současné globální civilizace jsou plny válek, přičemž válka je obvykle vnímána jako střet nepřátelských armád na bojišti. To je horká válka. Jenže válka není jen střet armád na bitevních polích, ale také cokoliv jiného, co umožňuje porazit protivníka a donutit ho podrobit se vůli vítěze, a tím pádem při dobývání státu dosáhnout stejných cílů, jaké jsou vytyčovány v případě válečného vpádu, jenže bez přímého nasazení armády. Co je to válka? Co je to hybridní válka? Čím se liší spravedlivé a osvobozenecké války od jiných druhů válek? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky naleznete v knize O světě křivých zrcadel 3. Celá história dnešnej globálnej civilizácie je pretkaná vojnami. Navyše v bežnom zmysle je vojna vnímaná ako stret nepriateľských armád na bojisku. Toto je horúca vojna. Vojna však nie je len to, keď sa armády zrazia v boji na bojiskách, ale aj niečo iné, čo vám umožní poraziť nepriateľa a prinútiť ho splniť vôľu víťaza, teda dosiahnuť rovnaké ciele pre dobytie krajiny, aké sú nastaviť v prípade vojenskej invázie, ale bez priameho použitia armády. Čo je vojna? Čo je hybridná vojna? Čím sa spravodlivé a oslobodzovacie vojny líšia od iných druhov vojen? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v knihe O světě křivých zrcadel.... celý text

zahadum
20.01.2022 5 z 5

V poradí tretia kniha zo série " O svete krivých zrkadiel ". Tretí diel sa venuje vojne, téme nanajvýš aktuálnej- žiaľ. V.Pjakin vysvetľuje čo to vlastne vojna je, ako vzniká, kde vzniká, aké sú činitele nevyhnutné k tomu aby došlo k vojne. Pozeráme sa do minulosti kedy je nám názorne na príklade Napoleona a jeho neslávneho ťaženia na Rusko, ukázané ako sa to nerobí. Podmienky na vojnu musia byť nevyhnutne dodržané ! Príčiny vojny sú všetky tie kde zlyhala diplomacia a celkovo ľudský faktor riadenia štátov a nadnárodných záujmových skupín. Opísané sú aj časy kedy je ľudstvo medzi dvoma vojnovými konfliktami a vysvetlené je v čom spočíva význam takéhoto obdobia. Kto a prečo má záujem viesť vojny. Kedy je výhodne napadnúť nepriateľa. Kedy je naopak nevýhodné sa o to čo len pokúsiť. Kniha je verná čo sa týka detailov a je v nej veľký počet poznámok, odkazov na zdroje. Dozviete sa ako došlo k tzv. " predaju " Aljašky a ako to vlastne nie je tak celkom uzavreté a je to možný problém do budúcna. Všetky tie zákulisné jednania, príčiny a dôsledky predaja ruských dŕžav v Amerike majú jednu príčinu a to je tzv. vnútorný nepriateľ štátu. Vnútorný nepriateľ je omnoho horší ako nepriateľ ktorého máte za hranicami. Je totižto skrytý a dokonale sa maskuje vo vlastnom území a je problematické ho lokalizovať a zneškodniť. Okrajovo sa kniha priblíži aj k informačnej vojne, hybridnej vojne a je tu aj kapitola venujúca sa vojny v Paraguaji alebo kapitola názorne vysvetľujúca vývoj zbrane v tomto prípade sa jedná o pušky a revolvery. Kniha končí tesne pred začiatkom prvej svetovej vojny. Už sa nemôžem dočkať ďalších dielov. za mňa veľká spokojnosť za to, že som mal možnosť nazrieť do zákulisia vojny a všetkým čo s tým súvisí.

Hobo
05.01.2022 5 z 5

Pjakinovy knihy mají v sobě víc než běžná literatura obdobného ražení. Pochopenou pravdu.

2020  81%O světě křivých zrcadel
2020  83%O světě křivých zrcadel 2
2021  100%O světě křivých zrcadel 3.
2023  100%Státní symboly a státní suverenita
2022  100%O světě křivých zrcadel 4