Lingvistické pohádky

Lingvistické pohádky jsou již čtvrtou Niklovou autorskou knihou. Tentokrát si vyhrál s jazykem – čeština je k tomu opravdu mimořádně vhodná - dá se na ní vyřádit s písmenky, slovy i větami (Pohádka o X, Holá pohádka se zase skládá jen z holých vět atp.) nebo třeba zvukomalbou. Tvorba jazykohravých pohádek se vyvíjela také podle toho jaká groteskní zvířata, písmena nebo kombinace obojího v Niklově skicáři vznikají... Petr Nikl o sobě říká, že je víceoborový šašek. Jeho hlavní činností je hra, kterou se pokouší předávat prostřednictvím loutek, obrazů, objektů, ilustrací, textů a divadelních scén. Rád taky zpívá a tančí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/242333/lingvisticke-pohadky-0ZK-242333.jpg 4.469
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Meander

Kniha Lingvistické pohádky

meluzena

Všechny pohádky jsou zajímavé jazykem, kterým jsou napsány, některé zaujmou i svým obsahem (ovšem nikoli jako klasické pohádky) - jsou to takové úsměvné blbůstky. A k tomu roztomilé ilustrace.
"'Takové písmeno, které samo sebe přeškrtává, nemůže přece existovat!' rozčílilo se jednou X, narovnalo se a odešlo jako římská dvojka do lesa."

triatlet

Vítejte v Lingvízii!
Vři žtení soslední Zblábolené pomátky poslova e po dísmene ípím, ule...
... celkově se jedná o nápadité nonsensové hrátky s jazykem - někde morgensternovská forma (Pohádka o abecední pořádku), jinde werichovsky úsporný příběh (Mlžná pohádka).

Niklovy Lingvistické pohádky
jsou hrátky se slovíčky a zvířátky,
občas chybí písmeno nebo zmizí iks
ve finále úžasný jazykořecí zvívědný mix.

jaroiva
09.10.2018

Perfektní pohádky pro dospělé, kteří čtou dětem třeba na dobrou noc. Jen nesmí být rodič moc unavený, čtení i poslech totiž vyžaduje plné soustředění. Knížka obsahuje přesně to, co hlásá název, pohádkově si hraje s českým jazykem.

M-arta
10.12.2017

Hravé, křehké, kultivované, něžné, ... nápadité a plné nekonečné fantazie - jak po jazykové, tak i po vizuální stránce. Každá povídka je naprostý originál. Knížka nás nepřestává překvapovat, bavit a inspirovat.

WexxAr-ka
20.11.2017

Nektere pohadky byly vazne povedene! :) lehke vecerni cteni

Irimie
14.11.2017odpad!

Nedočteno. Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, nápad vypadal zajímavě, ale provedení bohužel pro mě nudná záležitost.

Melanka
24.07.2017

Vzpomněla jsem si při čtení na Morgensterna a jeho básně. Milé!

iva23
26.04.2017

Prvně jsem myslela, že to ani číst nebudu, nakonec mě to chytlo a bavilo. Některé víc, některé méně, ale hezké čtení to je.

pro děti

Petr Nikl