Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439714/mid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-1DR-439714.jpg 5 2829 324

O pejskovi a kočičce série

Jak pejsek s kočičkou pekli dort, jak dělali dětem Mikuláše a čerta, jak zachraňovali odhozené hračky i spoustu dalších úsměvných vyprávění, najdou děti v této, dnes již klasické, knížce. Kultivovaný jazyk, spousta nápadů i zdařilé ilustrace autora řadí tuto knihu mezi nejlepší tituly literatury pro děti.

Natty
Natty
23.03.2024 5 z 5

Klasika mého dětství. Milovala jsem to. :)

zaz
zaz
06.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Pozitivní způsob myšlení je dobrým darem dětem, prodlužuje kvalitu života. V příběhu prožíváme lásku, přátelství, tu správnou komunikaci, spolupráci, respekt k druhému, překonávání vlastního neúspěchu, nenechat se jím odradit od "obyčejných aktivit" běžného, všedního dne, radostí pěstování smyslu pro humor... je tam všechno krásné, co na každého čeká, každé nové ráno. Tak si ho užijte . Jukněne na stránky a začnou se dít věci .........

Slezadav
Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Dětská klasika. Je až s podivem, že i v současné době tyhle jednoduché příběhy stále baví. Ty notoricky známé jako o umývání podlahy nebo pečení dortu jsou absolutně boží. Nicméně ne úplně všechny kapitoly dosahují této kvality. Zejména ty, do kterých autor z nějakého důvodu zapsal sám sebe nebo, kde pejsek a kočička nebyli jednoznačně hlavními protagonisty děti ani mě úplně neoslovily. Myslím, že 4/5 této knize sedí docela dobře.

Emik87
Emik87
15.02.2024 5 z 5

Tuhle knížku pro děti miluju i v dospělosti. Naprostá klasika, která se dobře čte, je milá a rozhodně jí doporučuju.

tereez
tereez
07.01.2024 3 z 5

Kaťata, dort a mytí podlahy ok, ale zbytek je taaaak ukrutně nudnej, že radši dítěti existenci dalších příběhů tajím, abych je nemusela předčítat.

JanaK24
JanaK24
04.01.2024 5 z 5

Jako malá jsem milovala Jak si pekli dort a Jak myli podlahu, hlavně jak jeden druhého drhli v neckách:)

Zdeňula
Zdeňula
02.01.2024 5 z 5

Krásná kniha. Čtená dětem před spaním....milovaly ji.

ivka7708
ivka7708
29.12.2023 4 z 5

Krásne príbehy, ktoré bavia aj môjho 2 ročného syna. V príbehoch je veľa dialógov, takže sa dajú so zmenou hlasu pútavo prečítať deťom. Jediná, ktorá sa mi veľmi nepácila bola tá o Vianociach.
Kniha je doplnená o pekné, hoci väčšinou len čiernobiele ilustrácie.

Marketplace
Marketplace
25.12.2023 4 z 5

Klasika. Některé pohádky se moc nelíbí, ale noční košilka a pečení dortu je parádní.

RonnieSmithx
RonnieSmithx
11.12.2023 5 z 5

Skvělé! Nejvíc se mi líbila ta část, ve které kočička ukončila rasismus.

Marie60
Marie60
02.12.2023 5 z 5

Moc hezká a milá knížka pro děti.

Zemlja
Zemlja
04.10.2023 5 z 5

Jak je to pořád milé. Čas to nepoškodil. Asi psané s láskou. A ta se z toho neztratila.

marcela3655
marcela3655
26.09.2023 5 z 5

Jako dítě jsem milovala knihu a těšila se na večerníčky

Ayla767
Ayla767
19.09.2023

Já si pamatuji jak jsme se těšili na večerníček a příběhy pejska a kočičky, které poutavě vyprávěl nezapomenutelný Karel Höger, :-) .
Tato útlá knížečka nesměla chybět ani v knihovničce mých dětí. Knížečka posloužila dcerce také jako omalovánky :-) .

Nuttelka
Nuttelka
16.09.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Jednou za čas potřebuji úplně vypnout a pustím si do uší pohádku :-) Zvolila jsem klasiku.. skvěle načteno, výborná interpretace.. takový návrat do dětství :-)

heavy66
heavy66
26.08.2023 5 z 5

Nesmíme zapomínat na staršího z bratrů Čapků, Josefa! Na Povídání o pejskovi a kočičce je patrné, jak ho bavilo psát pohádky, s jakou láskou a zájmem tvořil pro malé čtenáře! A generace dětí mu jeho lásku oplácejí a předávají pejska a kočičku dalším dětem. Přestože se jedná o jednoduché příběhy pro nejmenší, většina čtenářů si je pamatuje do dospělého věku.

MíšaS.
MíšaS.
16.07.2023 4 z 5

Četla jsem teď znovu po letech a musím říct, že některé příběhy jsou trochu "divné", ale vyváží je skvělé příběhy jako třeba dort, kaťata, košilka, panenka, podlaha.

sajanka
sajanka
16.07.2023 5 z 5

Čteme vnukům.

V.Lenka
V.Lenka
04.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Který Čech by neznal tuto klasiku? Mně ji předčítali rodiče, jiným třeba prarodiče, další příběhy nasáli prostřednictvím večerníčků či gramofonových desek. Milovala jsem listování touto knihou a ty jednoduche ilustrace jsou nezamenitelne.
Já jsem předčítala svým dětem a zavzpomínala zároveň na své bezstarostné dětství a upamatovala se na příběhy pejska a kočičky. To, jak pejsek s kočičkou pekli dort, se stalo součástí kultury a synonymem splácaninu všeho možného, ale s výsledkem neodpovidajícím námaze a vynaloženým prostředkům. Jak myli podlahu sami sebou a potom se vzájemně věšeli na šňůry. Pyšná noční košilka má také svůj půvab. A ty kalhoty zalátané dešťovkou (pozor však makaronem ve vecerníčkovském zpracování) mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Pejsek, který najde domeček podle vůně syrečku. Neznala jsem však, jak pejsek s kočičkou slavili 28. října, tento příběh byl logicky v komunistických vydáních zcenzurován. Musim však souhlasit s JointlieKat94, která píše, že některé věci jsou nelogické, ale to je asi součást toho, že jako dospělí na to jdeme uz moc rozumově.
Děti hodnotily take kladně, cetli jsme přerušovaně a nektere příběhy opakovaně několik let, takže za tu dobu mohu zhodnotit, že kniha poskytla mnoho podnětů a inspirace.

Pebra
Pebra
25.06.2023 5 z 5

Nejlepší je ta o noční košilce!!!