O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375766/bmid_o-osudovem-vlivu-davida-bowieho-na--dK7-375766.jpg 4 113 34

Paul je ne právě obyčejným členem ne právě obvyklé rodiny – rodiny legrační a něžné, rodiny mile rozklížené, sestávající z něho a dvou excentrických matek – a ta biologická opravdu nemá ráda heterosexuály. Otce Paul nikdy nepoznal. Zato poznal značně liberální výchovu, a tak mu nečiní potíže v šestnácti letech opustit školu a začít se živit jako barový pianista. Pohybuje se v prostředí homosexuálů, transsexuálů a jiných k okraji společnosti vytlačovaných skupin, ale on sám je navzdory svému androgynnímu vzhledu přitahován výhradně ženami, což mu paradoxně ve světě, v němž žije, působí potíže. Navzdory všemu Paul, stejně jako Michel v autorově nejznámějším románu, zůstává nenapravitelným optimistou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

De ľinfluence de David Bowie sur la destinée des jeunes filles , 2017

TamaraKrejčí
03.08.2019 5 z 5

Žádný převratný román, ale pěkné čtení, zajímavý příběh....

lulu0605
22.07.2019 4 z 5

Kniha byla prvni, kterou jsem od tohoto autora cetla a libila se mi. Prectu si i dalsi. Je to pro me smutny pribeh, plny viry, lasky a pochopeni.

Talys
22.04.2019 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne, mile ulítlé a zároveň vážné. Ačkoliv autor Paulovými ústy vypráví o zásadních tématech, které "lesbičan" žijící v LGB komunitě musí řešit, odlehčeným tónem, pod povrchem se skrývá smutek a strach z opuštění.

medialstar
19.04.2019 4 z 5

Po pár řádcích jsem byla vtažena do děje a slupla to na dva zátahy. I když jsem dle anotace čekala o něco dekadentnější děj, bylo to zajímavé, dobře napsané a i přes docela střelené finále s Bowiem, které mi tam najednou celé nějak nezapadalo, převládá velká spokojenost.

KLHannah
14.04.2019 3 z 5

Příběh Paula se mi líbil, nevadilo mi ani jeho poklidné "pařížské" plynutí. Nechyběly tam zvraty, i když podané tak mírně, že to čtenáře nerozhodilo. I když je pravda, že podle anotace, jsem čekala, že to bude větší "hardcore". Konkrétně prostředí, ve kterém se hlavní hrdina bude pohybovat.

aydam
29.03.2019 4 z 5

Mé první setkání s autorem. Vyprávění bylo zajímavé z hlediska prokreslené psychologie postav. Ty se vyvíjejí postupně po celou dobu příběhu. Stelly mi bylo líto, ale naštěstí závěr mile překvapil.

Dani25
18.03.2019 3 z 5

Veľmi zvláštna kniha, po Klube optimistov dosť sklamanie. Mohlo to byt viac rozšírené.

blacklucie
14.03.2019 3 z 5

Přečetla jsem za dvě hodiny, kniha se čte fakt sama...ale když člověk přečetl všechny ostatní Guenassiovy knihy (hlavně Klub) čeká tak nějak víc.

boticelli
01.03.2019 5 z 5

Je to krásná ale vlastně smutná kniha. A přece jaksi povznášející pro ty, kterým je tradiční život příliš těsný pojem. Lidé se míjejí. A někdy musíte pár bližních minout než najdete ten správný přístav.

magnolia
14.02.2019 2 z 5

Tak to je asi nejméně povedená kniha tohoto autora. Do čtení jsem se nutila, odkládala a prokládala jinými. Nebo nebyla ta vhodá doba a nálada, abych tenhle příběh docenila.

čika
08.01.2019 3 z 5

Priznam sa, prva tretina mi pripadala ako taky solidnejsi skvar....s tym, ze sa to dobre cita, takze som isla dalej, pribeh sa zacal krystalizovat a musim povedat, ze celkom pekne do seba vsetko zapadlo. Nie je to ziadna velka literatura, preklad by miestami potreboval upratat, ale kvitujem citatelnost, az filmovost, lahkost pisania.

Gracian1964
30.10.2018 5 z 5

Od tohto autora som už prečítal nejednu knihu...konkrétne asi tri, hm...túto napísal akoby z pohľadu mladého chlapca, použil pri tom aj adekvátny jazyk. Prečítal som to rýchlo a páčilo sa mi to. David Bowie sa spomenie prvý raz tuším na strane 188, to len tak pre zaujímavosť.

Dams214
08.10.2018 5 z 5

Moja prvotina od tohto autora. Nevedela som, čo mám od knihy čakať a nesklamala ma. Vtiahla ma do deja od prvej vety.

JanaŠ.051
24.08.2018 3 z 5

Dosť bizarný príbeh, skôr YA preložený nevtieravo hovorovo.