Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439714/mid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-1DR-439714.jpg 5 2844 2844

O pejskovi a kočičce série

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, jak dělali dětem Mikuláše a čerta, jak zachraňovali odhozené hračky i spoustu dalších úsměvných vyprávění, najdou děti v této, dnes již klasické, knížce. Kultivovaný jazyk, spousta nápadů i zdařilé ilustrace autora řadí tuto knihu mezi nejlepší tituly literatury pro děti.

marmota-b
14.10.2015 5 z 5

Po svém předchozím komentáři u knížky Ledacos jsem si ovšem vzpomněla na tuhle Josefovu klasiku a najednou si říkám, co se divím, že tam vymýšlel takové úžasné hovadiny, vždyť tady je to taky! Třeba to o tom, jak má pan spisovatel psát, nemůže ho nic napadnout a hrozí mu, že bude proměněn v tvarohový sloup... Jako malá jsem to hrozně prožívala, jako dospělá se děsně bavím.

TaLu
04.09.2015 5 z 5

Nezapomenutelné příběhy o tom, jak pejsek s kočičkou zažívali obyčejné situace neobyčejným způsobem. Pro mne byla opravdu kouzelná ta představa, jak se sušili na šňůře na prádlo a na střídačku se věšeli :o)

Luccy78
04.08.2015 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti, taková čistá, nevinná.. Ostatně, jak má správná pohádková knížka být..

Elisa.Day
18.07.2015 4 z 5

Klasika nad klasiky... První knížka, co dcerka vydržela poslouchat a nepřerušovat. Mně osobně z dospěláckého pohledu trochu vadil ten zvláštní jazyk a některé povídačky byly prostě trochu uhozené, ale jinak pro ty malé špunty super čtení a notná dávka poučení k tomu :-D Jak jinak dětem nenásilně předat to, aby nejedly věci, které neznají, uklízely si svoje hračky a netahaly zvířátka za ocas a za uši? :-)

Legáček
02.07.2015 odpad!

Co jak se vám to muže líbit vždyt jeto hrozný.

anelaz
27.05.2015

Tuto knížky miluju a díky synovi, jsem si ji znovu několikrát přečetla, tak jsem si znovu připomněla dětství a hlavně chvíle u babičky, od které tuto knížku mám :-)

Akjadzord
04.05.2015 5 z 5

Pro každé dítě i dospělého! Milovala sem jako dítě, miluji i teď. Doporučuji každému znovu přečíst ♥

jergus0024
28.04.2015

No musím uznať, že táto rozprávka sa mi veľmi páčila. Vykreslenie ľudského správania do psa a mačky. podnes si spomínam, ako som rozmýšľal, či pes a mačka, by nemala byť tak trochu aj tu naháňačka.

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Je to povídání o pejskovi a kočičce to nepotřebuje komentář:)

Damato
14.04.2015 5 z 5

Jako malá jsem ji četla nesčíslněkrát, moje děti ji znaly zpaměti, mým vnučkám ji právě teď začínám číst. Naprosto úžasná kniha

219katka
14.04.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá, zábavná a hlavně poučná dětská knížka! Podle mě by o ni žádné dítě nemělo být ochuzeno:)

Rade
07.04.2015 5 z 5

Nadčasová nestárnoucí kniha, která je vtipná i pro dospělé.

jitka7
04.04.2015 5 z 5

Úžasná kniha .... nesmí chybět žádnému dítěti :)

Malefisto
18.03.2015 5 z 5

Krásně naivní a krásně positivní knížka....a ty ilustrace jak kočka vytírá podlahu psem a naopak. hezké :)

Kolka97
28.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha mého dětství :)

anyzek
09.01.2015 5 z 5

Souhlasím se všemi, kteří tuto knihu hodnotí kladně a naopak se musím zastat pejska a kočičky před těmi, kteří si myslí, že je už překonaná. Četla jsem ji svým dětem, teď vnoučatům a úspěch byl vždy zaručený. Hodně záleží na tom, jakou zvolíte intonaci hlasu a jak dokážete děti do děje vtáhnout. Nevím, jakou zkušenost mají ostatní s předčítáním této knihy dětem, já mohu jen dodat, že se vždy dožadovali nového čtení : )
A ty děti, co jsou dnes už dospěláci, na ni velmi rádi vzpomínají!

Jusťa
02.01.2015

Krásná kniha pro děti.

Mergirus
15.11.2014 5 z 5

Krásná pohádka pro děti, doufám, že si ji můj syn také oblíbí. Obzvlášt pohádka o pohozené panence je velmi poučná. :) snad se děti nebudou učit péct dort podle této "kuchařky".

Always a reader
31.10.2014 5 z 5

Je to už velice dávno co jsem četla tuto knížku, ale kdo by si jí nepamatoval. Je to krásná dětská knížka

makke
28.10.2014 5 z 5

Moji synové tuto knihu milují. A co mě fascinuje znají ji slovo od slova, i když neumí číst. Zrovna dnes jsem rychle otočila stránku, aniž bych si dočetla poslední slovo, zaimprovizovala jsem a můj čtyřletý syn mě nekompromisně opravil :o).

PS: Dodnes jsem nepochopila, jak je možné si slovo od slova zapamatovat pořadí všech surovin, které pejsek s kočičkou dali do svého dortu, když mezi nimi není žádná logická vazba. A obávám se, že i kdybych se opravdu snažila, tak by mě to stálo spoustu úsilí, zatímco děti to dokáží "jen tak mimoděk".