O světě křivých zrcadel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha O světě křivých zrcadel je sborníkem vybraných starších analytických prací Valerije Viktoroviče Pjakina. Svou skladbou a uspořádáním seznamuje čtenáře s poststalinským vývojem sovětské společnosti, která ještě po desetiletí dokázala pokračovat v nastartovaném rozvoji hospodářství a obrany státu, ovšem v oblasti ideologie se dopustila osudových přehmatů. V úvodní kapitole s výmluvným podtitulem „Jak ve skutečnosti probíhala studená válka“ autor analýzou nepřímých důkazů projektovanou na obecně známý výsledek soupeření Západu s Východem ukazuje, jak snadno si můžeme konceptuální nevzdělanost zaměnit za neodbornost, neprozíravost, obchodnickou neschopnost i za vlastizradu a že tento přehmat zákonitě pokaždé vede k porážce a zotročení poraženého. Vedle ilustrativních příkladů z průmyslu a zemědělství věnuje Valerij Viktorovič zvláštní pozornost kosmonautice, soupeření Západu a Východu ve vesmíru a v dobývání Měsíce zvlášť, která činí čtení obzvlášť zajímavým. V dalších kapitolách věnovaných (národní) Centrální bance, Ústavě a ruské účasti ve WTO analyzuje „nevinné“ formulace v zákonech a jejich tragické dopady na společnost. Ukazuje na viníky a zastánce koloniální podřízenosti Ruska i na bojovníky za jeho vymanění. Kniha Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel není četbou pro nepřipraveného čtenáře, prostě pro každého. Složité formulace a přesné definice znesnadňují čtení. Předpokládá alespoň základní znalost terminologie Koncepce obecné bezpečnosti, jejích principů, bez nichž může dojít na zklamání i na hledání obsahových chyb. Naopak, potěší každého věrného diváka Pjakinových analytických videotýdeníků, překládaných do češtiny již po několik let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432117/big_o-svete-krivych-zrcadel-lEp-432117.jpg 3.99
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha O světě křivých zrcadel

witko
20.04.2020

Pjakinovi analýzy pravidelně sleduji a tak když byla k mání jeho kniha, neváhal jsem. Zajímavé postřehy a informace. Stojí za přečtení.

Hobo
14.04.2020

Chcete se vyznat v současném světě? Přečtěte si tuto knihu.


zahadum
10.03.2020

Prečo svet krivých zrkadiel ? pretože je všetko pokrivené tak aby to mocným sveta vyhovovalo a umožnilo im to doviesť ich projekt ovládania a ovládnutia sveta k úspešnému koncu.
Tento pokrivený svet sa nám autor V.V.Pjakin snaží pomocou tzv. Koncepcie Obecnej Bezpečnosti čo najbližšie vysvetliť.
Začína zákulisím studenej vojny, prečo a ako vlastne začala studená vojna a kto je víťazom a kto porazeným. Zaujímavá kapitola je aj o dobývaní Mesiaca, ktorý ako už dnes vie aj malé dieťa nikdy neprivítal žiadneho živého človeka.
Centrálna banka Ruska komu naozaj slúži a prečo je tak dôležité ju vrátiť ľudu Ruskej federácie a z toho vyplývajúca aktualizácia ústavy Ruskej federácie. Je tam toho samozrejme viacej a kniha je plná informácii a zdrojov ku každej z nich.

Pre tých ktorý by chceli viacej vedieť o danej tématike odporúčam na stránku : http://leva-net.webnode.cz/
Je tam všetko + bohatá literatúra.

Autor pravidelne vydáva videá na youtube, kde sa dopodrobna venuje aktuálnemu dianiu v Rusku a vo svete. Vysvetľuje, analyzuje udalosti s prognózou do budúcnosti.

https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do7SGTGQ/videos