O Rybabě a Mořské duši

O Rybabě a Mořské duši https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27451/o-rybabe-a-morske-dusi-27451.jpg 4 21 4

Znovu se při čtení pohádky o Rybabě, která do hlubin oceánu přináší světlo, se zatajeným dechem potopíme do hlubin zelenomodrého moře Petra Nikla. Tato překrásně výtvarně pojednaná, ručně vázaná knížka, je plná roztodivných ryb a mořských tvorů, o nichž Petr Nikl vypráví s fantazií jemu vlastní. Kniha získala v prestižní soutěži o Nejkrásnější knihu roku 2002 vyhlašované Ministerstvem kultury ČR a Památníkem NP 1. místo. ... celý text

KristinTj
01.07.2020 3 z 5

Ponořila jsem se do zeleného tajemství podmořské tmy a našla jsem světlo. Něžné, laskavé, obětavé. Kniha je to krásná, jen si nemůžu pomoci s pocitem určité nevyváženosti mezi vycizelovaným textem a tak nějak uspěchaným příběhem jako takovým. V knihách Petra Nikla nacházím lásku k jazyku, která občas přehluší jemnocit vůči dětským čtenářům. Ať tak či onak, mířím na dno kluzké hlubiny upíjet klid.

_herakles
24.03.2019 2 z 5

Moc krásné čtení které vtáhne do děje. Čekal jsem jen trochu lepší řemeslné zpracování. Nápaditost se knize odepřít nedá, ale lepidlo které proteklo mezi složkama a odtrhlo jednotlivé stránky mě vůbec nepotěšilo. Dále se kvůli knižnímu zpracování stran s textem po lisování obtiskly jednotlivé strany do grafik, to bouhužel ve spojení s odtrženými místy nedá moc dobře proniknout do jinak nádherných mezzotint.

yaoiyuri
25.01.2018 5 z 5

Lingvistické pohádky měly větší „šmrnc“, ale i Rybaba je jak po grafické, tak textové stránce úžasně zpracovaná (a také se hodí pro děti i dospělé). Lituji, že Niklovy knížky neexistovaly, když jsem byla malá. :)

Reona
03.08.2013 5 z 5

Myslím, že kniha je jak pro děti, tak pro dospělé, ale je to prostě nádhera. Kniha má dle mého obrovský duchovní náboj.

Petr Nikl
česká, 1960