O kocourovi, který přišel na Vánoce

O kocourovi, který přišel na Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31826/bmid_o-kocourovi-ktery-prisel-na-vanoce-5gv-31826.jpg 4 133 38

V této knížce autor popisuje své soužití s bílým kocourem, kterého si přinesl domů na Štědrý den poté, co ho našel v ulicích Manhattanu. Kvůli jeho sněhobílé srsti jej nazval Polar Bear (Lední medvěd) a po počátečních peripetiích se kocour a jeho pán stali životními partnery a nerozlučnými přáteli. Knížka je psána se svérázným humorem. Z názvu by se mohlo zdát, že je určena pro děti, ale není tomu tak. Původně byla určena pro dospělé. Autor v ní zachycuje život svůj a kocourův, takže se dozvíme o mnoha akcích souvisejících s prací Clevelanda Amoryho v organizacích na ochranu zvířat, např. akce na záchranu tuleních mláďat. Poznámka v Databázi Národní knihovny ČR: ISBN 978-80-7252-273-6 je chybné. Správné ISBN je 978-80-7252-274-3.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Práh

The Cat Who Came for Christmas , 1987

dr.romca
16.03.2018 3 z 5

Bohužel jsem od knížky čekala asi víc. Nějak to drhlo a špatně se mi četla. Jinak miluju kočky a vím, že jsou svéhlavé, jak popisuje autor svého kocoura.

Lenka282
05.03.2018 5 z 5

krásná kniha o soužití svérázného kocoura se svým též svérázným páníčkem, kniha od milovníka zvířat plná lásky k nim

martina.bella
16.02.2018 4 z 5

Knížku jsem objevila v rámci čtenářské výzvy - vánoční tématika - a byla nesmírně mile překvapená. Hezký příběh o kocourovi nalezenci dokresluje zajímavá osobnost autora. O zvířatech čtu obecně ráda, ačkoli předem počítám, že si u nich popláču. A stejně jako jedna z čtenářek níže jsem v dětství milovala knížku Černý krasavec!

Ťapulka
11.01.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům od své kamarádky spolu ještě se soškou bílé kočičky - asi jako legraci, neboť, jak se píše v knize, jsem vlastněna dvěma černými kocoury, každého z nich jsem našla na ulici a dohodli jsme se, že si budeme vzájemně dělat svět hezčím.
Kniha se mi moc líbila! V tolika věcech jsem dávala autorovi za pravdu (také jsem si např. myslela, že když náš kocourek miluje vodu a tráví s námi společně koupel, tak je výjimečný a přitom to dělá asi většina koček), v tolika věcech jsem autora obdivovala a z tolika věcí jsem byla šokovaná, že jsou lidé schopni ublížit zvířatům, ale také jsem byla ráda, že jsou lidé, kteří se snaží tyto hrůzy odčinit. Kniha mi kromě úsměvů a příjemného čtení přinesla také informace o Fondu pro zvířata a o vývoji boje proti týrání zvířat, o kočičích celebritách a o holubích osobnostech apod. Určitě sáhnu i po pokračování této roztomilé knihy.

rarášek
22.10.2017 4 z 5

Lední medvěd mi přišel jako velký protiva, ale přesto se mi líbil, protože mám moc ráda kočky. Doma máme kocoura Barta, který by se nejraději mazlil s každým na potkání a jeho sestru Lízu, která se chová jako velká dámička a vždy, když si přijde pro pohlazení, tváří se, jako bychom si této pocty měli mnohem víc vážit. :D
Líbilo se mi, že autor ukazoval své akce na ochranu zvířat. Musím ho za to obdivovat. Také se mi moc líbí, že pojmenoval svůj útulek po své oblíbené knížce z dětství (která je i mou oblíbenou knížkou), Černý krasavec.
Díky knížce jsem si také uvědomila, jak to mají opuštěné kočky na ulicích. Kvůli jejich velikosti a neškodným zoubkům a drápkům si na ně zlí lidé víc dovolují.
Už se těším, až si přečtu další knížku. :)

Lenka1386
28.03.2017 4 z 5

Knížku s takovýmhle názvem a barevnou obálkou čtu tehdy, když potřebuju pohladit slovem a nic moc neřešit. A to se autorovi povedlo. Takže spokojenost.

Zuza1893
27.03.2017 2 z 5

Ze začátku kniha vtipná a fajn...ale od cca půlky se to nějak zadrhlo a vůbec mě nebavila. Musela jsem se hodně přemáhat, abych jí vůbec dočetla. A to jsem velký kočkomil, který má rád jakýkoliv příběh, knížku, kde vystupuje kočka. Ale za mě velké zklamání.

alnahu
18.01.2017 1 z 5

Mě tato kniha nijak nenadchla ,asi jsem ji četla příliš brzy po knize "Psí poslání"- ta byl naprosto skvělá.

lucie.8
07.03.2016 5 z 5

Milá knížka pro milovníky zvířat, zvlášť koček. Moc se mi líbila kapitola o historických osobnostech, které chovaly kočky. Překvapilo mě, že mezi milovníky koček patřili např. kardinál Richelieu nebo Winston Churchill.

evionka
23.02.2016

Moc hezká a milá kniha.

Kulhavá
26.11.2015 5 z 5

Krásný příběh plný lásky a pochopení zvířecí duše.Pohladí Vás po duši, zahřeje u srdce, ale také donutí přemýšlet a pokud máte srdce i mysl otevřenou pak i víc než jen přemýšlet, snad i v životě konat v zájmu a pro zvířata a to pro všechna zvířata, pro zvířata bez rozdílu.

bibi.r
19.03.2015 3 z 5

Vtipné :), text se mi sice někdy trošku moc táhnul, ale jinak to bylo bezva počteníčko :).

Weweuka
08.05.2014 3 z 5

Každý řádek je důkazem lásky autora ke kočkám. Jejich chování má dokonale prostudované. Milý příběh pro společníky těchto zvířat. Osobně takové příběhy nevyhledávám, přestože s dvěma kocoury domácnost sdílím. Příliš "oddychovka", není nutné žádné přemýšlení, zamyšlení..

pecka02
07.06.2013

Myslela jsem, že jde o knihu pro děti, ale zdaleka ne :) Je to pohodové čtení, milé, vtipné...taková oddychovka na odpoledne :)

kika 13
31.10.2012 3 z 5

Spisovatel tu nádherným stylem popisuje lásku k zvířatku jako je kocourek.Čte se jedním dechem.

rose
14.04.2012 4 z 5

Roztomilá knížka. To se sešli dva , kteří k sobě skvěle pasují a umí si to patřičně vychutnat. Láska ke zvířatům je cítit z každé stránky.

R´Hell
14.03.2012 3 z 5

Velmi milá knížka pro všechny, kteří jsou vlastněni nějakým zvířetem nebo mají zvířata rádi. Na druhou stranu, co se týče kočičího tématu, už jsem četla trošku lepší příběhy a pro nás, co máme nějakou kočku a jsme srozuměni s jejím chováním, je to spíše konstatování faktů.

misssicccka
30.11.-0001 4 z 5

Skvělá knížka pro sychravé večery. Uvařte si čaj s medem a citrónem a nechte se unést příběhem kocoura a jeho pána-záchrance. Dozvíte se i spoustu jiných věcí než jaké jsou typické kocouří zlozvyky a charakterové prvky :)

kočky člověk a zvíře kočičí příběhy humoristické příběhy autobiografické vzpomínky

Cleveland Amory
americká, 1917 - 1998