O mé rodině a jiných mimozemšťanech

O mé rodině a jiných mimozemšťanech https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214266/mid_o-me-rodine-a-jinych-mimozemstanech-214266.jpg 4 60 23

Humorný a zároveň dojemný román o tom, jak udržet rodinu pohromadě. Seznamte se s Merlinem. Je to Lucyin syn, krásný, bystrý – a autistický. Když Lucy manžel opustil krátce poté, co byl u jejich syna Merlina diagnostikován autismus, stal se Merlin středobodem jejího života.

nycol
30.04.2022 5 z 5

Skvělé a vtipné vyprávění o velmi vážném tématu.

Pampelda
14.02.2021 3 z 5

Docela dobrá oddychovka.

verense
02.08.2020 4 z 5

Veselá kniha o ne vždy veselých věcech, se kterými se potýká osamělý rodič, který vychovává autistické dítě. Máte-li rádi sarkastický humor, doporučuji.

Chytuš
08.06.2020 4 z 5

"Matka dítěte se zvláštními potřebami musí být jeho advokátkou - prosazovat jeho zájmy ve škole, vědeckou pracovnicí - debatovat s lékaři a kontrolovat léky, které mu dávají, výkonnou ředitelkou - provádět za něj všechna rozhodnutí, a taky osobní strážkyní a vyhazovačkou. Vydala jsem se na sídliště, abych si promluvila s kluky, kteří posedávali na schodišti posetém odpadky. "To se nestydíte?" zeptala jsem se jich svým nejlepším učitelským tónem. Bylo to stejně účinné, jako kdybych bojovala s Voldemortem ozbrojená jen příborovým nožem."
Ach, jak já Lucy chápu... Jen mít ten její naostřený jazýček pro vyřizování různých záležitostí za dítě se speciálními potřebami... A i ten humor našinci občas dochází...
S neskutečným zaujetím jsem četla pasáže, které se týkaly Merlina - tam jsem doslova hltala každičké slovo. Kde se můj zájem po chvíli vytratil, byly milostné a seznamovací eskapády Lucy, zpočátku příjemně švihle zábavné, posléze už jenom švihlé. Tam bych knížce klidně dopřála ozdravný sestřih :-)
Podtrženo, sečteno - Lucy je sarkasticky hláškující hrdinka, která má můj neskutečný obdiv. Dámské čtení, kdy se čtenáři klidně může stát, že se směje nahlas a po pár odstavcích nedokáže udržet slzné kanálky...

pip11
24.01.2020 4 z 5

Kniha byla zejména o matčině boji, přičemž v jejím sarkastickém projevu to bylo zábavné. Příběh je dojemný, ale také plný kousavých dialogů.

Pááája
12.01.2020 5 z 5

Skvělé, přečtu si i další knihy od této spisovatelky.

Hanaa
12.01.2020 5 z 5

Znám podobné případy ze svého okolí. Moc se mi líbil sarkastický pohled na život a výchovu dítěte a hlavně pak humor, který vydržel až do konce pěkného příbehu.

harena
09.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka plná humoru, i když se jedná o životní příběh Lucy a jejího syna Merlina, jehož diagnóza je Aspergerův syndrom, neboli jinak "vysokofunkční autista". Přesto je psán s vtipným sarkasmem, který překvapivě vydrží spisovatelce až do poslední stránky. Veliké osvěžení po thrillerech a detektivkách, kniha je přímo balzám na duši. Třista stránek plných humoru, ale i pochopení, jak nesmírně těžké je dítě vychovat a snažit se žít nejen pro něho. Určitě doporučuji k přečtení!

allebra
28.10.2019 5 z 5

Příběh rozvedené ženy, která se snaží s podporou rodiny i s pomocí osobitého humoru zvládat život se synem, který má Aspergerův syndrom. Knížku jsem půjčila dceři, která má autistického syna a ta ji oslovila natolik, že ji četla už několikrát a nakonec u dcery i zůstala. Takže za nás obě dávám plné hodnocení.

IvaJakl
29.09.2019 5 z 5

kniha se mi líbila

Hendrychova.K
03.05.2019 4 z 5

Naprosto mi sedla sarkastická hlavní hrdinka. Kniha hezky ubíhala a člověk se u děje rozhodně nenudil.

Janynka
18.07.2018 4 z 5

Skvělá! Těžká životní situace silné ženy, popsána s obrovským optimismem, vírou v lepší zítřky :-) Krásně se četla, u některých pasáží se smějete nahlas, pohlazení :-)

Dresia
07.04.2018 4 z 5

Děj nic moc, ale super hlášky ;)

Hasič5
24.11.2017 5 z 5

Byla to asi ta nejvtipnější kniha kterou jsem kdy četla :-).Autorka v ní měla fantasticky spracovaný postavy,děj byl natolik vtipnej že jsem se smála i nahlas :-) !!!
Navíc je to happy end !!!Doporučuju jí všem.

Želvička13
03.06.2017 4 z 5

Skvělá kniha, vtipná, kolikrát dosti drsně, což mi sedí. Kdo vychovává dítě, které není zcela standardní má to těžké a bez humorného nadhledu a schopnosti udělat si z toho, že jeho dítě, jak říká autorka, nevyhrálo v genetické loterii, to má ještě mnohem těžší.

Ladiva
18.03.2017 4 z 5

Mať dieťa s akýmkoľvek postihnutím nie je žiadna sranda a klobúk dole pred hlavnou hrdinkou, ktorá túto životnú situáciu zvláda úplne sama (raz úspešne, inokedy menej) a nestráca pri tom zmysel pre humor , ktorý výdatne dopĺňa veľmi trefným sarkazmom.

Peti
27.02.2017

Tak to je krásná kniha - teda alespoň dle mého názoru :). Lucy a Jeremy mají syna, ovšem když se zjistí, že je to autista, otec dává ruce pryč a zbaběle prchá. Lucy se pere se životem seč může, pomáhá jí v tom rodina (její ne jeho). Spousta hezkých příhod, zážitků a scének z jejich života. Pak se objeví na scéně Archibald a je to ještě vtipnější. A když se vrátí Jeremy s prosíkem, čuchám v tom lotrovinu, a taky že jo... Ale konec dobrý, všechno dobré.

Zuzanka46
20.11.2016 5 z 5

Hořko-sladký příběh o tom, jaké to je být matkou dítěte s postižením. Kniha je čtivě napsaná s humorným dějem, nad kterým čtenáři občas zůstává rozum stát.

Floriška7
06.09.2015 5 z 5

Jedním slovem. Úžasná!!!

Betty11
20.07.2014 5 z 5

Autorka opět nezklamala ! Být matkou je nelehký úkol, navíc matkou autisty, která na to zůstane sama, knihou však prolétnete s neustálým úsměvem na tváři a místy i hlasitým smíchem. Autorka bravurně používá sarkasmus ve všech situacích, a to velmi vtipně a navíc i v těch, ve kterých by vás ani nenapadlo cosi s nadsázkou a vtipně komentovat.
Mně se kniha líbila, doporučuji.