O statečném Cibulkovi

Kniha má jednoduchý, až banální děj o povstání lidu proti zlému knížeti, který je však okořeněn poutavým vyprávěním, svérázným jazykem a pohádkovým motivem, kdy zde místo lidí vystupuje ovoce a zelenina.

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70599/o-statecnem-cibulkovi-LMl-70599.jpg 4.6129
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy , Albatros (ČR)

Il di Cipollino (1951)

Kniha O statečném Cibulkovi

Nelly

Oblíbená knížka (s nezapomenutelnými obrázky) z mého dětství - skoro povinná četba pro všechny děti z rodiny - kvůli hlavnímu hrdinovi - našemu jmenovci.

Tazz1

Četl jsem kdysi v dětství. četl jsem několikrát a vždy naprosto nadšený. Jak já jsem fandil Cibulkovi proti Citrónovi :-) . A ty kresby pana Sekory. Prostě must have kniha každého dítěte, společně s Honzíkovou cestou a Letadélkem Káně. Náhodou jsem na ni tady narazil, krásná nostalgie a hned jsem si ji musel dát do přečtených.

Turlogh
07.11.2018

Perfektní pecka! Vynikající Cibulka a jeho přátelé proti knížeti Citronovi a dalším darebákům. Zeleninoví a ovocní hrdinové proti ovocným a zeleninovým padouchům! Navíc s bomba ilustracemi našeho Ondřeje Sekory! (Kdo nečetl Ferdu Mravence a Brouka Pytlíka, jako by nebyl!) Doporučujeme, doporučujeme, doporučujeme! Vtipné, originální, extra čtivé!

Kapis
05.11.2018

Závan nostalgie z dětství, děti se u ní taky bavily, zkrátka není nic lepšího, než sociálně cítící zelenina s revolucionářskými ambicemi proti prohnilému zřízení jiných vykořisťujících druhů ovoce a zeleniny!

Lucissia
25.09.2018

Jako malá jsem knížku četla snad osmkrát. A teď jsem si ji s chutí dala znovu se svými dětmi. A úspěch velký. To že zde vystupuje v hlavní roli zelenina je neopakovatelné a to, že ji nakreslil pan Sekora je paráda. Moje děti ilustrace obdivovaly stejně jako já kdysi před třiceti lety.
Navíc jako dospělá v knize vidím spoustu narážek a náznaků na různé "mocnosti" světa. :-)
Určitě si ji dám i po desáté, i kdybych si ji měla přečíst sama. :-)

Noctua8
11.09.2018

Rozhodně moje největší dětská srdcovka. Četla jsem ji stále dokola. A nejraději kapitolu, kdy Cibulka utíká za pomoci krtka z vězení. Tu jsem četla pod peřinou s baterkou, abych měla tu nejlepší atmosféru :-)

PetraaMatouš
05.04.2018

Malýmu jsem ji četla na pátým roce. Bylo mu strašně líto pana Tykvičky, že má tak malý domeček. Když se v davu objevili Cibulkovi a začali všichni brečet, malej prohlásil ,,Patří jim to!"
Osobně jsem knihu četla jako desetiletá a moc se mi líbila.
Jinak. Děj je pěkný a svižný. Připravila jsem ji malýmu na čtení pro třetí třídu.

perko
27.03.2018

Naprostá srdcovka mého dětství...